Keresés

Aktív témák

  • ZoCso

    senior tag

    Ha lakáson belül sikerült már megosztani, akkor a 3. gépre a legegyszerűbb megoldás a következő:

    Veszel egy Wireless Access Pointot, rákötöd a switch egyik szabad portjára.
    A 3., 4. 5., stb.. gépbe veszel egy ''Wireless Network Adapter''-t, ez lehet PCI-s vagy USB-s, notebookba PCMCI-s.

    Az alábbi tipus már az újabb szériából való:

    RAVO W54-AP ACCES POINT (54 Mbps) 29 800 Ft+Áfa
    RAVO W54-CB WIRELESS 54 Mbps CARD 17 800 Ft+Áfa
    RAVO W54-PCI WIRELESS 54Mbps PCI 17 800 Ft+Áfa

    Elvileg létezik router+switch(4 port) is, annak 38 000 Ft+Áfa volt az ára, de nagyon nehéz kapni.
    Tekintettel a nem egész 10k-s különbségre, én erre szavaztam.
    A lakásban megszüntettem a kábelrengeteget, a fiaim most wireless hálózaton játszanak egymással, eddig nem panaszkodtak.
    Pár hete 4 gépen játszottak a barátaikkal (2 kábellel, 2 antennával volt csatlakoztatva), és minden OK volt.

    Mivel otthon nincs net, a routert nem próbáltam ki.


    Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

  • ZoCso

    senior tag

    válasz dzsoni #2 üzenetére

    Az Axelero-nal találtam az alábbi infót:

    ''A távközlési szolgáltató tájékoztatása alapján 2003. január 1-től az ADSL-re előfizető ügyfelek jelentős része számára új típusú ADSL modem kerül kihelyezésre (Telindus 1111). Az új típusú eszköz az Ethernet porton kívül tartalmaz egy USB portot is, melynek használatát a távközlési szolgáltató egyelőre nem támogatja, az USB portot a végfelhasználók csak saját kockázatukra vehetik igénybe, az USB port használatára garanciát a szolgáltató nem vállal. ''

    Van itt egy link is - [L]http://www.axelero.hu/infokozpont/iratok/ug_telindus.doc[/L] -, ahol az alábbi info található:

    Az eszköz csatlakozói:
    DSL Az eszköz ADSL vonali interfésze, melyet az előfizetői szűrő megfelelő interfészéhez kell csatlakoztatni.
    POWER Az eszköz tápegységének csatlakozója.
    ETHERNET Ethernet interfész. Helyi Ethernet (10BaseT) hálózathoz (HUB, switch, közvetlen számítógép) kell csatlakoztatni.
    USB USB interfész.

    Ez alapján nyilvánvaló, ha ilyen ADSL modemet szerelt fel a szolgáltató, akkor a megosztáshoz nem router.

    Viszont ilyenkor minden gépről külön be kell jelentkezni, vagy elég egyszer, és a többi azt használja? A szolgáltató mit szól ahhoz, hogy ilyenkor több hálókártyát, így több PC-t lát?

    Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

  • ZoCso

    senior tag

    válasz rigoci #54 üzenetére

    És arról van valami infód?

    Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

Aktív témák