Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kugyu21

    senior tag

    válasz TeeJay #2801 üzenetére

    Na elkészült egy újabb tesztem az IPC-vel és a rendetlenkedő aksikkal:
    AAA méretű aksik, NiMh 950mAh, 1db-ot kell beletenni az mp3 lejátszóba, ami vagy el sem indul, vagy belekezd de mire a végére érne elhagyja magát.
    Előszőr csak arra gondoltam hogy már vagy 2 hete volt töltve és nagy az önkisülése, csináljunk egy friss töltést. Az eredmény ugyanaz, frissen töltve sem indul el az eszköz. Ráküldtem egy frissítést, ahogy szoktam 100/200-al, 750mAh körül voltak. Próba az mp3-mal, ugyanaz az eredmény.
    Ráküldtem még egy frissitést mostmár 350/700 és lám mostmár csak 380-400mAh-t tudott belöle az utolsó merítésre kihozni.
    Most vagy a két frissítés között is lényegesen romlott az egészségi állapota (csinálok egy ellenpróbát is és most visszateszem 100/100mA-re, hogy újra kijön-e belöle a 700mA körüli árték) vagy nagyobb terhelés mellett nemcsak rövidebb ideig él, hanem a leadható össztöltés is lényegesen kevesebb.
    Ha ez 100-ról 350mA-re emelés esetén ilyen drasztikus a csökkenés, akkor mit várunk egy vakú esetén.
    Még azt nem tudom, hogy ez normális magatartás vagy aksi végének az előjele-e?
    Egyébként én a AA és digi fényképezőgép esetén is ugyanezt tapasztalom, csak azért a AAA-val csináltam a kisérletet mert azzal rövidebb ideig tart.

    [ Szerkesztve ]

  • pitman

    őstag

    válasz TeeJay #2801 üzenetére

    Biztos, hogy meg vannak zuhanva az akkuid, vagy valamelyik a pakkból. Nekem is vannak olyan régi (kb 7-8 éves akkuim) amik pont azt csinálják, mint a tieid. Kis terheléssel le tudják adni a gyári kapacitásukat, nagy terhelésre (digi gép) néhány 10 kép után meghalnak. Az IPC simán kiszedi belőlük azt, amit tudniuk kell, mivel nem nagy és hirtelen a terhelés.

    A leírtak alapján a 3-as -s 4-es akkud lehet a ludas. A 3,7Ah azt jelzi, hogy nem érzékeli a töltő, hogy mikor kellene leálljon (emlékeim szerint az IPC itt áll le a töltéssel, akár fel van töltve akár nem). A négyesbe pedig még a névleges mennyiséget sem próbálja meg bepumpálni.

    Mint írtam, a vakuk gyakorlatilag rövidzárt adnak az akkuknak töltéskor. A hibás akkuk ettől azonnal térdre hullanak...

Új hozzászólás Aktív témák