Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rizso

    addikt

    Sziasztok!

    Minél olcsóbb, lehetőleg pár ezer forintos mikrofonos headsetet keresek játékra. Nincsenek hatalmas igényeim, arra kell, hogy haverral tudjunk játék közben kommunikálni, és azért szóljon is valahogy, lehessen élvezni vele a játékot (nem árt, ha a mélyeket is meg tudja szólaltatni). Laptoppal használnám (Dell 7537), amin egyetlen egy kombinált jack csatlakozó van, így olyan kellene, aminek az az egy árva csatlakozó is elég (és tutire működni fog a mikrofon is), vagy pedig usb-s (ez talán jobb is lenne). Ami még előny, ha kicsit pofásabban néz ki, és van hozzá valamiféle hangerőszabályzó :)

    Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

  • rizso

    addikt

    válasz Bulitt #11814 üzenetére

    & CsonkaImo: kösz a tippeket, de ha már 10k körül nézek, akkor lehet jobban járok, ha befogom játszani a leendő fejhallgatómat, és max veszek mellé egy mikrofont. Esetleg az aprók közül valami használható? :)

    Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

  • rizso

    addikt

    válasz rizso #11816 üzenetére

    Plan B:

    10-20eFt körül mit ajánlanátok, ami FPS játékok mellett komolyabb zenehallgatásra is alkalmas? Nem vagyok audiofil, de azért szóljon valahogy, legyen dinamikus a hangzása, érezzem a mélyeket, legyen közép és magas is (meghallgattam 1-2-t ma, és úgy általában mélyek voltak, viszont a közép és a magas az olyan semmilyen volt, sokszor szinte csak erős sziszegést ehetett hallani). Fejhallgatót max. 10-20eFt között vennék, és ha lenne valami gamer headset is ennyiért, akkor lehet meggondolnám a dolgot (és akkor nem kellene még egy mikrofont is venni). Ja igen, ha már mikrofon, nem bánnám, ha értenék, amit beszélek, szóval ne a legalja legyen. Nem tudom mennyire lehet itt tartósságról beszélni, de nem 2 hónapra venném, hanem évekre, ezért jó lenne, ha kicsit minőségibb, masszívabb lenne, nem esne szét pár hónap használat után.

    A gépemen továbbra is csak egy kombinált jack csati van, meg ugye usb-k, viszont ha lenne egy olyan, ami dupla jackes (egy ugye a mikrofonnak), akkor lehet beruháznék egy usb hangkártyára is. De egy Razer Kraken-szerű egy jackes megoldás is tök jó lenne, azt talán gond nélkül tudnám használni telefonnal is - bár a dupla jackeseket is tudom, csak ugye a mikrofon részét nem.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

  • rizso

    addikt

    válasz Bulitt #11838 üzenetére

    Lehet az lesz végül - csapongok össze-vissza a lehetőségek bősége miatt :)

    Silent77: mi van a halksággal? Olvastam, hogy halknak találod az előző fejhallgatódhoz képest. Egy sima telefon ennyire tudja megszólaltatni? Néha használnám telóhoz is, és kiakadnék, ha halk lenne (volt egy-két kipróbált darab, ami nagyon halkan szólt a telómmal).

    Amúgy ha már fejhallgató+mikrofon párost veszek, lehet jobban járnék egy 2>1 3.5mm jack átalakító helyett egy alap usb-s hangkártyával, nem? Pl. egy ilyen megtenné?

    Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

  • rizso

    addikt

    válasz Silent77 #11842 üzenetére

    Amúgy nincs gondom a laptopomba épített hangkártyával sem, nekem elég - ki tudja, az ilyen olcsóbb usb-s megoldások még rosszabbul is teljesíthetnek. Mi az a szint esetleg, ami már garantáltan jó? Vagy esetleg usb mikrofon? Bár ilyet olcsón nem nagyon találtam - gondolom nem véletlenül.

    Bulitt: mondjuk akármilyen fejhallgatót vennék, azt telóval is csak otthon használnám, utcára egy kis agybadugós füles lesz, ezt már eldöntöttem.

    Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

  • rizso

    addikt

    Sziasztok!

    Egy ilyennek van valami értelme, vagy csak rosszabb minőséget kapok a laptop alaplapijához képest?

