Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sipi

    addikt

    válasz 7Heads Drago #102 üzenetére

    No, az eddig megjelent 1-2 hőzöngő eddig kínosan kerülte a pontos megnevezéseket, s talán ezért nem érted még mindig, miért gáz a topik, a nyitója, stb.

    A feleségedről van szó. Világosan látszik, hogy neked ez az izé egy ipari robot és szexkellék keveréke, több-kevesebb konstrukciós hibával. Mivel csere nincs, gari rég lejárt, ezért a feleségednek hívott használati eszköz eddig felmerült hibáit osztod meg velünk.

    Az az apróság elkerüli a figyelmedet, hogy ez az izé egy ember. Ráadásul a Társad. (Jól látod, nagybetűvel.)
    Undorító dolog a tudta nélkül, a háta mögött kibeszélni. Ha a barátom lennél, és így kibeszélnél, oltári nagy pofozkodás lenne belőle.
    Azon kívül, hogy gerinctelen dolog, a hozzászólások nagy része is külvárosi prolikocsmák színvonalát hozza. (Jeje, én is ilyenbe járok, nyugi. De Józsinak, a mattrészeg, lopós trógernek nem szoktam kibeszélni az ilyeneket.)

    A hozzászólásod java része, amire éppen ezt írom, a szokásos züllik a világ, nyomorul az élet. Hála égnek, semmi köze a valósághoz, az én generációm is ugyanígy züllött el, a szüleiméké is, ésatöbbi. Ha így lenne, ahogy jól megaszontad a tutifrankót, rég kihaltunk volna.
    Ismerek olyan nőt, aki házassága előtt nem tudott főzni. Érdekes módon később világklasszis kajákat tudott mégis készíteni.

    ha van valami kis baja akkor azt itt megbeszéljük
    Ezzel nem lenne gond, de lásd első bekezdéseimet, ráadásul a stílus is olykor bicskanyitogató, többnyire pedig primitív.

    Ja, s hogy totál konkrét legyek: mit szólnál, ha a feleséged idelátogatna, s felhánytorgatná neked, hogy nem elég, hogy kicsi a farkad, de még használni sem tudod? Mondhatjuk, hogy pici probléma, esetleg trehányság, de le merem fogadni, hogy rosszul esne.

    Sipi

    [Szerkesztve]

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • Sipi

    addikt

    válasz finest #108 üzenetére

    Majd ha elolvasod megint a hozzászólásoKAT, nem egyet, nem csak a büdös zoknit, megpróbálsz emelkedettebb stílből szemlélődni (nem kell magasról, ide elég, ha papírlapra állsz), akkor remélhetőleg rájössz, hogy a kérdésednek, kérésednek semmi értelme.

    Sajnos annak, aki megérti, miről írtam, nincs rá szüksége. Akinek meg lenne, fel sem fogja, mitől primitívség úgy asszonynak hívni a másikat, hogy a párom szó fel sem merül benne.

    A topiknak eddig SEMMI köze nincs humoros élethelyzetek megvitatásához. Nagyon-nagyon remélem, a számtechboltosokkal csak viccből hasonlítottad össze. Ugyanakkor elég sok durva bántás, primitív szemléletmód bontakozott ki.

    Mod: áhh, elkezdtem Baboon fórumtárs hozzászólásait visszakeresni, mert rémlett, hogy a legtaplóbb módon ő esett neki egy Nőnek. sajna, annyit találtam, hogy reménytelen mindegyikre érdemben reagálni.
    Maradjon csak ennyi: szégyelld magad. :(

    Sipi

    [Szerkesztve]

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • Sipi

    addikt

    válasz finest #112 üzenetére

    Aham, értem. Szívesen átugrottam volna én is, ha nem fajul el számomra nagyon-nagyon csúnyán. Gusztustalanul.

    Az agressziót nem érvként használtam, hanem példának. Nem szeretem, igyekszem a végletekig elkerülni. Igyekeztem olyan környezetbe fektetni a példámat, amiről feltehetem, hogy megértésre talál. (De ne ragozzuk, mert iszonyatos kínomba kerül, hogy mindent eufemisztikusan körbeírjak... :) )

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • Sipi

    addikt

    válasz Andie #136 üzenetére

    Divot, nagyon szókimondó vagy ma, mi lett veled? Korábban ki tudtál nyilatkoztatni kultúráltabban és finomabban is

    Felteszem, százvalahány hozzászóláson keresztül ősprimitív férfi-női beosztást olvasgatni nála is kiverte a biztosítékot...

