Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • davidrt93

    csendes tag

    válasz DBtomi #41474 üzenetére

    Sziasztok!

    Tegnap este még erősen szemezgettem én is egy Mackie CR3 hangfalpárral. Szinte kizárólag zenehallgatásra lenne használva, otthon, PC-re kötve. Stílusban: metal-rock-punk. Minél laposabb karakterisztikát keresnék (már ha ezt így kell mondani), ezért nem a mainstream hangfalak hanem a stúdiómonitorok között nézelődök. A keret pedig kb 35-40 ezer forint körül volt belőve. (szinte alig merem leírni, de egy Logitech Z506-ról váltanék :DD ) Viszont az itt olvasottak alapján most jobban hajlok én is egy Alesis elevate 5 MKII felé. Mit gondoltok, nekem is jó lenne egy ilyen? Hely van a szobában is meg az asztalon is.

    Továbbá internetes képekről az nekem is feltűnt, hogy a hozzá kapott kábelek nem éppen csúcs minőségűek. Azonnal vásárolnék is helyette másikat, mit gondoltok: Cordial CFY WCC vagy WPP a jobb választás? RCA és 6,3-as jack is van a hangszórón, de szerintem utóbbi szimmetrikus jelet inkább szeretne, azt pedig én a gépből nem tudok kinyerni mert csak 3,5mm-es kis-jack kimenete van a PCI-E hangkártyának :(

    Előre is köszi a segítséget és bocsi ha butaságot kérdeztem! :R :R

    [ Szerkesztve ]

    "A hülyeség a hidrogén mellett a legnagyobb mennyiségben előforduló anyag a Világegyetemben." Thomas Alva Edison

  • davidrt93

    csendes tag

    válasz Bodz #41507 üzenetére

    Ez egy jó ötlet. Holnap elmegyek a Hit Space nevű üzletbe, hátha ki tudom próbálni ezt a típust és/vagy további ehhez hasonlókat.

    "A hülyeség a hidrogén mellett a legnagyobb mennyiségben előforduló anyag a Világegyetemben." Thomas Alva Edison

  • davidrt93

    csendes tag

    válasz davidrt93 #41508 üzenetére

    Bent voltam ma, az üzletnek 5* jár, kedves és teljes-körű a kiszolgálás. Viszont sajnos nem volt Alesis Elevate 5 MKII sem készleten sem meghallgatható bemutatódarabként. De egy Mackie CR3-at ki tudtam próbálnii, ami hatalmas csalódás volt. Messze nem volt az igazi, nekem kicsit túlszínezett volt a hangzása :\

    Sajnos biztosat nem tudott mondani az eladó srác, hogy mikor lesz kipróbálható darab az Alesis-ből. Viszont mivel más alternatíva nem nagyon van, kénytelen leszek ennél maradni. Körbenézek hátha máshol ki tudom próbálni, ehhez esetleges tippeket előre is köszönök.

    [ Szerkesztve ]

    "A hülyeség a hidrogén mellett a legnagyobb mennyiségben előforduló anyag a Világegyetemben." Thomas Alva Edison

  • davidrt93

    csendes tag

    válasz DBtomi #41567 üzenetére

    Szia

    Végül egy Százhalombattai hangtechnikai üzletben (DJSoundLight) sikerült kipróbálni, ők voltak a leggyorsabbak akik válaszoltak és tudtam menni hozzájuk. Elegendő tesztelés után úgy döntöttem, hogy ez nekem egy tökéletesen megfelelő hangfalszett, így elhoztam.

    Azóta használgatom, de még közel sem teljes a "setup". Próbálom beszerezni a hangfal alá a rezgéscsökkentő szivacsot és a kábeleket is cserélni akarom. Utóbbiak meg lettek rendelve a BaSys-ből, de a webáruház szerintem még józanodik a szilveszteri bulizásból, mert 3 napja semmi változás a rendelés állapotában :D

    Az eddigi tapasztalat, hogy zenehallgatás terén legalább 2 kategóriát léptem előre :DD Az egész frekvenciamenet és hangkép számomra sokkal kiegyensúlyozottabb, letisztultabb. Nincsenek tolakodó hangmagasságok, főleg a túltolt mélyek hiánya tetszik. És a kis finom részletek, amiket eddig nem hallottam most előjönnek. Tényleg újra kell hallgatnom minden lemezt :C
    Filmet is néztem vele, fel sem tűnt, hogy csak 2 hangfalból jön a cucc, természetesebb és részletgazdagabb volt a 3D hatás.

    Eddig nagyon meg vagyok elégedve, egyedül pár apróság van ami feltűnt, de egyik sem akkora hű de nagy dolog:
    -a hangfal rendesen mozgatja az asztalt, igenis kell alá valami szivacs. praktikusan az erre a célra gyártott alátét lesz a nyerő, csak lenne már meg
    -a kék led (mint minden led, de főleg a kékek) iszonyat idegesítő. nappal is, de főleg éjjel!! :((( Egy pici darab fekete szigetelőszalag és már meg is oldottam
    -a hozzá kapott kábelek minősége (jack-jack a 2 hangfal közé és RCA-minijack a bemenethez) iszonyat gagyi. Ráadásul az RCA-minijack van vagy 60 centi. Egyértelmű, hogy azonnal cserés mindkettő, már jönnek is a cordial kábelek helyette. Hangminőséget ezen a szinten valószínű nem sokat változtatnak, de az igényesség azt diktálja hogy le legyenek cserélve

    "A hülyeség a hidrogén mellett a legnagyobb mennyiségben előforduló anyag a Világegyetemben." Thomas Alva Edison

  • davidrt93

    csendes tag

    válasz littlemole #41685 üzenetére

    Az Alesis 5 MKII-nek a jobb oldali hangfal frontján van egy fejhallgató kimenet. Ha abba bedugsz valamit, akkor a hangfalak nem szólnak, a hangfal saját hangerőgombja pedig a fejhallgató kimenet hangerő potmétere lesz.

    Engem kicsit zavar, hogy a hangfalak nálam kb 30-40%-os hangerővel mennek, tehát a kis hangerő tekerő áll ennyin. Ha bedugok egy fejhallgatót akkor halk, fel kell csavarni maxra a potit. Nade akkor meg kihúzás előtt lehalkítani. Nekem ez túl macerás folyamat.

    "A hülyeség a hidrogén mellett a legnagyobb mennyiségben előforduló anyag a Világegyetemben." Thomas Alva Edison

  • davidrt93

    csendes tag

    válasz smiti #41734 üzenetére

    Én a Páko-ban vettem szivacsot alá. Tökéletesen működik! Így néz ki:

    #41736

    Ahogy smith, én is csak ajánlani tudom neked az Alesis - Elevate 5 MKII-t.

    #41738

    A hozzá adott kábel ilyen:

    Rövid is, gagyi is. Érdemes venni egy rendeset helyette.

    [ Szerkesztve ]

    "A hülyeség a hidrogén mellett a legnagyobb mennyiségben előforduló anyag a Világegyetemben." Thomas Alva Edison

Új hozzászólás Aktív témák