Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Disk4mat

    csendes tag

    válasz LuckyL #103931 üzenetére

    Köszönöm.
    Akkor a hivatalos forrásod a fészbúk. Tiszta sor.

    Korábban benéztem pár oltott csoportba, és valóban van jónéhány komment a "mellékhatásokról".
    Ezzel csak az a baj, hogy ott a facen senki nem ellenőrzi a leírtak valóságtartamát, sajnos nagyon sokan (többen, mint hinnéd) csak figyelemre vágynak, vagy unatkoznak ,vagy csak tartozni akarnak valahova, és minden lelkiismeret furdalás nélkül kommentelnek soha meg nem történt, nem tapasztalt mellékhatásokat. Az erre kapott likeok, kommentek, részvétek boldogítják őket.
    Ezen felül mivel az ilyen csoportokban jellemzően egy kib@$&ott orvos, vagy szakember sincs aki esetleg el tudná mondani, hogy ami egyesek szerint mellékhatás, az valójában teljesen mástól fellépő probléma lehet.
    Plussz az emberek a mai napig keverik az oltási reakciót a mellékhatással. Ami megintcsak megdobja a "mellékhatások" esetszámát. ( Nekem a Sputnkitól egy hétig dió nagyságú volt pár nyirokmirigyem, de simán eltűnt, ezt egyesek már súlyos "mellékhatásként" élik meg, pláne, ha kicsit tovább tart, mint egy hét.
    Ráadásul nagyon sok embernél pszichoszomatikus tüneteket válthat ki az elmúlt pár év stressze.
    Mint amikor fáj a fejed, rákeresel a neten, és okosan megállapítod, hogy a tünetek alapján neked bizony kétoldali agyrákod van. Közben sima migrén, de az ember már csak ilyen. Látod a tévében, olvasod a neten, hogy a Pfizer valahol, valakinek vérnyomás problémát okozott, és már zúg a füled, lüktet a fejed, fulladsz... Az ijedtség meg valóban megemeli a pulzusod, és ettől még jobban ráparázol.
    Végül, ha tegyük fel az ezekben a csoportokban, leírtak mind valósak, akkor azt csak és kizárólag ott osztják meg? Nem mennek orvoshoz? Mert ha igen akkor a doki eldönti, hogy valóban van-e összefüggés a vakcinával vagy nincs, ha van, azt jelentenie kell. Ezek a jelentések hol vannak? Ha valóban olyan sok valós a probléma, miért nincs ennek nyoma? Az összes orvos egységesen ledarálná ezeket? Miért? Pénzért, vagy minden kórház előtt ott áll a fekete Volga? Minden országban?

    Undorítóan egyoldalú vagyok? Azért mert bizonyítható tényeket várok?
    Biztos jelen van a mellékhatás, mint minden vakcina, gyógyszer, gyógykezelés esetében is, talán még az átlagnál minimálisan magasabb értékben, de még az is bőven a "veszélyes, vagy aggodalomra okot adó" érték alatt van.

    [ Szerkesztve ]

  • kolopele

    nagyúr

    válasz LuckyL #103931 üzenetére

    Nézd, valamennyi kockázata mindennek van, annak is ha beveszel fejfájásra két szem Panadolt. Ezt nem úgy kell nézni, hogy valakinél előjön e mellékhatás, hanem úgy, hogy öt millióból mondjuk 100 - nál, azaz populációs szinten. Az Astra első vérrögképződése egy trombofíliás betegnél jött elő, ott eleve oltani sem lett volna szabad, és nagyobb a rizikó azoknál a nőknél is, akik fogamzásgátlót szednek (önmaga a fogamzásgátló is rizikófaktor).
    Aztán vannak a véletlen egybeesések is, főleg komoly krónikus betegek esetében, ahol nem lehet egy esetleges elhalálozást az oltásra fogni, mert nincs kizárva, hogy maga az alapbetegség okozta. Ilyen esetben eleve a Pfizer vagy a Moderna az első számú választandó oltás, krónikus betegségekben ezek alkalmazhatóak a legnagyobb biztonsággal. A covid okozhat kiugró vérnyomást, emelkedett pulzust (nejem két fő tünete pont ez volt), és bizony az oltásnál sem lehet tudni azt, hogy az illető esetleg már fertőzött e, vagy éppen az oltóponton sikerült összeszednie. Ilyen esetekben is létrejöhetnek elhúzódó tünetek. A másik az oltási reakció, amit megint sokszor összekevernek a mellékhatásokkal. Nekem például egy hétig fájt a karom, lázam is volt, nyomott kicsit a mellkasom, sőt két hét múlva jött ki az úgynevezett "moderna kar", ami egy viszkető nagyobb piros folt, ami egy hét alatt el is múlt. Remélem én normális hangnemet ütök meg a témában :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák