Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunluigi

    senior tag

    Erre mondjatok véleményt... esetleg van valakinek? Főleg ez az USB-s üzem érdekelne (pláne hogy megy-e egyszerre a sima hang kimenettel)
    Bővebben: link

    rövid cikk: Bővebben: link
    Szívesen vennék PH! -s tapasztalatokat!!!

    [Szerkesztve]

    A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

  • hunluigi

    senior tag

    #332-re valaki?

    Ez az USB -s dolog nagyon piszkálja a csőrömet... Magyarul nem kéne huzogatnom-dugdosnom semmit (feltéve ha beépített hangkarija megy teljesen függetlenül) vagyis azt kapcsolom be amire szükség van (füles or hangfalak) vagy mind a kettő egyszerre... (bár annak nem sok értelme van... ;]) Valakinek konkrét tapasztalata ezzel??? ExSound Shark 5.1 és vonatkoztassatok el attól hogy ez pont olyan + szvsz ugyan az... pontosan ez érdekelne! Bővebben: link

    Köszi;)

    A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

  • hunluigi

    senior tag

    Na szóval... egy Trust 751B silverline 1 tulajdonosa lettem... Hát nagyon vegyesek az érzelmeim vele kapcsolatosan... :(

    A kinézete tetszik nekem (ezüst-fekete kombo) komoly cucc hatását kelti, bár a kábelen fityegő hangerő potitömböt igazán lehagyhatták volna (na az igazi gagyi kinézetű ráadásul indokolatlanul hatalmas) ezen kapott helyet a 2.1 - 5.1 kapcsoló is aminek szerintem semmi értelme. A füles közepesen nehéz, visselése kényelmesnek mondható, de mivel nem állítható fixen (ez miért van?? :F) egy idő után hajlamos ''ereszkedni'' az ember fején. Ezért aztán bizonyos időközönként vagy igazítod vagy ''ráül'' a füledre. Az erősítőn három nyomógomb található (ezek kéken világítanak ill. pirosan) Power Mute Headphone/Speaker. Na az utobbinak ugyancsak nincs értelme. Ez a gomb be-ki kapcsolja a fülest amit ugye a két elöbbi gombal is megtehetünk. :F Az erősítőn van egy + jack kimenet amire egy további sztereo füles köthető (illetve nekem a 2.1 -es hangfal szettem került volna) na ez is használhatatlan alapjáraton ugyanis ide csak a front van kipárhuzamosítva, és ugye mivel a bass át van keverve külön csatornára úgy szol mint egy traktor taposta sokol rádió :O (erre még ki kell találnom valamit mert nem szeretnék állítgatni-dugdosni semmit ha épp a hangfalak kellenének) Mindenesetre a cucchoz csomagolt kábelanyag több mint bőséges, a jelölések egyértelmüek (jack szín + felirat is)

    Na nézzük a hangzást...
    A basszus nehezen állítható úgy hogy ne tépje le az ember fejét a remegés, és sajnos a magas is rásegítésre szorult (by sound storm) mindenesetre egy jó óra állítgatás és tesztelés után sikerült egész jó hangépet kicsikarni belőle (bár ezt inkább az APU javára írnám)

    Térhatás...
    Na ez nem az erössége...:O Nekem minimálisan nyújt többet a cucc egy stereo fülesnél (lássuk be a 12990 -ér azért erős középkategoriába eső füles kapható)

    A Sound Storm saját pozicionálási tesztjénél a következők mondhatók el. A frontok nem elég frontok, teljesen oldalról szólnak(9 és 3 óra irányból). A Center hangjára nekem az álsztereó walkman -em jutott eszembe a 80-as évekből szóval inkább csak középen szól. A hátsók nem elég hátsók (8és 4 óra irányból de csak ha nagyon figyelsz rá) Mivel ez volt az első tesztje a fülesnek megfordult a fejemben hogy visszacsomagolom és megy vissza az MM-ba mert a reklámmal ellentétben mégiscsak hülye voltam...;] Na de nem adtam fel egyből!

    Következő teszt a Driv3r volt. Na itt javult valamit a dolog de még mindíg nem volt meggyőző, innentől kezdve nekiáltam szépen húzni fölfelé a fáziseltolást. Félpoti állásnál már egy kicsit jobban kinyilt a tér hátrafelé de ez a fáziseltolás müködésének köszönhetően igazából csak akkor volt érzékelhető ha hirtelen elhúzott melettem valaki vagy én súroltam egy sikitozva menekülő járókelőt. Azok a hangok amelyeknek tisztán hátulról kéne szólnia az semmiben sem tért el azoktól amelyek elöről szoltak. :( Megállapítható hogy csak azok a hangok pozicionálhatók igazából amik hátulról és ugyanakkor oldalról szólnak de ezek is csak gyengén. A fázis eltolás a gyorsan közeledő-távolodó hangoknál segít de a kívánt hangzást így sem sikerült elérni.

    A teszt még kiterjedt a HL2 -re a Men of Valor -ra és a Devastation-ra de itt sem volt jobb az eredmény sőt a zajok miatt még annyi térhatás sem volt mint a Driv3rben...

    Na persze ma még állítgatok rajta de csodát már én sem várok a dologtól... Tekintve hogy 8 sugárzós füles azért többet vártam elsőre...

    Ja és bocsi a post hosszúságáért és az esetleges hejes ;] írási hibákért!

