Aktív témák

  • Protoss

    senior tag

    Hali!

    Megbízást kaptam, hogy szerezzek be egy usb-s digiző hardveres digizőt mpg1-mpg2 szabványut. (analóg jelre)

    Két márka maradt taplon:
    Snazzi III USB2 (EVO Edition) és a ADS Technologies (USA) USB1.1 Instant DVD termék.

    Az ár az ADS javára szól 24e-vel olcsóbb. De ez csak usb1. A snazzi már ismert márka és usb2 (10Mbp digizést tesz lehetővé), de kevesebb szoftvert is adnak.
    A digizés alapvetően/elsődlegesen vhs magnóról történne, szerintem éppen ezért nincs szükségem 10 Mbp adatra.

    Kérdés: Az ADS milyen márka, termékei mennyire megbízhatóka? Driverek? Ér 24-gyel többet a Snazzi?

    Ne glettelj, a vakolás jobb

  • Atyus

    tag

    válasz Protoss #1 üzenetére

    Csak és kizárólag olyan kütyüt válassz, aminek elég sávszélessége van, vagyis az USB1 nem alakalmas rá !!!

    Mellesleg a Snazzi-nak jobb minőségű a valós idejü MPEG2 codec-je..

    A programok csak algoritmusok, mint ahogy az emberi lények is csak vegyi anyagok halmazai.

  • wazzu3

    csendes tag

    Canopus MVR-1000 : 160.000+áfa (mpeg2)

    ADVC50 (DV) : 80e Ft körül+ egy editálókártya

    Figyelj! VHS-t bedigizni a legrosszab,és legnehezebb feladat. Rengeteg zaj van benne,és nem lesz jó minősége. Ezekben a kártyákban támogatott a hangegyüttfutás,valamint az mvr1000-ben van 3D panasonic hardware-es zajcsökkentés,ami kell is.
    Ajánlatos ezenkívül TB correctoros SVHS videómagnó (elsősorban a TBC,valamint az SVIDEO csatlakozó fejlettebb áramkörei miatt.)

    Esetleg olcsóbb megoldás zajcsökkentés nélküli régebbi hardware-es MJPEG codecű kártya pl. Miro DC10. Mióta az avi_io munkatársai segítettek sw-t írni hozzá,a hang se csúszik,ezért egész jó. Tömörítés mjpeg-ből mpeg2-be softwaresen. Jó az mjpeg,minden képkocka keyframe.

    Ha nagyon erős gép van,akkor TVTUNER, természetesen KIZÁRÓLAG mjpeg-be. Pl.: morgan mjpeg codec. Amennyiben AVi_io-val digizel,talán csúszni se csúszik a hang,de itt is nuku zajcsökkentés.

    A hardwares mpeg2 digitalizálók mint pl. Snazzi meg sem közelítik a canopus termékeit, sőt, mjpeg-be capture-ölve software-es tömörítéssel lasabb,de szebb eredményt kaphatunk.

    Természetesen a VHS minőség is megkívánja a maximális felbontású digitalizálást!

    Üdv: wazzu

  • agrarfiatal

    senior tag

    Ha tudsz szerezni mini dv kamerát azzal is lehet digitalizálni. Csak akkor kell a firewire csatlakozó a gépbe.

    Amúgy vhs felvételt mpeg1 nél jobb minőségben nem lehet archiválni.

    tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

  • Lunatic

    aktív tag

    Szerintem ne zavarjuk össze a kelleténél jobban, a topiknyitó kérdésre válaszolva...: snazzi.
    Egyértelmű, ne szivasd meg magad egy usb1-el...amellett otthoni cuccokhoz már a snazzi is sok. Persze nem mondtad, mire akarod használni.

    Careful with that axe, Eugene! ...

  • Lunatic

    aktív tag

    válasz Lunatic #6 üzenetére

    Nah, vaksi vagyok, szóval vhs...továbbra is a snazzit tartom ideálisnak, láttam már ilyennel készült anyagot, és nagyon megnyerte a tetszésemet. Programokat később is tudsz hozzá szerezni.

    Careful with that axe, Eugene! ...

  • Atyus

    tag

    válasz wazzu3 #4 üzenetére

    A fő kérdés az volt, hogy melyiket ajánljuk a kettő közül, mivel a kettő hasonló árfekvésül.
    Lehet neki fél milliós kártyát is ajánlania, s az biztos jobb, mint a Canopus. Az ár szinte minden esetben tükrözi a minőséget. Tök jó, hogy össze akarsz hasonlítani egy 60-70 ezres kártyát egy 160 ezressel ! Gondolod, hogy a fickó nem azt venné meg szívesebben, ha lenne rá pénze, s vissza is jönne ?

    A programok csak algoritmusok, mint ahogy az emberi lények is csak vegyi anyagok halmazai.

  • zerokul

    csendes tag

    Tudom hogy régi a kérdés már de én hasonló cipőben járok.
    Viszont egy leírásban azt olvastam hogy a sz Ads konkrétan a ADS Technologies (USA) USB Instant DVD+DV digiző rendelkezik 2.0-ás usb portal.
    Most akkor hogy van ez??????

    idézeta leírásból:

    ADS Technologies (USA) USB Instant DVD+DV
    / Analóg-Digitál konverter / MPEG tömörítő

    Gyártó: ADS Technologies (USA)

    A termék honlapja


    Tulajdonságok:
    Leírás:
    USB portra csatlakoztatható hardveres MPEG tömörítő és videoszerkesztő rendszer
    Analóg forrásról DVD, MPEG2, MPEG1, VCD vagy SVCD konvertálás.
    Szofverek:
    Capture Wizard 3.0 - Filmek rögzítése
    Ulead Video Studio 7 SE ( Full Version ) - Rögzítés, szerkesztés, CD vagy DVD írás
    DVD Movie Factory SE DVD - DVD file-ok kialakítása
    Muvee autoProducer DVD Edition SE - videoszerkesztő
    Hardver tulajdonságai:
    Csatlakoztatható PC vagy Notebook USB 2.0 és 1.1 portra
    Real-time hardveres MPEG tömörítés analóg és digitális forrásról
    S-VCD, MPEG 2 ( 704 x 576 PAL / 704 x 480 NTSC)
    VCD, MPEG-1 (352 x 288 PAL / 352 x 240 NTSC)
    Képkocka sebesség: 25 fps PAL és 29,97 NTSC
    Állítható tömörítés :1 Mb/sec - 15 Mb/sec között (az USB 1.1-nél max. 4Mb/sec)
    Rögzítésnél állítható az állandó és változtatható adattömörítés
    A szerkesztett MPEG file teljes TV képernyőn megjeleníthető
    Audio és Video rögzítés az USB-n keresztül
    Audio-Lock funkció a tökéletes szinkron eléréséhez
    Kihasználja az idő és térbeli előszűrőket a régi VHS felvételek zajcsökkentéséhez
    Támogatja az MPEG 1/2 réteg tömörítést és LPCM Audiot
    Rögzítés bármilyen video forrásból az RCA vagy S-Video bemeneten keresztül
    Világosság, kontraszt, színtelítettség és színárnyalat vezérlés
    Csatlakozások:
    1394 / Firewire port
    RCA Video bemenet x2
    RCA-Video kimenet
    S-VHS Video bemenet
    S-VHS Video kimenet
    Sztereó Audio bemenet
    USB és adapter csatlakozás
    3.5 mm sztereo audio bemenet
    3.5 mm sztereo audio kimenet
    Csomag tartalma:
    USB Instant DVD 2.0 eszköz
    Telepítő CD lemez
    USB kábel
    Audio/Video csatlakoztató kábelek
    Adapter
    Leírás

    tuning vagy alap ez itt az évszázad kérdése?

Aktív témák