Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lujoman

    csendes tag

    válasz balika000 #7750 üzenetére

    Szia!

    Sokak szerint nem kell kiveszegetni az akksit, mert ha mindig teli az aksi, akkor úgysem töltögeti (csak csepptöltéssel). Én is szinte mindig töltőről használom, de én ki szoktam venni. Lehet, hogy tévhitben élek, de olvastam róla, hogy az akksi vezérlőelektronikája számolja, hogy hányszor volt feltöltve az akksi. Így akárhányszor bedugom a töltőt, nem akarom, hogy beleszámolja a töltési ciklusba. Abban reménykedem, így tovább marad használható az akksim.

    Általában csurig feltöltve tárolom, s 2-3 naponta beteszem és lemerítem 3%-ig. (Akkor lehibernáltatom automatikusan. Ez a szint úgy tudom, nem számít kisütésnek (totál lemerítés), így nem esz kárt az akksiban. Ritkán szoktam félig feltöltött állapotban rátöltögetni, főleg nem többszörre.

    Bár meggyőzőnek tűnő hozzászólások szerint különböző fórumokon azt mondták, az akksit 50%-os szint körülre merítve kell tárolni. Én mindig lemerítem 3%-ra, addig nem töltöm fel újra.

    De ne vedd készpénznek amit mondok, én sem hiszek 100%-ig egyetlen fórumon sem egyetlen hozzászólásnak sem. Akkor nem érhet nagy csalódás. A megérzéseimre hallgatok.

    Acer Aspire3055NWXMi, 1.5GB RAM, 80GB HDD, AMD Sempron 3600+@800MHz-2GHz, ATI Xpress1100 128MB

Új hozzászólás Aktív témák