Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [CS]Blade2

    addikt

    Volt egy körutam, hogy felmérjem, hogy mi a kínálat. A mostani és az az előtti lencsém ofotértes. 1.74-es vékonyítás, a legjobb elvileg amit tudnak adni.
    Ami bajom volt az előző és a mostani ugyanilyen lencsével, hogy idővel elkezdett lejönni róla valami réteg az orromnál és a keret tetején. Át lehet látni rajta, de nem a legtutibb. Beljebb, ahol kinézek rajta, ott is már kicsit pöttyös ahogy jön le róla a lakk vagy valami bevonat. 2019.12-i.
    HP 74AS (1100061094) - Most 99.000Ft lenne belőle egy pár.

    Voltam egy Optic World Exclusive-ba, ajánlották a csúcs lencséjüket, ami valami Essilor MAP Asline S1,74 Crizal Sapp (2x50710Ft)
    Azt mondja, hogy ez vékonyabb, mint az ofotértes, mert ez aszférikus, mutatott is egy felülnézeti mintát, de szerintem nem vékonyabb,
    a meglevő HP-s is 1.74-es aszférikus amim most van. UV 400, extra felületkeményítés, Pár és víz, többrétegű antireflex,
    és ez nem kezdené ledobni a felületét 2 év után.

    Melyik lehet a jobb lencse a kettőből?

    Most egy Carrera CA9914-es keretem van, 55 16 140. Egy hasonló keret volt az Ofotértbe, egy Ted Baker aszem. Kicsit magasabb lenne, amitől tartok, mert úgy nehezebb tömegre a vastag lencse miatt, mert 1.74-es vékonyítással is az, nagy a dioptriám. Valamint a szára is kicsit vastagabb.
    Az Optic World-be egy Tommy Hilfiger keret lenne ami hasonló, az is 55, van 15-ös, de 145 a szára így fél cm-t túlnyúlna a mostanihoz képest, viszont aszem ez is 38mm magas, aminél nem akarok magasabbat, mert a nehéz csúszkál.
    3. verzió, hogy ezt a meglevő CA9914-es keretet ebay-en Floridából még meg tudnám venni. Ez mindenben megfelel, ez a legjobb keretem eddig az életemben. Tartós, 38mm magas, könnyű, nem csúszkál, nem kell visszatologatni az orromon, a 16 is majdnem tökéletes az orromnál, a szára fém, vékony és lapos, fülnél műanyag bevonat van, de vékony. Ha oldalt ráfekszem, nincs semmi, elfér a fülem mögött, nem úgy, mint addig az összes többinél, azok nyomtak ilyenkor, mert vastagok voltak és kemények.
    A buktató, hogy egyrészt gari nélkül 31.000Ft lenne Floridából, ami vagy ide ér egyben, vagy nem, lehet megpróbálják benyomni a postaládába, majd a fenti lencsékből mindkét bolt gari nélkül tenne bele lencsét, ha törik vagy valami, akkor bukó. Az ofotért adna a lencséből törzsvásárlóként 15%-ot még így is.

    A Ted Baker keretből és a HP lencsékből lejönne egyben 25%,
    a másik cégnél is lesz valami kis akció, de az a keret 54.000 aszem és 101.500 a lencse, és még a becsiszolásra is felszámol valami 4000-et, szóval kedvezménnyel is húzós ára lenne,
    de ezek is ugyanolyan kockázatosak, mint az ebay-es, mert lehet, hogy csúszkálna, lehet, hogy este alig várnám már, hogy végre levegyem.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz albiosz #3803 üzenetére

    Most van 2 hetem kb., ma rendeltem meg az ebay-ről a keretet (ami ugyanaz ami most van, csak új). Tatabánya környékén tudunk olyat ahol van Zeiss?
    Ez lehet az az Essilor [link] Crizal Sapphire.

