Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peter789

    senior tag

    válasz vargalex #710 üzenetére

    olvastam egy hardveres oldalról hasonló, szoftveres oldalról jóval egyszerűbb megoldást nemrég valamilyen MR3220/3420-as topikban: egyrészt párhuzamosan beforrasztott a CS kivételével minden lábat, másrészt a CS-t megszakítva egy ponton (talán valami soros ellenállásnál, vagy átvágva a nyákon, ezt nem tudom) úgy hogy könnyen át lehessen kötni a 2 chip között menet közben. vasat indítja a belső flash-ről uboot-ig, komplett flash image RAM-ba fel > CS átköt > komplett image flash-be kiírása... így nem kell egyedi kernellel bűvészkedni hozzá...

    viszont ezzel párhuzamosan lenne nekem is egy kérdésem. ezekszerint a plussz MTD flash "viszonylag egyszerűen" megoldható... és mi a helyzet mondjuk egy SPI-re kötött SD kártyával? a soft-SPI elég lassú és erőforrászabáló (plussz a megbízhatósága sem tudom milyen). ehhez mire lenne szükség - gondolom szintén egyedi kernel? láttatok már valahol ilyen projektet?

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

Új hozzászólás Aktív témák