    Más: eddig haverral úgy multiztunk, hogy beszédre skype-ot használtuk, és én mellé egy Superlux HD681 EVO-t a laptop beépített mikrofonjával. Állítólag teljesen rendben van a hang - bár szerintem tuti nincs olyan tiszta, mint pl. haver fejesével. Milyen olcsóbb mikrofont ajánlanátok, ami tisztán rögzít, és esetleg a háttérzajokat is szűri valamennyire?

    Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

  • rizso

    addikt

    válasz Tybee000 #12059 üzenetére

    A lemez kb. mindegy lenne, csak azt nem tudom, hogy az eszköznek lenne-e valami értelme.

    Lacko32: igen, egy ilyen biztosan jobb lenne, viszont azt nem tudom, hogy a 681 EVO mellé érdemes-e beszerezni, mennyivel lenne jobb játékokban a térérzet, mint mondjuk az integrálttal.

    Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

  • rizso

    addikt

    Sziasztok!

    (1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    Játék, azon belül is FPS, fontos lenne, hogy minél jobban el tudjam helyezni térben a hangokat.

    (2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    20k körül gondoltam, ha esetleg van valami paraméter, ami miatt megéri többet költeni, akkor max 30-35k.

    (3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
    Lehet bármelyik, gyanítom a vezeték nélküliségnek megvan a felára.

    (4) Fül köré illeszkedő (circumaural) vagy fülre ülő (supraaural)?
    Köré.

    (5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
    Mikrofonos.

    (6) Milyen hangzást vársz?
    Gondolom nekem real 5.1/7.1 lenne a jó, de gyanítom az nem ennyibe kerül, a maximumot szeretném kihozni a keretből. Ja és szeretem a telt, erőteljes hangzást, a robbanás legyen robbanás.

    (7) Milyen csatlakozású legyen?
    Jack/usb, lehet bármelyik.

    (8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?
    Acer Predator Triton 300 alaplapi.

    (9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök?
    Cserélhető kábel/mikrofon előny.

    Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

  • rizso

    addikt

    Közben néhány lehetséges alternatíva:

    HyperX Cloud II - 25k
    Razer Kraken Tournament Edition - 25k
    Logitech G PRO - 28k

    Ezekről vélemény, pro/kontra, esetleg jobb ajánlat? Kis kiegészítés még, hogy jelenleg egy JBL Live 650BTNC-t használok. Amennyiben a fenti fejhallgatók nem, vagy csak minimálisan lennének jobbak nála, úgy fölöslegesen nem fizetnék még egy fejhallgatóért...

    Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

  • rizso

    addikt

    válasz rizso #25183 üzenetére

    Szerk:
    Logi G Pro - 21k
    Logi G Pro X - 27k

    [ Szerkesztve ]

    Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

  • rizso

    addikt

    válasz Bennyboy #25228 üzenetére

    Szia!

    Nekem pár napja érkezett meg, zajlik a tesztelés.

    Első benyomások:
    - anyaghasználat baromi jó, igényes, masszív szerkezet
    - több órán át is kényelmes számomra
    - nagyon jól szól, próbáltam játékokkal, filmekkel, zenével, nagyon jól személyre lehet szabni a karakterét
    - a virutális térhangzás tesztelés alatt van, elsőre jónak tűnik, egész jól lehet pozícionálni a lövéseket, zajokat, mozgásokat, az előzővel nem volt ilyen jó, de azért ki akarom próbálni sima sztereóban (sok fejhallgatónál gyakran csak ront az összképen a virtuális térhangzás)
    - mikrofonra nem panaszkodott senki, állítólag nagyon tisztán hallanak teamsen és discordon is
    - akksija elég jól bírja, bár csak napi 1-3 órákat játszottam, és így szerintem kb 2 hetente elég lesz tölteni

    Észrevétel:
    - a vezetékes változatot telefonnal is könnyen lehet használni, ott a jack kábel. Én nem jártam utána, hogy a wireless milyen, az rémlett csak, hogy mindent tud, amit a vezetékes, plusz ugye vezeték nélkül lehet használni. Hát nem. Próbáltam type c-type c kábellel, nincs hang. Mikrofon helyére jack kábel, hátha kombinált aljzat, nincs hang. Bluetooth szintén nincs benne. Tehét ha valaki telefonnal is akarja használni, akkor egy megoldást találtam rá eddig: USB-OTG, és úgy működik. Xbox-szal még nem próbáltam, de az is tervben van.

    Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

Új hozzászólás Aktív témák