Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mcrazy

    őstag

    Sziasztok!
    Adott egy HGW(kikapcsolt wifivel) és utána van kötve egy router Openwrt-vel (Archer C7 v5 – korábban egy WR1043nd volt). A HGW-n lóg direktben egy iptv mediabox (10.0.0.x).
    A routertől távolabbi helységben van egy repeater, amin színtén van egy iptv mediabox, plusz időnként egy Xbox.
    A távolabbi mediabox csak akkor működik (vagy csak én nem tudom a routerben beállítani a megfelelő beállítást) ha ugyanazon a hálózaton van, mint az első (10.0.0.x).
    Ezt a korábbi 1043nd rotuerrel úgy oldottam meg, hogy a kapcsolóknál létrehoztam egy Vlan2-öt, létrehoztam egy második Wifi hozzáférési
    pontot, amit nem a LAN, hanem a WAN porttal kötöttem össze.

    Működött is szépen az iptv mediabox, nyitott volt a NAT az Xbox-nak, azért, mert a második Wifi-re csatlakozott eszközök a HGW hálózatába kerültek és onnan kaptak ip-t.
    Jött a router váltás az Archer C7 v5 választásával. Itt is beállítottam mindent úgy, mint az előző routernél. Viszont van egy probléma, mégpedig: A dupla 2,4Ghz Wifi hozzáférési pont miatt néha olyan zavar keletkezik, hogy a közelben lévő minipc-be dugott vezetéknélküli bill-egér kombó is használhatatlanná válik és a wifik is akadozva működnek. Néha egy újraindítás megoldja, de nem mindig.
    A kérdésem az lenne, hogy megoldható-e valahogy ez a helyzet úgy, hogy ne kelljen 2db Wifi hozzáférési pontot használnom? Nem igazán vagyok otthon a hálózatkezelés világában, de megpróbálkoznék minden 5lettel.
    Köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

    Üdv: Mcrazy

  • Mcrazy

    őstag

    Sziasztok!
    Adott egy Tplink-Archer C7 V5 router Openwrt 19.07.7 verzióval és egy Tplink-RE305 repeater OpenWrt SNAPSHOT r16957-3d026d2425 verzióval.
    2,4 GHz-en Mesh pont kapcsolattal és WDS módban is megy mint az álom. A mobil eszközök szépen átcsatlakoznak, amint a jelszínt -70 és -80dBm közé esik.
    Viszont 5GHz-en több probléma is van.
    1. Mesh pont csatlakozással a link sebesség gyors, viszont a letöltési sebesség a 30-ból csak 6-Mbit. Az eszközök nem csatlakoznak át gyengülő jelszínt esetén.
    2. WDS módban a linksebesség és a letöltési sebesség is jó, de az eszközök nem csatlakoznak át gyengülő jelszínt esetén.
    Van esetleg valakinek 5lete hogy mivel próbálkozhatnék?
    A sanda gyanúm az, hogy a két különböző rádió nem szereti egymást. (Arcer C7: Qualcomm Atheros QCA9880. RE305: MediaTek MT76x2E)
    A 802.11r Fast Transition-t már kipróbáltam, nem hozott eredményt. (de az is lehet, hogy némi beállítással, amit nem tudok, korrigálható)
    Van még egy Archer C7 V5 routerem, amin még a gyári FW van, de mielőtt arra is Openwrt-t tennék, gondoltam megkérdezem, hátha van valakinek hasznos infója, amivel ezt elkerülhetném. Kevés a hely, ahol a RE305 repeater van és ezért nem szívesen erőszakolnám oda a routert.
    Előre is köszönöm a segítő hozzászólásokat!

    Üdv: Mcrazy

  • Mcrazy

    őstag

    válasz ArthurShelby #16659 üzenetére

    Köszönöm!
    Ezeket már végig jártam, de mint írtam a Mesh mód csak 2,4GHz-en működött. Viszont úgy néz ki, hogy WDS módban megoldódott a probléma. Alapra állítottam a RE305 repeater-t és újból bekonfiguráltam WDS módba, de most csak az 5GHz-es hálózatra. A 2,4-re semmit nem állítottam, csak egy AP-t és most működik a Wifi roaming mind a két hálózaton. Bár nem volt téma, de megemlítem, megy az IPTV mediabox Wifi-ről is (IGMP proxy-val, IGMP snooping-al természetesen).
    Azt hiszem az lehetett a gond a korábbi WDS konfignál, hogy mind a 2 rádiót beállítottam WDS módba, de a jelek szerint elég csak az egyiket.

    Üdv: Mcrazy

  • Mcrazy

    őstag

    válasz xabolcs #16665 üzenetére

    Gondolom, hogy erősen függ az eszközök lapkakészletétől a jó működés.
    Lehet, hogy nálad is jobb lesz a WDS. Próbálgatni kell.

    Üdv: Mcrazy

  • Mcrazy

    őstag

    válasz ArthurShelby #16666 üzenetére

    Igen a 802.11r Fast Transition-t is végigpróbáltam. Sőt, most az új WDS konfignál is leteszteltem és nem, hogy jobb lett, hanem teljesen lerontotta a roamingolást. Szóval a WDS módban nincs szükség ennek bekapcsolására.
    Lehet, hogy az is probléma volt az előző WDS konfignál, hogy nem nulláról kezdtem, hanem a meglévő Mesh hálózatot borítottam szét. Ez még nem kéne, hogy gondot okozzon. A Mesh-hez nem volt elég a wpad-basic-wolfssl, ezért lecseréltem a wpad-mesh-openssl-re. (lehet, hogy a wpad-mesh-wolfssl kellett volna? nem tudom, nem néztem utána, hogy mi a kettő között a különbség) Csak feltételezem, hogy a WDS-nek nem megfelelő ez a titkosítási csomag, de lehet, hogy hülyeség, mert valójában a többi is tartalmazza a WPA összes lehetőségét + WPA3, tehát fejlettebb, lehet köze sincs a problémához.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv: Mcrazy

  • Mcrazy

    őstag

    válasz attilav2 #16701 üzenetére

    Szia!
    Ez alapján csináltam, hibátlanul ment.
    Ha sűrűn szoktad módosítani a hálózati kártya beállításait, akkor a gyors hálózati konfiguráláshoz a NetSetMan programot ajánlom.
    Restore Factory Firmware
    (tested for V5)
    1) Setup ethernet adapter to use IP 192.168.0.66 mask 255.255.255.0 gateway 192.168.0.1
    2) Use tftpd32 (32Bit exactly as stated), in global settings leave only TFTP Server running, verify that it's listening on port 69 in cmd with netstat by typing: netstat -an 3 | find “66:69”
    3) Download original firmware. In my case I used Archer C7(EU)_V5_190726.bin. (Én ezt tettem vissza: c7v5_[20201120-rel50406]_2020-11-20_14.00.44.bin)
    Rename to ArcherC7v5_tp_recovery.bin and place to folder selected in tftpd32
    4) Connect ethernet cable to ethernet port 1 on the router
    5) While holding “Reset” button (not the WPS/Wi-Fi!) press “Power” button and wait until data transfer LED lights up (Two arrows pointing different directions).
    If everything went right - you will see “Read request for file <ArcherC7v5_tp_recovery.bin>. in tftpd log window. The flash operation took me about 3 to 5 minutes.

    A végén a router újra fog indulni, akkor van kész. Közben én semmilyen folyamatot nem láttam. Kb 3 percig tartott.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv: Mcrazy

  • Mcrazy

    őstag

    válasz attilav2 #16708 üzenetére

    Tessék, itt van az, amit a leírásban linkeltem. Az "us-up_version" név az újabbakban van. Ezekről hivatalos formában már nem lehet visszamenni a 2 verzióval ezelőttiekre. (ha jól emléxem még figyelmeztetés is van a TP-lInk weboldalán....Hinweis: Nach der Aktualisierung dieser Firmware können Sie kein Downgrade auf die vorherige Firmware-Version durchführen.) Amit én megosztottam, az probléma nélkül felment és működik visszatétel után.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv: Mcrazy

  • Mcrazy

    őstag

    válasz vargalex #16712 üzenetére

    Pontosabban egy bizonyos verzióra, bár lehet, hogy nem is akar visszaállni, mert jó a mostani gyári. Azt viszont szeretném még tájékoztatásként leírni neki is akiket még érint, hogy innentől a gyári felületről nem valószínű, hogy OpenWrt-re tud frissíteni. (Többeknek sem sikerült, mert -hibás fájl- üzenetet kaptak.) Viszont Tftp-n keresztül működik rendben.

    Üdv: Mcrazy

  • Mcrazy

    őstag

    válasz xabolcs #17239 üzenetére

    Üdv mindenkinek!

    Korábban én is próbálkoztam a Mesh hálózattal egy Tplink C7 V5 router és egy RE305 repeater párossal. Csak 5 Ghz-en használtam, mert a 2,4 jól lefedte a lakást. A kapcsolat stabil volt, de a sávszélesség nagyon leesett. OWRT fórumon azt írták, hogy igazán csak két azonos eszközön működik jól a Mesh. Nem próbáltam ki, mert helyhiány miatt nem tudtam volna elhelyezni még egy routert.
    Maradtam a WDS-nél, de ez sem működött igazán jól. Inkább úgy írnám, mint a mesében, hol jó volt, hol nem. A telefonok, tabletek egyszer csatlakoztak, egyszer nem és a sebesség is soxor harmadára esett az amúgy sem versenyképes 40 Mbit-nek.
    Majd nemrég találtam egy másik leírást, ahol írtak az OWRT-s WDS anomáliákról és az volt a javaslat, hogy a WDS-Ap-hoz (Master) semmilyen más eszköz ne csatlakozzon csak a másik AP (kliens), hasonlóan, mint Mesh esetében. Tehát a csatlakozó eszközöknek létrehoztam a routeren egy másik AP-t és így most tökéletes a roaming az AP-k között. Gondolom, ha több AP-t kötnénk még láncba, akkor ugyanezt az eljárást kéne alkalmazni.

