Új hozzászólás Aktív témák

  • strogov

    senior tag

    válasz kilua #16 üzenetére

    "A chatGPT egy ilyen kérdésre gyakorlatilag egy olyan cikket dob össze a témában"

    Erőssége, és hátránya is. Egyszerű kérdésre a választ ami google-ben a saját kiemelt szövegük, vagy táblázatuk, még navigálni sem kell, itt egy sehova nem vezető körmondatokból álló fél oldalas szövegból kell kihalászni.
    Ráadásul erősen cenzúrázzák már most is. Ha netalán ma még rá is tudnál keresni illegális dologra, pár nap múlva le lesz tiltva és kerülő választ kapsz. pl. most csinált Borszéki (rákattant a chatGPT-re) egy kis videot, hogy milyen jól meg tudja mondani milyen biztonságos szteroid kúrát tudna ajánlani. Mire felvette az anyagot csak azt hajtogatta, hogy a "szteroid rossz értem ...". Ugyanez volt exploit témában is.

    "How far is the Jupiter" - google: "On average, the distance to Jupiter is 484 million miles (778 million km)."
    kb. ennyi ami hasznos info. Sőt ha hozzáteszed a "now" szót akkor ad egy pontosabb értéket.

    Szerintem hosszú távon a chatGPT nem lesz köz termék. Bár nagyon szépen összedobja a szöveget, de semmi olyat nem mond ami a témában újszerű lenne ... sőt, ha van egy elterjedt tévhit akkor az is ott lesz a szövegben mint állítás.
    Bullshit generátor helyett tök jó. Nemere féle szöveggyártók esetleg retteghetnek, mert pár szavas infot nagyon szépen felduzzaszt a semmivel. Egy plusz információs forrásnak jó lehet, vagy elindulni egy témában. Ha tök zöld vagyok valamiben akkor a google nagyon szépen elvisz a spam oldalakra, és van, hogy órákig csak a szemetet látom. ChatGPT nagyon szépen összeszedi a fő vonalakat ... akkor is ha hülyeség, de legalább utána már van miből indulni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák