Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • András12345

    aktív tag

    válasz GalaHU #55122 üzenetére

    Volt CSL Elitem, két kormánnyal is, mozgott oldalasan, nem volt magabiztos érzés, hogy flexel. Emellett csattogott-kattogott is terhelésváltáskor, meg minden rázókövön is, de nem érdekelt, mert szíjas, régi, sok benne a mozgó alkatrész...

    Próbáltam CSL DD-t, ugyanaz, DD1-et szintén, az egy fokkal jobb volt valami okból kifolyólag, de ott is volt oldalirányú mozgás.
    Emellett 4 vagy 5 ismerősöm használ CSL DD-t, úgyanúgy mozog a kormány mindenkinél, van akinek csattan is terhelésváltáskor, hiába a fém QR és a csavar.
    Van egy CSW 2.5 használó ismerősőm, neki nem csattan, mert olyan szoros a QR, hogy leszedni alig lehet, bezsírozva is :). Quality control...

    Az hogy engem zavar hogy drágábban adnak egy szarabb qr-t az már elvi kérdés, de igazad van, hogy elenyésző egy szett árához képest.

    Mozám nem volt, van biztos ott is probléma a kínai gyártó okán, ha más nem csak a gariztatás ideje.
    A Simagic a másik, olyanom volt, nagyon elhúzódott, nem is ajánlom senkinek sem, hiába szeretik sokan.
    Simucube hibátlan.
    DC pedál hibátlan volt, azt modolni próbáltam.
    VRS pedál szintén kiváló.
    A GSI kormányon szétment egy mikrokapcsoló, amit Usából küldve 5 munkanap alatt megküldtek. Nem az én nevemen volt a számla, még az cél ország sem stimmelt, és nem kérdeztek semmit. 5 perc alatt válaszolnak az üzenetekre. Ez egy jó support, ellenben a Fanatec CTRL+C CTRL+V válaszaihoz képest több nap után.
    Mint kiderült közben, a hiba esélyes hogy az előző gazdája használati módjából eredt.
    Pont tegnap írt, hogy a vadonat új GSI Hyper P1 kormányán (2000+€) szintén eltört a switch. Vagyis nem a switch. 2db 2,5mm-es csavar fogja a switchet átmenően a váltófülhöz. Eltörte a csavarokat tőben egy visszaváltáskor. Kb ez akkora erőt igényel, mintha kalapáccsal ütnéd folyamatosan... Ha egy éven át ezt művelte a jelenleg nálam lévő kormánnyal is, akkor elég jól bírta a szerencsétlen omron switch...

    Ez nem mondható el ellenben a Fanatec V3 pedálról amiről írtam sokat, hogy 1 hónapot bírt ki. Ebben az esetben mondjuk szerencsém volt a supportal, de egy hét itt is eltelt mire megjött a csere loadcell. Németországból. Nem a világ másik feléről...

    Simucube 2010 óta gyárt DD bázist, SC1 Mige motor alappal, ami olyan mint a VRS Direct Force bázis. Nem tudom mióta gyárt a fanatec szíjas bázist, amivel utat tört úgymond, azt látom hogy 2007-ben jelent meg a Porsche racing wheel, ami nem tűnik egy ipari csúcsterméknek, bár gondolom a Logitecheknél jobb volt.

    Meg ahogy mondtam, nem is a rim csere az gondom elsősorban, hanem az oldalirányú mozgással, meg egyes esetekben a csattanással is.
    Bármilyen furcsa, én is kompetetíven állok hozzá a dolgokhoz, mégis van X autó ami formula kormánnyal jó (és az van hozzá mapolva), és van ami a kerek kormánnyal élvezetes. Nem fogok egy MX-5-öt vagy GR86-ot formula kormánnyal vezetni ha nem muszáj. És nem egy autóval, sőt nem is egy kategóriával versenyzek, és nem vagyok időmilliomos, mégis működik...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák