Új hozzászólás Aktív témák

  • Zsigi72

    aktív tag

    válasz liksoft #8069 üzenetére

    Egy WD15EARX, adattárolásra volt használva.
    Mindössze 14 nap futási teljesítménnyel a háta mögött adta be az unalmast, úgy óvtam, mint egy hímes tojást, de sajnos még ez sem volt elég.
    Kondíció 0%, több száz hibás szektorral, semmit nem lehet róla beolvasni.
    Fizikai behatás és felülírás itt sem történt, egyik pillanatról a másikra döglött meg.
    Viszont nem hagyott nyugodni a dolog, így próbálkoztam még a fent maradt 50GB megmentésével is a 640-es vinyóról.
    Már csak 15GB van hátra, 35-öt ha nyögvenyelősen is (több nap), de megmentettem.
    A 15 is folyamatban csak lassan megy.
    Volt hogy csak 20-30kb-os sebességgel olvasott, több óra volt 1GB lementése, de ment.
    Total commanderrel másoltam, nagyon sok fájl esetében több 10 perc után kiírta, hogy nem tudja olvasni.
    Ezek után gondoltam ránézek más programmal és a Recuva segítségével folyamatosan (baromi lassan) tudom menteni azokat a fájlokat is, amiket a commander nem tudott átmásolni.
    Másképpen dolgozik a két program?
    Tudom, lehet nem kellett volna tovább kínozni a vinyót, de...... :B
    Időközben rendeltem egy WD 3TB Red-et és azon kívül minden lehetséges helyre átmentem a fontos dolgokat, még egy ilyet nem szeretnék átélni. Remélem az nem adja meg magát, mert akkor szalagra fogok rögzíteni. :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák