Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsozsa74

    senior tag

    válasz fatal` #47024 üzenetére

    Igen. Jött érte. De már pár éve nem küldtem vissza semmit, szóval nem tudom, most hogy megy.

    Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

  • zsozsa74

    senior tag

    válasz fatal` #47024 üzenetére

    Na, most az én Fana váltóm is elkezdett több év után baszkódni. Gyorsan nyomtam egy guglit a lehetséges fixekre. Megtaláltam az egyik youtuber csávónál a tutit. Ha érdekel hosszan és angolul, itt a link: [link]

    Röviden meg ennyi:
    (Lehet , hogy amatőr módon írom le, de nem nagyon ismerem ennek a szaknyelvét.) Feltehetően (mert ez még mindig csak tipp) jól felgyűlik bizonyos idő alatt és körülmények közt az elektrosztatikusság odabent a váltóban és ez bezavar az áramköröknek vagy tán a hall szenzornak valamit. Ezért összevissza regisztrálja a váltásokat. Annyit kell csinálni, hogy a felső 4 csavar kicsavar, a teteje felemel, visszatesz, visszacsavar. Ennyi, de így az eletronyos töltetnek is annyi egy jó darabig. Aztán megint végig lehet csinálni, ha jelentkezik a probléma. De ez 3 perc kb, ha kéznél van a megfelelő méretű imbuszkulcs.

    Az van, hogy rendbe is jött a váltóm. Remélem, pár évig megint bírja... :D

    Egy másik probléma lehet, hogy a hall szenzornál kilazulnak a mágnesek, de ez a fenti a tipikusabb hiba. Korábban a mágnest baszkuráltam én is, mert akkor még csak arról találtam infót, csak hát nem volt kilazulva semmi. Valszeg akkor is az rakta rendbe, hogy kinyitottam és visszacsuktam. Még le sem kellett szerelni a helyéről.

    Szóval ha már visszaküldted, lehet, hogy csak annyit csinálnak a szervízben is, hogy leemelik a tetejét, meg visszarakják. :)

    Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

Új hozzászólás Aktív témák