    A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

  • hunluigi

    senior tag

    válasz hunluigi #407 üzenetére

    kiegészítve az előbbieket...

    kezdem szokni a pozicionálást de piszkosul kell halgatózni és forgolódni ha meg akarjuk határozni a hang irányát. Az viszont továbra is komoly hiányosság hogy ha hátulról középről kéne valaminek szólnia na az kritikán aluli pozicionálási szempontból. A kábel az egérgörgő zaját összeszedi, a mobiltelcsi bele hallatszik. Fényt derítettem az ominózus ''értelmetlen kapcsolóra is... Az erösítő hátulján RCA kimenetek vannak amire az 5.1 hangfal szett kapcsolható (nem erösített kimenet). Na kb ennyi...

    A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

  • hunluigi

    senior tag

    Előzmény #406

    További fejlemények...

    A center finomhangolása után lényegesen javult a térhatás, illetve a keresztezési frekvencia precíz hangolásával a hangképet sikerült normálisan beállítani (megszünt a ''barlang hatás'') kezdem megszokni... ;) Na szóval ami fontos: szvsz függetlenül attól melyik típust választja az ember nagyon lényeges a precíz hangolás... én már feladtam hogy ez sz@r és ez van, de újabb hangolások után mindíg javítani tudok az összképen. Sajnos ezeknek a cuccoknak a hangolására időt kell fordítani (nem is keveset nekem már kb 3-4 óra ''potitologatás'' ráment és most kezdem úgy érezni hogy volt értelme megvenni)! Na ezért van az hogy némileg fenttartásokkal tudom fogadni a bemásolt tesztet. Nem hiszem, hogy órákat szántak darabonként a hangolásra... (persze nem állítom hogy az ott leírtak nem valósak, csak véleményem szerint túl nagy külömbségek nem nagyon lehetnek ami meg van az inkább javarészt a beállítás/hangolás hiányára írható) prsze jöhetnénk a sokol-re vox minőségi külömbségekkel de ezen a szinten szvsz ugyan azt (vagy legalábbis nagyon hasonló) technológiát alkalmaz minden gyártó.

    Kitartás mindenkinek a füles hangolásához!!!


    [Szerkesztve]

    A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

  • hunluigi

    senior tag

    válasz harry #491 üzenetére

    Figyelem! nforce2 -lappal rendelkezők!!! A Sound storm beállításoknál az LFE crossover frekvencia erős kihatással van a térhangzásra és a ''barlang hatásra'' érdemes eljátszani vele... (ja és persze az LFE csatorna létrehozása bepipálva külömben gagyi lesz a basszus) nekem spec az ideális freki sok sok kisérletezés után: 90

    Jó állítgatást mindenkinek!!!

    mod: betü hiány

    [Szerkesztve]

    A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

  • hunluigi

    senior tag

    válasz harry #493 üzenetére

    Nem tudom nekem trust -om van. :(

    Mindenesetre egy nagyon minimális alapzajom nekem is van de nem zavaró (csak ha kimondottan figyelek rá) A potikat én sem piszkálgatom (ha nem is volna rajta attól volnék a legboldogabb) Ha a kábel mozgatásával egyértelműen reprodukálható a zaj én visszavinném gariba. Ha meg nem akkor :((( ...tudod Mörfi... <---(ha valaki tudja pontosan hogy kell a nevét leírni ossza meg velem :B )

    A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

  • hunluigi

    senior tag

    válasz ÁDI #506 üzenetére

    huh most ezt így fejből:( Ha hazaérek beírom. De az ami az alaplaphoz volt csomagolva (vagyis nem túl friss)

    mod: mostanában kihagyok betüket... öregszem...

    [Szerkesztve]

    A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

  • hunluigi

    senior tag

    válasz ÁDI #519 üzenetére

    Na itt vagyok csak közben építkezek is de most lezavart a tetőről a sz@ar idő... :DDD
    Na szóval a beállítások:
    ''Fő'' fülön --> csak a neked tetsző Ekvalizert lőd be (én a buli beállításból indulva magamnak állítgattam be)

    ''Hangszóró-beállítás'' fülön a ''Dolby Sorrund kódolás'' engedélyezésén kívül minden bepipálva; LFE crossover fereki 90 (általában 90 ~ 150 ig érdemes kísérletezni) ; Előkeverés mind teljesen fent kivéve a centert ami felülről a második vonásig lehúzva, ''halgatás mód 6 csatira állítva és persze analógra.

    A többit hagyd alapon. (ja és a környezet fülön a környezeti-előbeállításoknál ne legyen efektus! eredeti hang 100%)

    Az én hangfalaimhoz ez így OK-s a fülhalgatónál esetleg lehet a sorrund sugárzókat feljebb tekerni a front-hoz képest hogy kb azonos erösséggel szóljanak.

    Na kb ennyi...

    A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

  • hunluigi

    senior tag

    válasz ÁDI #537 üzenetére

    Sokkk sikert!;)

    A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

  • hunluigi

    senior tag

    válasz ÁDI #539 üzenetére

    mivel volt a gond?

    A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

  • hunluigi

    senior tag

    válasz ÁDI #544 üzenetére

    Egyenlőre ázunk befelé :O

    A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

  • hunluigi

    senior tag

    válasz Hdgy #569 üzenetére

    ez azért nem ennyire egyszerű... Fentebb aszem írtam hogy igazából szvsz mindegy melyiket veszed! A lényeg a HANGOLÁSa!!! Vagyis időt kel arra szánni hogy beállítsd.

    A másik hogy egyikre sem lehet rámondani hogy ''király'' tekintve hogy az értékelés vélemények és nem mérések alapján készül. Ami nekem jó, lehet hogy neked pocsék (és fordítva). Ha nagyon biztosra akarsz menni keresel egy boltot ahol hagynak tesztelni.

    (és még akkor sem biztos hogy jól választasz mert ugye írtuk páran hogy komoly állítgatás szükséges az optimális hangzáshoz)

    Ez van... :(

    A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

Új hozzászólás Aktív témák