Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jozzylen

    csendes tag

    Sziasztok!

    Hangfal vásárlás előtt állok, jelenleg egy Genius SP-HF2020 2.0-t használok, nem túl nagy megelégedettséggel.

    Egy használható mindenest szeretnék, szinte kizárólag zenére. Játék-film általában fülessel megy.

    Zenéből viszont kimondottan mindenevő vagyok, ezért ebben kicsit tanácstalan vagyok, de alapvetően nem egy brummogó-röfögő disznó lenne a cél, tehát inkább a mid és treble a fontos(abb). 20 m2-es szoba, szgép asztalon menne a muzsika egy Lenovo Y700-ról.

    50.000 Ft-ot szánnék a projektre. Alapvető kérdés itt, hogy lehet-e ennyiből valami lényeges minőségbeli változást elérni, vagy engedjem el és nyissam ki jobban a tárcát?

    Amiket néztem:
    Microlab Solo 7C
    Edifier R2730DB
    (esetleg Modecom Eclipse 180?)
    Microlab Solo 9C

    Illetőleg ha az játszik, valami kisebb stúdiómonitor, de azokkal kapcsolatban egyáltalán nem vagyok képben, bármilyen ajánlást megköszönök.

    Ezen felül több helyen láttam ajánlani a Focusrite Scarlett Solo-t. Ha ezeket megfejelem még egy jó minőségű kártyával, az mennyit dobna a helyzeten?

    Mindenféle és mindennemű segítséget hálásan köszönök, és természetesen a kritikát is, ha baromságokat írtam volna! További szép estét mindenkinek!

  • Jozzylen

    csendes tag

    válasz Bodz #46756 üzenetére

    Végül sikerült szűkítenem a kört.

    Meghallgattam élőben a BX5 D3-at, kimondottan nem tetszett. A Mackie MR524 annál inkább, bár ennyit nem terveztem költeni, de most már félúton nem adom fel :D
    Amik még játszanak, de nem próbáltam BX8 D3, Tannoy 802, Yamaha HS5, JBL LSR305P.
    BX8-ról kevés infó van a neten, bár itt jókat olvastam róla. Tannoy kicsit drága, de arról is jókat írtatok. Yamaha tesztekben szarul szól, élőben még azért megnézem. JBL-ről pedig úgy hallom, hogy a P-s széria nem lett olyan jó, mint a legendásan jó LSR305.
    Kezdek kicsit tanácstalan lenni. :)

  • Jozzylen

    csendes tag

    válasz Bodz #46759 üzenetére

    BX5 és a Mackie egymás mellé rakva olyan érzést keltett, hogy az M-Audionak butább, laposabb a hangja. Kicsit olyan hatásvadász koncepciónak érzem, tekintve, hogy a basszus sokkal mélyebb és intenzívebb, de a mid és a magas szerintem ég és föld.
    Yamaha talán a legrosszabb volt azok közül amiket próbáltam.

    Elpattant egy húr, megvettem a Mekit meg egy Behringer kártyát, és imádom! :D

    Mezei júzer vagyok, semmi közöm a zenéhez, csak megszállottam hallgatom, most hosszú idő után a minőségével is elégedett vagyok annak amit hallok. :)

Új hozzászólás Aktív témák