Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz S e t h #34153 üzenetére

    abszolút ez a megfelelő téma, próbáltam is válaszolni a kérdéseidre a legjobb tudásom alapján. reménykedem is benne, hogy sikerült őket részben árnyalni. persze, ha már a személyemet illetően is mindenféle ki nem mondható háttérszándékokat sejtesz egy-egy mezei komment kapcsán, akkor valószínűleg nem.

    de, ha már itt tartunk, ez - szerintem - tényleg nem az a téma, ahol például a média működése vagy a gyógyszergyárak profitorientáltsága hetente elő kéne, hogy kerüljön. a média hajlamos hisztériát gerjeszteni, a gyógyszergyár meg profitot akar termelni, egy vírus ezektől függetlenül veszélyes vagy sem.

    mexikóban egyébként van már 50 ezer halott, hír alig láttam hírt róluk. brazíliában van 100 ezer, róluk mondjuk volt hír. de mit számít ez? május vége óta megint nőnek a napi halálozások, akkor 8000 ember volt naponta (pár európai tartományból összesen), most 6500 körül van (a fél világból). az előbbihez pár helyen kellett halottakat logisztikázni, ahol legjobban szaladt. meg sem kellett volna mutatni ezeket a képeket? lehet, a fene tudja.

    szerintem ráfért az európai emberre, hogy picit "rákiabáljanak", megijesszék, mert amúgy bármeddig csinálta volna az egész terjesztését a szokásos dolgaival (hütte-sramli, koncert, meccs, százan a pincehelyiségben stb.). rohadtul elszoktunk már a járványoktól, az átlag pógárnak szerintem lövése sem volt az egészről.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Új hozzászólás Aktív témák