    Pupillatávolság: J: 32 B: 32
    J: -7,75 Cyl +0,75 Axis 170
    B: -7,00 Cyl +0,75 Axis 140
    Monokuláris vízus: 0.8 Binokuláris vízus: 0.9

    A keretem 55 - 16 - 140 és 33mm magas benne a lencse. Ez volt fontos nekem, hogy ne legyen egy mm2-vel sem nagyobb, mert akkor gramm-ra nehezebb az egész, és így is a határon lehetek, hogy ezzel a kerettel nem csúszkál le csak úgy az orromról a HP74AS-es lencsével.

    [ Szerkesztve ]

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz albiosz #3805 üzenetére


    Ez az egyetlen bajom a HP74AS-el. 2019-es, 2021-ben jelent meg az orr résznél, és mostanra ennyire kiterjedt. Az orrnál, belül fent közel 10mm is lehet ahol már mintha lehámlott volna róla valami réteg.
    Ezt leszámítva, nem karcolódik, gyorsan elmegy róla a pára, és stb.

    Biztos köze van hozzá, hogy én agyig fent hordom, és pont az a rész hámlik ahol zsíros is szokott lenni, mert hozzáér a szemöldökömnél, ha rámegy izzadtság, ha ujjal véletlen a lencséhez érek, az mind ez a rész.
    A bal egy kicsit jobb. A többi csak por a képen.

    Ez lenne az 40 millió forintos kérdés, hogy vajon a Zeiss vagy Essilor (főleg ez, mert ezt biztos, hogy be tudnám szerezni) sokkal jobban ellenáll-e ennek.

    Bátyámnak egyébként ugyanilyennel nincs ilyen gondja, szóval félig meddig user error is a dolog.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz erahurka #3808 üzenetére

    Azon a részen kis foltokban hol vannak rajta ezek a készítésnél felvitt felületek, hol nem, így még a körmöm is beleakad szinte, legalább is érzésre érezni, hogy totál egyenletlen ott a felület. Szóval most már nem lehet vele semmit csinálni.
    Azt már próbáltam, hogy amikor volt lehetőségem, tisztítottam, hogy időben kevesebbet legyen rajta zsír, ujjlenyomat, stb., de ez az eredménye, ez már az a szemüveg aminél 0 napos korától figyeltem rá, mert az előző már ilyen volt.

    Előtte nem volt ez annyira érdekes, mert akkor romlott is még a szemem, szóval 7 éves kórtól nagyon sokáig végig évente új keret volt új lencsével.

    2012. szept
    2014. júl (itt még a romlás miatt kellett új, ekkor volt 6,75 és 7,75)
    2016. okt
    2019. nov (Ez van most, csak rátettünk 0,25-öt a balra ami nem feltétlen kellett volna, mert így kicsit jobb, mint a jobb, úgy meg kicsit gyengébb volt előtte, mint jobb szemre.)

    És akkor eddig rosszul mondtam, mert a 2014-esnél már volt ilyen hámlás a lencsén, mert mindig az előzőt meghagyom tartaléknak, hogy, ha gond lenne, mert ekkora dioptriával kb. csak otthon tudnék mozogni megszokásból amíg elkészítenek egy újat.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz albiosz #3811 üzenetére

    Így van. Az ofotértben is azt mondták amire itt jutottunk, hogy a zsír, izzadtság, stb. miatt lehet. És igen, ugyanilyen lenne a lencse, ugyanilyen bevonatokkal.

    Árban 101.500Ft az Essilor és talán lesz rá minimális kedvezmény, de inkább nem, és fel fogja számolni a becsiszolást is, meg lehet, hogy azt is, hogy ránéznek, hogy nem-e romlott.

    Az ofotértes az 99.000Ft, a hozott keret miatt a kuponok nem játszanak, de a törzsvásárló kártya miatt egy 10 vagy 15% talán lejön, mert teliáras. Elvileg fel kellene számolnia a becsiszolást itt is, de mivel ide jártam eddig, talán elengedik.

    Mivel most kivételesen vinni fogom a keretet, így kicsit drágább lesz a mutatvány. Ofotértnél lett volna novemberre -25% az egészre.

Új hozzászólás Aktív témák