Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pataka

    csendes tag

    Remélem azzal a hardveres kérdéssel is jó helyen kopogtatok itt, hogy vajon használható-e akadozás nélkül a Premiere Pro HD videó szerkesztésre ASROCK H61DE-S3 S1155 integrált VGA-s alaplappal és INTEL CORE I3-2120 3,30GHz processzorral?
    Illetve a memória mennyiségétől mennyire függ ez?

    [ Szerkesztve ]

  • pataka

    csendes tag

    Előszöris mindenkinek minden hozzászólást köszönök! Az az igazság, hogy nem nagyon vagyok otthon a HW-k mai világában, s főképp nem nagyon értem egyelőre ezt módit, amit az alaplapnál írnak, hogy aszondja:
    "Intel® HD Graphics Built-in Visuals
    Intel® Quick Sync Video saves valuable time for PC users who want to create and edit video, synchronize it with other devices, and share it–at home and on the internet. Intel® Quick Sync Video uses hardware on the processor, instead of software, to accelerate video encoding."

    ...na meg...
    "Intel® HD Graphics is now built right into the processor! This integration means lower latencies and leads to superior mainstream gaming and enhanced 3D experiences."
    Stb...
    A részletes specifikáció itt van:
    ASRock H61DE/S3
    Igazából ez nem a konfigom még, de lehet belőle az mert jól hangzik, felkeltette az érdeklődésem, csak hogy a gyakorlatban mi az igazság a szép szavak mögött, arra semmiféle tapasztalatom nincs, se előismeretem. Most hallottam erről hogy ilyen van. Azért kérdem valaki valami tapasztalatot szerzett-e az Intel® HD Graphics 2000/3000 grafikával direkt a Premierrel. Amit ha jól értek végülis, ez nem is az alaplapra integrált (úgy tűnik rosszul fogalmaztam), hanem az i3-i5-i7 processzorokba, s gondolom az alaplap ezt támogatja a fentiekkel. (Remélem nagy hülyeséget nem írtam, de hát azért kérdezek, hogy okosodjak, ha mégis... :) )
    Én azt sejtem, hogy a VGA sokat számít, csak épp meg is kérik az árát, ami gondolom nem csak nekem nehéz ügy...
    Egyébként utóbb azt hiszem rosszul, azaz kissé hiányosan tettem fel a kérdést olyan értelemben is, hogy alighanem az is lényeges, hogy melyik Premier verzióról van szó. Nekem egyelőre csak a CS3-al volt dolgom, viszont előbb-utóbb eljöhet az ideje a szoftweres továbblépésnek is. Van egy olyan érzésem - na meg az Adobe weboldal információit olvasva is úgy tűnik - hogy az egyre újabb verziók is egyre erősebb HW-t igényelnek akár ugyanarra a feladatra is. :)

    [ Szerkesztve ]

  • pataka

    csendes tag

    Üdvözletem, az alábbi "öregecskedő" :) és nem túl combos konfigon korlátozott anyagi lehetőségek közt egy quadro k4000-es kártyával gondoltam fejleszteni, ami ha jól néztem a legolcsóbb még a Premeiere CC által mindmáig ajánlott GPU-nak tűnik. Esetleg még egy 21:9-es monitor is szimpatikus volna, mert valamilyent amúgy is kell vennem. Működne ez így? A későbbiekben egy erősebb processzor is szóba jöhet, azt hiszem ezek esélyesek: i7-3770(k), E3-1240 v2 vagy tán i5-3570k... (Persze 3770k a tuti, de ritka és nagy rá a kereslet ahogy látom.)
    Talán 2x8GB RAM... de nem vagyok nagyon biztos, hogy túl sokat érdemes-e még befektetni ebbe a sok éves PC-be, így először inkább csak VGA a terv, aztán meglátom... Esetleg inkább a RAM, mint CPU előbb? (Mindhárommal már 100e körül összegnél járnék azt hiszem...) És a táp bírná?
    Nem túl összetett max 2-3 sávos HD/FullHD projectjeim vannak kevés effekttel - inkább csak korrekciók, nagyítás, áttűnés, esetleg egy maszkolás... Egy teljesen új gép azért nem tűnik még indokoltnak, 4k-ban jelenleg nem gondolkodom.

    ASROCK H77M s1155
    INTEL CORE I3-3225 (2 Cores, 4 Threads @3.3GHz) HD4000
    2x4GB DDR3 1600Mhz (KHX1600C9D3K2/8G kit)
    ATX 500W CHIEFTEC 12 CM PFC (CTG-500-80P)

  • pataka

    csendes tag

    válasz qnadam #2278 üzenetére

    Most éppen csak az integrált Intel HD4000, ezért kéne valami... :B

  • pataka

    csendes tag

    válasz Roachy #2280 üzenetére

    Köszönöm a segítő hozzászólásokat! Egyébként még hozzáfűzném, hogy pl játékok egyáltalán nem érdekelnek, az említett FHD vágás (+hangszerkesztés, fotókidolgozás - de ezek tűrhetően futnak a jelenlegi hardveren is) a maximális igénybevétel. Azt én is úgy tudom hogy a quadro általános használatra és játékra hülyeség lenne de mivel ez nem érint, azért gondoltam a k4000-re, mert úgy láttam, még a legutolsó premiere rendszerigényben (2019.ápr?) is a "recommended graphics cards" közé sorolták, az ára pedig még elérhető számomra. Szóval tán akkor még azt vihetem tovább is, ha újabb generációs pc-re váltok előbb-utóbb...
    Csak azt már nem tudtam eldönteni, mindez így együtt működik-e a rendelkezésre álló (és a tán majd még tovább is fejlesztendő) jelenlegi hardverrel +esetleg a fantáziámat piszkáló ultrawide monitorral... De azért persze más javaslatot is köszönettel veszek és megfontolnék a vga-ra! :K :R

