Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fogash

    tag

    válasz nightshadow #3049 üzenetére

    2005ben vettem az első plazmámat, a mai napig ezt nézem. Az évek során kevés csatorna volt, ami 16:9-ben adott, illetve rühellem a szétnyújtott képeket (4:3 adás kinyújtva 16:9-re, mindenkinek lángosképe lesz, a kerek tárgyak eltojásulnak...) a tévé üzemidejének nagy része a "széles 4:3" módban futott le. Ez azt jelenti, hogy a 4:3 arányú képet nagyítja a képernyő teljes szélességére, alul-felül viszont leesik a képből. Így egy csatornalogót sem láttam, illetve a korhatárkarika teteje is épp csak megjelenik a kép alján. (gyakorlatilag csak a sárga kör vonalvastagsága látszik). Beégés (8 év után!) ott sincs.

    Amikor vettem, az LCD-k képe egyszerűen fos volt az akkori plazmázkoz képest. A különbség sokat csökkent, de még nem tűnt el. (azonos árkategóriában pláne nem).

    2005-ben az LCD-ből 36-38"-nál nagyobbat egyszerűen nem tudtak gyártani, 42"-től felfelé egyértelműen a plazmák területe volt. Ez a korlát csak a ledes háttérvilágítás megjelenésével tűnt el, manapság már mindkét technológiát lehet kapni bármilyen méretben.

    Ami a mai napig megmaradt:
    - LED/LCD felhősödés ( ez egy "fekete" kép)

    - plazma feketébb (ez ugyanannak a gyártónak a plazma és LED feketéje)

    - a LED-tv nem tudja rendesen lekövetni a gyors mozgásokat (pl sportközvetítés)

    Mára odáig fejlődött a helyzet, hogy amit a plazma "izomból" megold, azt az LCD/LED mindenféle képjavító elektronikák, algoritmusok (virtuális 400Hz, köztes képkockák kiszámolgatása, stb) segítségével közelíti.

    Ezzel együtt a plazma ugyanúgy eltűnőben van, mint a nagyöblű szívó benzines motorok. Helyette van downsizing (3henger, 1.2 turbó, stb), amiről a marketing nyomja, hogy "ugyanolyan", mint egy 2.5V6, pedig kurvára nem ugyanaz. Mégis a V6 fog kihalni, nem a 3hengeres pöcsköszörűk. :(

Új hozzászólás Aktív témák