Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Dr. Akula #121 üzenetére

    "Ha használt autót veszel, a gyártó abból milyen extraprofitot fog látni? Sürgősen fizesd be a részesedésüket a vételáron felül!!"

    Nem számolsz azzal, hogy egy mű másolásakor, egyel növekszik a példányok száma. Azonos időben immár egy példánnyal több másolatról hallgatható a mű.

    Sarkítva.
    Te készítesz egy zenét. Én meg akarom vásárolni tőled és meg kérdezem az árát. Te azt mondod legyen kerek szám, 1024 forint. Én nagylelkű vagyok és jót akarok neked, adok hozzá borravalónak 10 ezer forintot.
    Másnap kiírom mindenhova, hogy tőlem ingyen lehet elkérni a zenét. Az egyetlen megvásárolt, borravalóval megszórt példányról készül további 10 ezer másolat.

    Gondolom boldog lennél. elvesztettél 10 ezerszer 1024 forint bevétel. OK nem vásárolnák meg ennyien. Csak háromezren fizetnének. De neked egy szavad sem lenne, Ugyan vesztettél 3 millió forintot, de kaptál borravalót.
    Jó ez így, mert a használt autó eladása után a gyártó sem kap pénzt.

    Próbáljuk ki.
    Ha össze ütsz egy top 10 gyanús zenét, én veszek tőled egy példányt. Nagylelkű leszek, kapsz 15 ezer forint borravalót.
    Benne vagy az üzletben?
    Emlékeztetőül. A használt autó eladásából sem kap pénzt a gyártó. Egy rossz szavad sem lehet a számodra előnyös üzlet ellen.
    A végén még ingyen segítek neked címlapra kerülni. :DD :C

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák