Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • paatrick

    őstag

    válasz ddekany #7 üzenetére

    Miért kéne? Egy szociál platformon mondjuk facebook azokkal állsz kapcsolatban akit ismersz. Innentől nem kaphatsz propaganda botot ha csak te magad nem engeded be. De ha meg azt tolja valaki akkor letiltod.
    Azoknak az 50-60-70 éves bácsikáknak akik meg instagramon nyáladzanak az AI created "finn modellre" mert az agyuk már annyira elsorvadt hogy nem látják hogy nem igazi nő, nos velük meg nem lehet mit kezdeni. Buta emberek mindig lesznek akik bármit elhisznek.

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    válasz otapi #9 üzenetére

    Akkor úgy látszik neked kimaradt ez funkció, pedig már pár hónapja aktív:

    Csak az ismerőseid és az általad követett oldalak posztjai jelennek meg. Érdemes ezt könyvjelzőzni az alap kezdőlap helyett. Reklámblokkolóval (bár szerintem nem az fogja meg hanem maga a facebook algoritmus) 0 hirdetés, 0 fizetett poszt látszik.
    Sima kezdőlap nekem is tele van mindenféle "ajánlott tartalom" szeméttel, így azt nem is szoktam nézni.

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    Egyébként űrhajós sci-fi sorozatokban általában előjön az alapjövedelmes téma, mivel ott már mindig van valami gép ami a semmiből csinál kaját végtelen mennyiségben, vagy ruhát is stb.

    A megfejtés mindig ugyanaz. Ahogy az alapszükségletek biztosítottak, az emberek más fokmérőt keresnek (á la Maslow piramis). Az lesz a menő aki karriert épít, kiteljesíti önmagát. Meg lesz egy subhuman réteg aki tengődik, nem akar semmit csinálni csak elvan és így éli le az életét.

    Bár hozzáteszem USA-ban ez a réteg már most is kialakult, Covid óta fel is erősödött. Emberek sátortáborokban laknak, jó éghajlaton tehát túl hideg sosincs, eljárnak ételosztásra kajálni délben meg este, amennyi minimális segélyt kapnak azt meg elköltik drogra/alkoholra meg reggelire. És így simán ellennének életük végéig.

    [ Szerkesztve ]

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

Új hozzászólás Aktív témák