Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #68487936

    törölt tag

    Sziasztok!

    Itt a topicban kapott hasznos infok alapján végül is beruháztam egy USB Dac-ra. Mivel méret problémám volt, így egy barátom javaslatára a Polk Audio Hampden, DAC-al egybeépített hangfala mellett döntöttem, ami jópár studiomonitort maga mögé utasított.

    A problémám, hogy ha USB-n csatlakozok, akkor nagyon mélynek ítélem meg a hangot. Elvileg USB-n "nyers" jel érkezik, így mondhatni mindegy, hogy milyen konfiguráció lapul a gépben.

    Mi lehet a probléma illetve miként orvosolható.

    Köszönöm a segítséget!
    Üdv:

  • #68487936

    törölt tag

    válasz PuMbA #29644 üzenetére

    Azért egy Polkról láthatatlanban nem mondanám, hogy vattacukor.... Amúgy felépítését tekintve ez a hangfal hasonló, mint egy studiómonitor, belső erösítővel.

    Meghalgattam pár studiómonitort és azok amelyek méretben elfértek volna, nagyon gyengék voltak. Doboz hanggal (Tannoy R402, Mackie CR sorozat, M-Audio kisebb típusai) és még a srác is elismerte, hogy van egy bizonyos méret ami alatt nincsenek csodák, egyiket sem tudta megvédeni. Én azt tapasztaltam min 100ezer /pár alatt nem érdemes gondolkodni studiomonitorban, mert a méretkorlátok miatt nem fog jól szolni, akármivel is hajtod meg.

    Ezek után egy barátom javasolta ezt a típust, aki anno elég rendesen körüljárta ezt a kérdést és . Mivel a Polkot ismerem, mint gyártót így mikor meghalgattam nem is csalódtam, sőt nagyon meglepődtem.

    Ezért nem értem mi lehet nálam a gond, főleg annak tükrében, hogy ugyanaz a hanganyag Bluetoothról 1x jobban szól.

Új hozzászólás Aktív témák