Új hozzászólás Aktív témák

  • ngabor2

    nagyúr

    inkább átjövök ide, mert úgy tűnik, kicsit expertebb a probléma, mint elsőre gondoltam...

    tehát van nekem (vagyis nem nekem, hanem a cégnél) egy pico adc11/12 analóg-digitál konverter [link]. ez 0-2,5V közötti feszültségből gyárt digitális jelet, 12 biten, párhuzamos portra. win alatt kipróbálva, saját driverrel megy szépen.

    elvileg van hozzá linuxos támogatás is, hurrá. felpakolva a gépre, modul leforgatva hozzá (ez is érdekes történet, majd leírom), betöltve. van hozzá tesztprogi, ami olvassa a portot, és formázza az adatot (0-2500-ig adja az eredményt). csak nem érdekli, hogy változás van...

    a bemenetre tudok adni 0, 0,01, 0,1, 1,0, 2,0V feszt, és ezt win alatt szépen látom is. nem ugyan azon a gépen van a 2 rendszer, úgyhogy akár ez is lehet a hiba oka.

    linux alatt a párhuzamos port beállítása a biosban:
    port: 378, IRQ7
    ECP+EPP mód
    ECP-ben DMA3
    EPP verzió 1.9

    simán párhuzamos portról nem tudok olvasni, i/o hiba (ez normális?).

    a linuxos drivert nem találom az oldalon ''szabad'' formában, de forráskódban megvan a telepítő-cd-n. létre kell neki hozni saját eszközt, aminek a számai nem egyeznek meg a párhuzamos port számaival. azt a saját olvasóprogija tudja is olvasni, viszont dd-vel továbbra se olvas róla semmit, mintha nem kepna semmit onnan. pedig elvileg 10kS/s sebességgel megy rá a jel...

    én már kifogytam a továbblépési ötletekből. pontosabban van még vagy 2 (otthon kipróbálni, pendrivén behozni egy linuxot, hogy a modult le tudjam fordítani), de ettől se várok nagy eredményt. valaki egyéb ötlettel?

    mod: a feltelepített linux egyébként egy Vector 5.1 SOHO, bár nem hiszem, hogy ez számít.

    fejlemény: 1x elindult rendesen... aztán megint nem jó :( bármit csinálok a modulokkal, eszközökkel, fizikailag a kütyüvel (kihúzás-bedugás, vagy be nem dugás), nem igazán mérvadó. miért nem tudják egyszer normálisan megcsinálni, ha már adnak hozzá linux támogatást? szomorú, asszem rarad a wines módszer :O nesze neked 200k-s hardverelem...

Új hozzászólás Aktív témák