Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GD

    őstag

    válasz ngabor2 #2197 üzenetére

    nem feltétlen kernel szintű dolog csak a rendszer kiadásának állapotában való fejletlenségre: ha felrakok egy alap xp-t ugye anno 2002-ből ahhoz egy update simán mennyi ''frissítés'' imho szarvas hibák foltozgatása jön le? soksok mega és idő... tovább tart néha mint egy xp felrakása... egy sp2 telepítésről ne is beszéljek..és ugye, sp1, sp2, spxx és még ki tudja menyi lesz.. nt szinten eljutott sp6-ig
    úgy könnyű egy rendszer hibáit elrejteni a nagyközönség elől ha zárt forrású
    megváltóként várják a vistát, nos, hány program, hw, stb nem fog működni vele, mennyi kapkodás lesz a gyors foltozgatással? bele se merek gondolni.

    kicsit komplexebb egy oprendszer / átlag 2 millió programsorral/ és egy kernel ahhoz hogy én (és talán még mások) komolynak mondott szakemberek és hozzáértők munkáját bíráljuk távolról..persze zsörtölődni mindig lehet, én is szoktam bőszen anyázni, de ugye: ki tépi ki a kezünkből a billentyűzetet ha netán saját oprendszert és vagy kernelt szeretnénk írni?

    továbbá linux esetében: ajándék lónak nem nézzük a fogát, ha fizettem volna számonkérném a supportot, de így azt is megbecsülöm amit kaptam

    mindezek ellnére: vannak elbaltázások és hibák amiket nyilván nem lenne nehéz javítaniuk, azonban minden részért más team a felelős, ott is koordinálni kell, meg ők is csak emberek..
    a cégek pedig ha úgy tetszik, vegyék csak a winszervert, a call-okat, az isa-t meg a többi számomra megfizethetetlen dolgot, az ms-nek is meg kell élnie valamiből

    respect :R

    és ez nem egy win vs lin hsz, mindkét rendszert használom, nem pártoskodom, mindkettőt szoktam szeretni és utálni


    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák