Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaUser

    addikt

    Tegnap végre megjött az Ozaki ph009-em, hát őszintén kár volt ennyire sietnie. Egy hónappal ezelőtt ph007-et szerettem volna, de akkor az elfogyott (zalman-t nem akartam, mivel nincs rajta mikrofon), így most beruháztam a ''nagytestvérre''. Az első benyomások nagyon pozitívak voltak: Szép nagy doboz, igényes csomagolás, mindenféle szükséges kábel.

    Nosza üzemeljük be! Ehhez jár egy kis dobozka, amihez két fülest tudunk speciális dugóikon keresztül csatlakoztatni. A dobozkán van 5.1 be- és kimenet (2*3 kis jack alajzat) és egy sztereó bement (kis jack aljzat). Az elején lévő két gomb közül az egyikkel a bemenetek közt válthatunk, a másikkal a dobozkát kapcsolhatjuk be. Mivel a doboz erősítőként is üzemel, így helyet kapott rajta egy hangerőszabályzó potméter, amivel az összes csatorna hangerejét egyszerre szabályozhatjuk. A doboz elején van 6 db led (3 piros, 3 sárga), melyek az aktuálisan kiválasztott bemenet függvényében világítanak. A csatornák hangerejét a fejhallgató zsinórján lévő 4 potival szabályozhatjuk (1 a két frontét, 1 a centerét, 1 a két hátsóét és eggyel azt állíthatjuk be, hogy a hangszóró milyen intenzíven vibráljon a mély hangoknál). A doboz áramellátását usb csatlakozóról vagy egy kis tanszformátorról oldhatjuk meg. A fejhallgatón egy mikrofon is helyet kapott. Ez nem csatlakozik a dobozkához, hanem egy hosszabbító kábel segítségével egyenesen a hangkártyába kell bekötni.

    Na és akkor jöjjenek a gondok: A kapott kábelek minősége kritikán aluli (méretükből itélve talán még árnyékolva sincsenek), ennek következtében, ami zavart össze lehet szedni azt a rendszer összeszedi. Az már csak ha a tortán, hogy a kapott hosszabító kábel a mikrofonhoz rossz volt. Ha a dobozka hálózatról üzemel 50Hz-es zajt kapunk, usb-ről pedig egyenesen használhatatlan. A dobozka összerakását úgy látszik a vevőkre bízzák a diy szellemében, mert olyan illesztési rések voltak rajta, hogy kénytelen voltam szétszedni és összerakni normálisan. A fejhalgató zsinórja (ebben ugye min 6 kébelnek kell mennie) olyan vékony, mint egy normális sztereó fülesé. Talán ezért is nem lehet a zsinóron lévő potikat a 10-es skálán 5-ös szint fölé tekerni úgy, hogy ne lenne a zaj már hallható. Emellett a fülhallgató képes mindennel ''összegerjedni'', amivel csak lehet így már hallom ha leszabályoz a pc egyik ventillátora, vagy ha a szomszéd szoba lakói közül valakit keresnek a mobilján...

    Azért néhány pozitív dolgot is tapasztaltam: A fejhallgató számomra nagyon kényelmes még hosszú távon is, csak az állandóan meglévő alapzaj miatt nem lehet a fejen tartani ha éppen nem szól semmi. A mikrofon egy kis pamaccsal lett burkolva és a minősége is egész jó. Hát több más nincs...

    A lényeg pedig a hang lenne, de itt is nagyot kellett csalódnom. Sajnos(?) van mihez viszonyítanom az 5.1-et és ez ahhoz képest inkább csak egy oldalirányban kiterjesztett 3.1. A mély természetesen hiányzik a fejhallgatóból, de átirányítással ez megoldható. A két hátsó hangszóró a hangképben nem hátul található, hanem inkább oldalt a távolban, csakúgy, mint a frontok, de ezek már közelebbről szólnak. A center valahol a fejünk tetején helyezkedik el, ezt nem érheti legalább kritika. Filmek közben a stereo és az 5.1 között nincs meg az a különbség, ami szükséges lenne. Inkább egy mélységében, szélességében kiterjesztett színpadhoz hasonlít, jobban halljuk a neszeket, zörejeket, de ezek nem hátulról érkeznek, hanem valahonnan oldalról. Játékokról nem tudok egyelőre nyilatkozni, de majd igyekszem azt is pótolni. Sajnos a hangszórók mérete sem egyforma a fülesben ezért a hátsók igen mélyszegények, a frontokon kevés a magas, a centernél pedig mindkét rész hiányzik. Sztereóban a helyzet érdekes, mert ha csak a két elsőt engedjük a zene vérszegény, visszhangos lesz, a magasak hiányoznak, a mélyek kiemeltek, a közepek tompák, még a 3000Ft-os Phillips hp250 szintjét sem éri el. Mind a hat hangszórót engedélyzve a hang kissé kitisztul eltünik a visszhangosság és kiegyenlítettebbé válik a zene, de sajnos kissé érezni, hogy nem egy hangszóró szól ilyenkor. Ezért meglepetésemre így is elmarad hangban a 3000Ft-os ''referencia'' füles mögött.

    [Szerkesztve]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz deedee #130 üzenetére

    Nem kell külön erősítő hozzá és a megfelelő rca-jack fordítókat is adják a dobozban.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz deedee #132 üzenetére

    Én még csak számtech boltban láttam eddig, de 5.1-es fülesből is van komolyabb darab. Mindenképpen hallgasd meg, mert nem biztos, hogy tetszeni fog. Egyébként, ahogy néztem az ozaki ph009-et számos gyártó árulja más néven (knowledgetech, Q-sonic, stb.) vagy az ozaki más gyártóét saját nevén, de lényeg ami lényeg inkább hangfalat mégha csak egy kishangszórós rendszert is...

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz Torry #133 üzenetére

    MM?

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz deedee #137 üzenetére

    Hát a komolyabb nem jön ki 20.000Ft-ból (A duplájából sem igen sajnos.). Konkrétan a Sony ilyen irányú elképzeléseire gondolok. De ezek csak virtuális 5.1-et csinálnak, de abból ennél jobbat szvsz nem is lehet kihozni. Bár csak két hangszórót használ, emiatt a három kis vacak (lásd Ozaki) erősen korlátozott hangszóró helyett kapsz egy sztereoban is szép hangú fülest, ahol a dts-ed virtuális lesz. Anno egy régebbi fajtát volt alkalmam kipróbálni és akkor sem tetszett, de az ozakihoz viszonyítva már nem is tűnik olyan rossz kísérletnek csak sajnos nagyon drága... Amiről még tudok az a Pioneer fejhallgatója, de azt sehol sem láttam még itthon. Szóval mindenképpen próbáld ki egy filmmel megvétel előtt. A Zalman elrendezése egyébként jobbnak tűnik ott a három hangszóró egymás mellett található, az Ozakinál a nagyobb center középen alul a front és rear egymás mellett felül.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz Nagy_Karilla #143 üzenetére

    #127.:)

    Egyébként az új ac3_filternek hála a hangminőség és pozícionáltság filmek alatt legalább egy nagyságrenddel javult. Ami még továbbra is gond az a kábelek igen gyatra minősége...

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz Allien #331 üzenetére

    A két kártya között a legészrevehetőbb különbség az alapzaj mértéke. ZS-nél egészen tűrhető mértékre redukálódik a Live sziszegése. A füles tesztnek meg sok értelme nincs, mert a Medusa-Trust-Ozaki-Genius egy és ugyanaz a füles....

    MOD.: A filmeknél a két kártya közt nem vettem észre különbséget, de ez inkább a fülesem (ph009) hibája. Játékok alatt a ZS viszont egyértelműen jobban szól, az ember sokkal jobban úgy érzi tényleg körbeveszik a zajok.

    [Szerkesztve]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz pinnacle #345 üzenetére

    Nem tudom ki az oem, de jól csinálja. (a fülest sajnos nem annyira...)

    A Pio fülesnek utána kellene kérdezni, mert lehet, hogy olyan, mint a Sony virtual dolby fülese, ami tudja dekódolni az 5.1-es jelet, de csak két hangszórója van.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

Új hozzászólás Aktív témák