Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz Shkiz0 #1807 üzenetére

    Persze, hogy nem megy csak úgy. Ahogy már írtam, akkor működik, ha nem 1x4lane hanem 4x1lane módra van állítva a pcie sávkezelés. Így le tudtak spórolni egy chipet a lan boardról. A lapnak kell külön-külön kezelnie a pcie sávolkat, amire egyenként van rákötve a 4 lan. A h2+ biosok is ebben különböznek, egyikben ilyen, a másikban amolyan módban van a slot.

    Nem tudom mennyire jellemző ennek az állíthatósága. Régebben bányász boardoknál hallottam hasonlóról, hogy egy slotba egy spéci riserrel több kártyát tehessenek. Vagy olyan kártyánál, ahol egy 16x slotba 4 nvme slot fogadó kártyát lehetett rakni.
    Léteznek külön hardveres megoldások is, de az peresze nem m.2 formátumú. Külön chip szedi szét 4db 1x lanesre [link]

    Mondjuk lehet nem érdemes ilyen irányban varázsolni. Sima m.2 -> slot riserbe betehető rendes dual 2.5-s kártya, ha valamelyik sbc-ben 4x slot lenne. Bár eddig csak a rockPro64 kapcsán olvastam a 4x slotot és az armos, plusz kompatibilitás probláma is lehet.
    Meg persze drága. A realtek olcsó, de elég rosszakat írtak róla h2+ kapcsán is.

    Ennek a kifutó x86-os Odyssey boardnak is van 4x-es m.2 slotja [link]
    esetleg bios moddal talán 4x1 -esíthető lenne. Valaki fel is dobta nekik régeggen, hogy nem lehetne-e esetleg opciósítani [link]
    Szóval abszolút igazatok van, hogy nincs más, ami árban közelítené a h2+ -ot hasonló alapképességekkel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák