Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bucihost

    senior tag

    válasz Quentin Ruby #7895 üzenetére

    Egyenlőre semmi infó nincs róla, de nagy valószínűséggel bünti. Mi a cégnél már kaptunk igazolást, "útvonal engedély" gyanánt mivel élelmiszerrel (is) foglalkozunk. Azok a címek lettek ráírva ahol ténylegesen laksz (albérlet stb).
    Eddig nem nagyon írtam ide, csak olvastam. De most megosztok pár tapasztalatot. A cég ahol dolgozom (nagyker), foglalkozik mindennel is. Alapvető élelmiszer, fertőtlenítő, wcpapír, maszkok stb stb stb. Brutál ami a piacon megy. Sokszor olvastam itt, hogy a nagy felvásárlások miatt vannak áremelések mert brutál hiány van. Nem, nincs hiány. Van / lesz minden és nem a felvásárlás miatt vannak áremelések.
    Alapvető problémák:
    - Az áruk fele importált, a határzárak és stb-k miatt lassabban érkeznek be a kamionok.
    - Csomó külföldi cégnek az állam betiltotta az exportot, csak belpiacra termelhetnek.
    Ezek helyett belföldi vagy más külföldi cégektől kell beszerezni a termékeket ami jóval drágább.
    A maszk valóban hiánycikk, nekünk van ígéret csomó gyártótól x*10e db-ra, kérdés mi teljesül belőle.... Lehet egyébként jelentkezni pár céghez bedolgozni, otthoni munka gyanánt maszkot gyártani / varrni. Párom jelenleg ezt teszi ha már itthon van. Vasárnap jön neki egy pakk.

    Nálunk egyébként már egy hete Napi 2x lázmérés, gumikesztyű + maszk, kézfertőtlenítés kötelező MINDENKINEK. Beszállítóknak, vásárlóknak, dolgozóknak egyaránt. Ezt kellene mindenhol egyébként. A legnagyobb baj az emberek felfogásával van egyébként.

    Tegnap több településen is azt láttam (igen, utaztam ~200km-t maszkok miatt mielőtt valaki belekötne), hogy a kocsmák előtt még 3 óra után is kint ültek 10 en, játszóterek tele, horgásztavak tele, parkolók tele, stb... Több településen rendőrség igazoltatott. Gumikesztyű mindenkin. Engem is mikor megállítottak, kiszállás előtt maszkot és kesztyűt húztam. Sima igazoltatás volt, érdeklődtek merre tartok, hogy érzem magam, van e panaszom. Lázmérés nem volt, de állítólag valahol már azt is nézik. Beszélgettünk kicsit majd a végén megköszönték a GESZTUST (szerintem nem az volt), hogy maszkot + kesztyűt húztam, mert az eddig megállított 30+ autós közül mindenki baszott rá...

Új hozzászólás Aktív témák