    Üdv: Mcrazy

  • Mcrazy

    őstag

    válasz xabolcs #17279 üzenetére

    "En pont hogy attertem WDS-rol Meshre. Leginkabb azert, mert modernebb."
    Lehet, hogy modernebb, de pld az én esetemben nem működött.

    "Ha OpenWrt vannak az eszkozokon, akkor szerintem mindegy, hogy kulonbozoek vagy sem."

    Ezek szerint mégsem, de ezt Te magad cáfolod meg ezzel: "a 2.4 GHz-en gyenge volt nekem a Mesh atviteli sebessege (sztem itt az eszkoz volt a hunyo)"
    És ezzel: "az AX3200-as nem szerette a 2.4 GHz-n a Mesh-t: ahogy korabban is irtam, szetbombazta"
    Miért bombázta szét? 2 db ugyanolyan AX3200-as volt beállítva Mesh point-nak, vagy két különböző eszköz?

    "En torekszek arra, hogy egy radion csak egy AP legyen."
    Erről még rajtad kívül nem olvastam sehol és úgy gondolom, hogy elég
    zsebbe nyúlós mulatság, ha nem 3000-Ft-os routereket használsz. ( Pl. a TL-WR1043ND)

    "a ket savos eszkozokon az egyik sav (mindegy hogy 2.4 GHz vagy 5 GHz) viszi a Mesh-t, masik sav adja a wifit."
    Ezt én laikusként a mérési eredményem alapján másképp látom, mivel a két sávnak teljesen más a Link sebessége. Tehát, ha 2,4-en csatlakoztatod Mesh-ként az eszközöket, majd a 2. eszközön, wifin 5Ghz-en továbbítod, akkor egy NAS-ról stream-elt 4K film érdekesen fog kinézni, de lehet, hogy én tévedek valahol.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv: Mcrazy

  • Mcrazy

    őstag

    válasz xabolcs #17290 üzenetére

    Sorry, de megint jöttem "értetlenkedni"

    "Ha OpenWrt vannak az eszkozokon, akkor szerintem mindegy, hogy kulonbozoek vagy sem."
    Ezt ugy ertettem, hogy ha tamogatja az eszoz (iw list), akkor onnantol mukodnie kellene OpenWrt 19.07-tol kezdve.

    De hát nem működött nálad sem és nálam sem. Mivel egyikünk sem tesztelte két ugyanolyan eszközön, ezért sajnos 1:0 azok javára, akik azt mondták, hogy azonos eszközökön működik jól. Persze még itt is lehet olyan, hogy egyes (de azonos) eszközök sem képesek hibátlanul működni.

    "Azt gondolom neked is egyertelmu, hogy egy radionak a kapacitasan osztoznak a rajta levo AP-k"

    Ez biztos így van, de hány eszköznek kell egy rádiót egy időben, egyszerre terhelni, hogy a rádió kapacitása kevésnek bizonyuljon? A 1043 V4-et sem 2 eszközre tervezték. Anno egy 1043ND-V1-hez 23-an csatlakoztunk, de valószínű, hogy nem forgalmazott nagy mennyiségű adatot hosszú ideig mind a 23 eszköz, mint ahogy ez igaz a házi felhasználók egyidejűleg csatlakoztatott eszközeinek 99%-ára, mert nem volt fagyás vagy újraindulás órákon keresztül. A sávszélesség az ugye osztódott annyi felé, ahányan épp letöltöttek, de a routert érzékelhetően nem hozta zavarba.

    "Hasonloan gondolom, hogy a forrastol a celig tarto lancban a leggyengebb lancszem sebessege a meghatarozo, igy aztan mindegy, hogy a 4K video eloszor megy 5 GHz-en, vagy masodjara."

    Ezt én is így gondolom és erre próbáltam rávilágítani azzal, hogy nem mindegy, hogy melyik sávon viszed a Mesh-t, mert 2,4Ghz-en jelentős Linksebesség veszteség van az 5Ghz-hez képest. Ezért én azt gondolom, hogy ha 5Ghz-en nem megy a Mesh, akkor kell egy próbát tenni WDS-el, mert ha az működik, akkor már előnyösebb a Mesh-hez képest.

    Üdv: Mcrazy

  • Mcrazy

    őstag

    válasz csabyka666 #17397 üzenetére

    Ahogy közeledsz/távolodsz egyik másik között, a térerő mutató mutatja. Általában - 70dbm alatt csatlakozik át. Látni fogod, mert erősebb jelet fog mutatni.

    Üdv: Mcrazy

Új hozzászólás Aktív témák