    Ahogy nézegettem a használt cucc árakat a 3770-esek ~30-40e körül vannak (már ha vannak), a RAM 2x8GB 1600MHz ~15e, a quadro k4000 30-40... - első körben a VGA-ra kb ennyit - de mindez együtt (a táptól függően) már közel 100 lenne... és ilyenkor gondolkodom el, hogy fektessek-e ennyit egy kb 6-7 éves 3.gen. rendszerbe, beszámítva a használt cuccok kockázatát, stb.

    Valamint ugye egy új monitorra is szükségem volna már (21:9 ultrawide a timelinenak?), ill SSD sem volna éppen rossz legalább a rendszer alá... :F (+80e mondjuk?) :U De ezeket azért tovább tudom használni majd egy újabb generációs géphez is, a RAM-ot, processzort viszont már nem. És sajnos nem vagyok egy kereskedő alkat sem, hogy adjam-vegyem cserélgessem a használt cuccaim... :B (Kérdések, szempontok és kombinációk kavarognak a fejemben dögivel...) :F

    Egyébként egy Dell m4800 laptopon is premierezek (i7-4800MQ 2,7GHz cpu, 2x8GB RAM, quadro k2100m 2GB vga) amit hordozható második gépnek vettem nemrég, és a különbség elég nagy most a javára, de ezt nem erre a célra szánom elsősorban. (Apropó, cpu-vga-ram együtt már alig valamivel volna most kevesebb az egész Dell gépnél.) :U Ám összehasonlítási alapnak jó lehet, hogy teljesítményben alább ne adjam a pc-n, sőt fölé célozzak persze. :)

  • pataka

    csendes tag

    válasz Roachy #2285 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat, szétnézek 780ti ügyben. Bár azt hiszem ahhoz eleve kellene már egyszerre az i7-es processzor is hogy meghajtsa, ez az i3 már gyenge lesz, nem?
    A 80e-t nem csak az ssd-re értettem különben, hanem monitorra és az ssd-re együtt (nagyon hozzávetőleges becsléssel), ami még mindkettő jól jönne a vga-cpu fejlesztésen kívül amúgy is. :)

  • pataka

    csendes tag

    válasz qnadam #2283 üzenetére

    Hát a dokkolóra is kellene költeni (tán nem is keveset, nem hiszem h túlkínálat lenne belőle a használt piacon) :) , ráadásul maradna mellé egy kihasznál(hat)atlan pc-m feleslegben. :)
    Tkp nem jutott eszembe ez a verzió, de mondom a laptopot eleve inkább hordozható második gépnek tartanám meg. Vszg a Dellé sem egy csúcsteljesítmény renderelésben, de mindenesetre a k2100m vga-val a pc jelenlegi képességeinél lényegesen jobb. :)

  • pataka

    csendes tag

    válasz Roachy #2287 üzenetére

    Véletlen találtam egy ilyen videót is: :)
    GTX 780 vs Quadro K4000 - Premiere Pro CC
    Igaz nem ti, de így is ráver a quadróra.

    Viszont a 3770k+gtx780ti (+2x8GB ram + ssd) fejlesztéssel együtt is bízhatok benne, h elbírja még az 500W-os táp?
    Néztem 1-2 online kalkulátoros számítást, és azok szerint igencsak rezeg a léc, vagy túl is lóg kissé. Az ssd is pluszban kerülne a gépbe a hdd mellé, mert kell a tárhely is a videóknak. (1TB 7200rpm az adott hdd)

    [ Szerkesztve ]

  • pataka

    csendes tag

    Üdvözletem! Korábbi tanácsaitokat is figyelembe véve (#2286 hsz és környéke) beszereztem egy ASUS GeForce GTX 780 Ti DirectCU II OC 3GB kártyát, amire a gyorsabb videorenderhez lenne szükségem a Premiere használatánál, csakhogy éppen ez nem működik. :(
    Amúgy minden jónak tűnik (szóval kép van a monitoron :) ), csak a videókódolás nem lett gyorsabb, sőt tán még lassabb is valamivel, mint a HD4000 IGPU-val. :(( Továbbra is csak a gyengécske CPU dolgozik 100%-on, az erős GPU pedig 0% A Premierben a project settingnél a CUDA hardvergyorsítás engedélyezve van, a GPU-Z is jelzi a 3.5-ös verziót, amit hivatalosan a kártya támogat. Friss Nvidia driver telepítve. Segítsetek légyszi, mit kell még tennem, vagy mit nem csináltam jól? :F

    Az addig OK, tudom én azt hogy a hardver többi része olyan amilyen... (i3-3225 3,3GHz s1155, 2x4GB DDR3 1600MHz, Asrock H77M, Chieftec 500W táp) Főleg a CPU ami sajnos még éppen nem támogatja a PCIe3-t (x16 2.0 megy), csak hát sok volna nekem egyszerre mindent fejleszteni, de azért valami gyorsulásnak mégiscsak kellene már látszania így is, nem? :U

  • pataka

    csendes tag

    válasz pataka #2337 üzenetére

    Sajnos nem jutottam előrébb továbbra sem... :(
    Senkinek sincs ötlete? :F

Új hozzászólás Aktív témák