Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rbalint88

    addikt

    válasz csabi94 #4983 üzenetére

    ha szóba jön a 2.0TS+selespeed, akkor vedd meg iRico fórumtársét. az övé is jó karban van, esztétikailag azért nem hímestojásos, de nincs lelakva. viszont távolabb lenne az ára a 900ezertől, lefelé ;)
    amúgy nem annyira bajos konstrukció, a motorral nincsenek nagy trükkök, nem szabad hidegen ölni és nem romlik el nagyon, ennyi. a váltóban valóban lehetnek trükkök, de egy kettőstömegű-csere árából azért elég sok törődést kaphat egy selespeed és nem biztos, hogy fogja igényelni.
    és azért a benzines alfa az igazi, bármennyire fasza dízeleket is csinálnak :)

  • Integrale

    veterán

    válasz csabi94 #4983 üzenetére

    Én azt gondolom, hogy nézelődj más márkák más modelljei között is. (olaszon belül is van még választék).
    TS-nem annyira problémás, mint amennyire hírlik. Hidegen gyilkolást hanyagolni kell (más márkáknál és más motoroknál is egyébként).
    Olajcsere, vezérléscsere. Ha megkapja a törődést, és nem eszetlenül használják, akkor nem problémásabb, mint bármelyik másik szívóbenzines. Viszont kalkuláld bele, hogy egy vezérléscsere 120e Ft.

    [ Szerkesztve ]

    "Bad reklám is reklám too"

  • LZs?!

    aktív tag

    válasz csabi94 #4983 üzenetére

    @csabi94

    A műszaki dolgokhoz nem értek, de abban talán igen, hogy éltevitelszerűen melyik szerencsésebb.

    Az alapján, ahogy körbeírtad a használat módját (t.i. inkább hétvégén pár száz km, egyébként nem sok), összeségében irreleváns, hogy dízel vagy benzines, mivel értékelhető különbséget szerintem nem realizálnál. Különben is: benzin > dízel... ;)

    Amennyivel olcsóbb a dízel, szerintem közel annyi el is menne az általad leírt hibák orvoslására; 150 pénz nem sok, amikor valamihez esetleg kicsit komolyabban hozzá kell nyúlni. Valószínűleg a klíma sem csak feltöltésről szól, mert akkor az már meglenne...

    A kombi jobban pakolható a nagyobb ajtó miatt, de érdemben nem sokkal praktikusabb; ofc térfogatra több...

    A benzines saját bevallásod alapján esztétikailag és - már amennyire megítélhető- műszakilag is rendben van. Ha az utóbbi fals, azzal így is úgy is foglalkoznod kell, viszont ha az előbbi, azzal majd foglalkozni akarsz, és az nagyon könnyen csúszda lehet egy mély kútba...ha viszont alapból rendben van, akkor csak simán jól érzed majd benne/vele.

    A Salespeed több szempontból is viccess lehet, de szerintem ha Alfa nyersen és ésszerűtlenül vált, az pont illik hozzá...nyomni kell neki, és akkor meg pont jól vált. ;)

    Hogy mennyire esne szét alattad, az pedig 50/50. Ennyi idősen sanszos, hogy nem úszod meg a hozzányúlást, de komplett felújítást vízionálni nem biztos, hogy szükségszerű.

    Én a benzinest venném, főleg, hogy le tudod követni a történetét (ami ofc nem azt jelenti, hogy nem üthet be valami), de ez csak az én szubjektív 2 centem...

    [ Szerkesztve ]

    Nevermind...

Új hozzászólás Aktív témák