Új hozzászólás Aktív témák

  • rATdrAgOn

    senior tag

    válasz Raymond #87 üzenetére

    Hmmm... igazabol ''erdekes'' az OSX koncepcioja. :)
    Alapvetoen ez egy kokemeny BSD UN*X - semmi koze semelyik free bsd disztrohoz, igaz jopar dolgot onnan is atvettek - amire rateritettek egy nagyon hatekony - am semmivel sem kompatibilis - GUI-t. :)
    Szoval, nem tudom hogy mondjam.... ha hatulrol nezed, akkor egy UN*X, ha elolrol nezed egy MacOS. :)
    Epp ez a baj vele, merthogy remalom kitapasztalni, hogy mit honnan vesz, mit hol keres, mi miert nem akar mukodni (marmint, ha nem sztenderd szoftokat hasznalsz rajta, hanem mondjuk te portolsz ra valamit, vagy forditasz valamit forrasbol - bizony, lehet mar ezt is rajta). Szerencsere a Classic OS-el ellentetben itt eleg jol ala is lehet rugni a rendszernek, mert vegre van benne parancsertelmezo (szoval, terminal, amiben fut egy shell :DDD). Igy azert mar konnyebb vele az elet, legalabbis szamomra (hiaba no, ~10 eve UN*X-ot is hasznalok napi szinten :DDD). Nekem egyelore tetszik. :)
    Igaz, mostanaban kicsit hanyagolom, mert kaptam kolcson egy PegasosI-et, most ha van kis szabad idom azt nyustolom... de nem UN*X-al, hanem a sajat op'rendszerevel (MorphOS), amin a regi, jol megszokott Amigas rendszerem ~95%-osan fut, ugy hogy minimalis mertekben kellett hozzanyulni... szenzacios! :)
    (Illetve, most epp gentoo zug rajta, MOL-al ki szeretnem probalni, hogy milyen rajta az OSX :DDD)

    A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

Új hozzászólás Aktív témák