    Ez a felosztás, hogy asszonynak otthon a helye, háztartást vezetni, a férfi, a ház ura pedig dolgozik, csak, khm, bizonyos körökben számít örök igazságnak. A valóságban anno a nők is keményen dolgoztak, nem csak otthon. Közbeeső időben meg-megszültek pár gyereket, majd vissza a földre, a férfiakkal együtt. Majd valahol a polgárosodás idejében alakulhatott ki általánosabban az, hogy a nők ostobák és gyengék, a férfi erős és okos, ezért védenie kell őket. A nő gyenge, nem végezhet fizikai munkát. A nő buta, ezért önnön védelmében nem is tanulhat. A férfiak dolgába nem szólhat bele. Igaz, hogy abban az időben is a ''nép'' többnyire nagy ívben tett erre a szép, hímsoviniszta felfogásra, lévén éhenhaltak volna, ha ezeket az ideákat kergetik.

    Mára megmaradt ugyanez. A Modern nős topikban idézve lett egy hosszú felmérés, amiből kiderül, hogy ez a szerep, amibe te és még jó páran bele akarjátok kényszeríteni a nőket, nem csak primitív, de nem is igaz. A nők ugyanúgy, mint a férfiak, akkor érzik jól magukat, ha kiteljesedhetnek.
    Ti, férfiak, nem gyakorolhattok kegyet, amikor megengeditek ''azoknak'', hogy jól van, asszony, ne sírjon a szád, mennyé dógozzá te is, bazmeg, ha már ennyire kinyílt a csipád.

    Ne szabd meg, hogy mi a nők ősi ösztöne. Hidd el, ők jobban tudják... Ráadásul ha ösztön, akkor szívesen csinálják - s a másik topik felmérése is ezt igazolja. (De ha nem hiszed, maradj otthon egy évig, és vidd kizárólag a háztartást.)

    Az, hogy így ítéletet mondtok férfi-szemszögből a nők felett, ráadásul egy olyan nézőpontból, ami hazug is, lealacsonyító mindkét fél számára. A topikban egy igazi Nő fel is szólalt ez ellen. Nem az ő hibája, hogy egyesek kizárólag szavakat tudnak felfogni, mondatot értelmezni már nem. Vérforraló módon leugatták, és MINDEN LEUGATÁS mögött valamiféle félreértelmezett férfi magasabbrendűség munkál. Az engem nem érdekel, hogy egyesek nem veszik ezt észre. De az már zavaró, ha utána nekem esnek, mert azt sem fogják fel, hogy nem csak az eredeti mondataik gázosak, hanem az is, ahogy erre reagáltak.

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • Sipi

    addikt

    válasz Kicker #151 üzenetére

    Nem bonyolult, alig pár szó csupán...

    Próbáld már meg felfogni, hogy ha te, mint férfi kijelented, a nő dolga más, esetleg még mellé is teszed, hogy mi, akkor az valami őskőkori primitív felfogás. Ráadásul elköveted azt a hibát, ami ellen itt sokadmagaddal berzenkedtek: ha KIJELENTESZ valamit a nőkről, a nők szerepéről, azzal automatikusan LEALACSONYÍTOD őket. Felülről kijelentesz valamit másokról, és meghatározod/elítéled az ő dolgaikat. Magyarázhatjátok itt, hogy de nem úgy gondolod, meg a fakanál-konyha csak vicc volt, meg majd megnézem, mi lesz velük 40 évesen.
    A nők gondolkodásra képes része köszöni szépen, megvan. Tud magáról és az életéről dönteni, nincs szüksége egy elavult, sosem működött eszme alapján önmagát magasabbrendűnek hirdető férfi tanácsára. (Az erre nem képes részének meg igen, de ilyen férfiból is van jópár.)

    Mi az a klasszikus férfi-női kapcsolat? Nem érted, hogy ez így önmagában csupán közröhej? Melyik ''klasszikus''?!? Az őskori ''húzomhaját-jólmegbaszom''? Az őskori? Klasszicizáló? A nőket ostobának tekintő? Honnan gondolod, hogy a ''nőnek otthon és a gyerekkel a helye'' nevezetű felfogás az eredeti, az örökérvényű? Miért te döntöd el, hogy csak ez a helyes? Miért kényszerítitek rá más emberekre ezt a felfogásotokat? Vagy ha már így van - miért nem egy másikat? Pl. ahol a nő teljes mértékben használati tárgy? Vagy ahol mindenkié? Ez utóbbi is klasszikus, jóval régebbi is, és ráadásul sokkal hosszabb ideig tartott, mint bármelyik más.

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • Sipi

    addikt

    válasz 7Heads Drago #160 üzenetére

    Még egyszer megpróbálom...

    Nem érdekel, nem szólok bele abba, hogy ki mikor szül, dolgozik, mit csinál. Egyén dönti el. Nem értekeztem semmit arról, mikor kell/érdemes szülni. Való igaz, főleg orvosi szempontból jó minél előbb. Nem mentem bele abba sem, hogy a gyerekvállalás idejének milyen pozitív, negatív hatásai vannak. Ezt a témát mások már pedzegették. A gyerekvállalás egy részben szocializáció kérdése, manapság nem kell 15 évesen szülni, hogy a huszonharmadik gyerek is meglegyen 40 előtt.

    Amit illene észrevenni:

    1. A világ változik. Minden korban és civilizációban mások az elvárások, a lehetőségek. Attól, hogy ti valamilyen soha nem létezett, utópisztikus eszmében hisztek, ez nem örökérvényű (sőt, nem is érvényes, s mint jópár tanulmányból kiderül, nem is feltétlenül igaz). Amit ti elvártok és a szokásjoggal igazoltok, soha nem létezett. Ez egyfajta férfiszemszögű ideológia, régebbi korokból mozaikszerűen összerakva. Kiválogatva mindazt, amitől egy férfi kiteljesedhet, ugyanakkor teljesen ki lesz szolgálva, lustálkodhat kedvére, s ezért jóformán semmit sem kell adnia. Ilyen fajta ''családmodell'' létezett ugyan, de nem mindig és nem mindenhol. Emellett rengeteg másfajta is van - mi több, szinte mindegyik jobb, mint ez. (Jobb a gyerekeknek, a nőnek, anyagilag, szellemileg. Egyes férfiaknak persze rosszabb, mert így nincs hangvezérlésű térdelős sörtartó.)

    2. Épp, hogy bezárod őket. ELVÁROD, hogy mire és mikor legyen ideje. A párodtól esetleg elvárhatod, ha közösen megbeszélitek, de a párod nem az összes nő. Kegyesen MEGENGEDSZ nekik olyanokat, amelyek szerinted a férfi dolgai, nőnek semmi köze hozzá.

    Mindennek semmi köze ahhoz, hogy ki mikor vállaljon gyereket. Az egész téma arról szól, hogy ti ELVÁRTOK dolgokat, MEGSZABTOK feltételeket. A ti felfogásotok az egyedül üdvözítő, az ettől eltérő nők modernkedő feminista hülyék. (Kíváncsi vagyok, engem minek gondolhattok...) És nem értitek meg, hogy ennek egyáltalán nincs köze ahhoz, hogy akkor most ki mikor szüljön. A hozzáállás az, ami sértő és magasabbrendű lenézés.
    Ezt nevezhetném leugatásnak, tehát nincs értelme moderálni, mert az összes ilyen hozzászólás áldozatul esne.

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • Sipi

    addikt

    válasz tildy #172 üzenetére

    Pedig ne is haragudj, Kicker is megírta, hogy bizony peched van. A nők butábbak, mint a férfiak, hiszen attól még ez a felfogásom, értékrendem, ami bizonyítottan müködőképes - be is van bizonyítva! Leszel szíves úgy működni, ahogy mi elvárjuk, és akkor nem lesz gondod.

    (Bizonyítékok és ajándék szőnyegbombák tekintetében kérlek, fordulj bizalommal az öltözőmhöz!)

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • Sipi

    addikt

    válasz Kicker #175 üzenetére

    Rendicsek, igyekszem úgy fogalmazni, hogy teljesen konkrét legyen, semmi áthallás, és korábban elhangzott információkat se kelljen hozzá felhasználni.

    Kifejtettétek az általatok üdvösnek tartott férfi-női kapcsolat mibenlétét. Erre jópárszor rákérdeztem, melyik is nektek a klasszikus, erre még semmiféle válasz nem érkezett. Azt viszont le lehetett szűrni, hogy az a fajta lehet, ahol a férfi dolgozik, viszi a pénzt haza. Az asszony otthon ül, háztartást vezet, és várja fincsi vacsival a férjet, aki a pénzt keresi, tehát eltartja.

    Erről írtam, hogy ez egyfajta keveréke olyan felfogásoknak, ahol a nőt butának tartották. Le merted írni, hogy a te felfogásod bizonyítottam A helyes felfogás. (Ez a mondat pedig így enyhén vicces.) Ha szerinted ez az út az egyetlen helyes, akkor abba beletartozik az is, hogy a férfi magasabbrendű, mert ő tart el mindenkit, a nő csak kisegít otthon.

    Ezért kevertelek bele Tildy hozzászólásába. Ok-okozati összefüggés, példa, megvilágítás, ésatöbbi. (Honnan tudod, hogy törpe vagyok? :F )

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Új hozzászólás Aktív témák