Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ricardo

    félisten

    válasz joghurt #4 üzenetére

    Oda vissza szankciókat szerinted kik szívják meg? A fogyasztók, azaz mi.
    Engem nem érdekel politika. Annyit mondtam, hogy ez nem jó irány.
    Minden gyárban biorobot a szalagmelós. Tulajdonostól függetlenül.
    Szerintem senkinek nem a karrierje csúcsa a gyári meló.

    [ Szerkesztve ]

  • Meridian

    senior tag

    válasz joghurt #4 üzenetére

    "a CO2"

    Ideje lenne a történelem szemétdombjára dobni ezt a CO2 bizniszelést. HA ez olyan veszélyes lenne a klímára eleve nem kereskedhetnének a kvótákkal. Pl a magyar gazdaságnak jelentős bevétele van a CO2 kvótájának eladásából. Holott, ha ez valóban veszélyforrás lenne, akkor nem eladni, hanem megspórolni kellene, és ezzel is példát mutatva másoknak.

    A klíma változását nem a CO2 koncentrációjának változásai okozzák. Ez teljesen kizárható, mivel a Napból mindig ugyanannyi fényenergia érkezik, és a visszasugárzott infravörös tartományban a kisebb koncentrációjú üvegházhatást kifejtő gázok (CO2, CH4, NO) már minden elnyelhető energiát elnyeltek, már sokkal kisebb koncentráció mellett is.

    A levegőben lévő igen nagytartományokban változó koncentrációjú vízpára már más helyzet, de akkor tiltsuk be a levegő nedvességtartalmát! Vagy legyen mindenhol felhő, mert bizonyos koncentráció felett már takaróhatása van. :D :_D

    Amúgy a CO2 üvegházhatásáról egy ábra, hogy mindenki megértse az első mondatomat - és igen, ez már nem mostani, 2009-es (és mégis megy továbbra is a cirkusz, mint anno az USA-ban a dohányipari lobbi, miszerint a dohányzás nem hogy káros, de egyenesen egészséges! :D) :

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák