Új hozzászólás Aktív témák

  • Speed®

    HARDVERAPRÓD

    válasz Gyuri27 #387 üzenetére

    Azt a kettőt, ahol leírják, hogy fizikailag sérült, égett, repedt, hiányos termékre nem áll módjukban vállalni a garancia teljesítését. Ez minden garis tájékoztatóban jól láthatóan fel van tüntetve.
    "Nem azt mondtam, hogy fizikai sérült cuccot garizzon." Dehogynem.
    Az eladó miután megtudta mi a gond, úgy döntött megkíméli mind a vevőt, mind magukat jópár felesleges körtől. Ha az erőszakoskodó vevő nem fogná fel a feltételekben leírtakat, az az út következne amit felvázoltam.
    A Ptk. 305/A.§ (2) már ott bukik, hogy közölték, eddig minden rendben volt és a repedés tartós használat után\közben jelentkezett.
    A Ptk. 248. § (5)at nem fogja megszegni a bolt, nem érdeke.
    Forgalmazó nem hárít felfelé ez esetben, a vevővel kötött szerződésben ki vannak kötve a garancia érvényességének kritériumai, amiket már írtam.
    Te sem gondolod komolyan, hogy a forgalmazót jogszabály kötelezi arra, hogy a gyártó által vállalt garanciális feltételeken felül teljesítsen..amennyiben de, hajrá, lehet arcoskodni, csak ne lepődj meg ha hetekig szopóágon várakozás után ugyanoda lyukadsz ki ahonnan elindultál, csak szegényebben ;p

    Ez nem aprónak vélt hiba, hanem felhasználói hiba, jó lenne megérteni..
    A terméknek nem lesz baja, ha megfelelő körültekintéssel üzemelik be.

    Vizesék köztartozása nem azért született mert mocskoskodnak a garizásnál.

    A szavak megválogatására irányuló kérésem annak szólt, ahogy nekemugrottál.
    Holott a kívánságom előtte annak szólt, hogy ha a másik oldalon lennél, nem írnál le olyan ökörségeket mint amiket sikerült. Egy esetben sem az eladó tehet arról, hogy milyen jogszabályok\munkahelyi direktívák szerint dolgozik. Nem az egyéni hittvallása, pusztán a munkája. Persze lehet, hogy te az a típusú vadember vagy aki úgy véli, ha leüvölti az ügyfélszolgálatos fejét attól jobb lesz bármi is, de tévedés lenne úgy gondolni, hogy ez a helyes. Nem az.

    Semmi kedvem garis topikban szájkaratézni, már itt is épp eléggé unalmas.

Új hozzászólás Aktív témák