Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • schawo

    titán

    válasz <NewL> #7984 üzenetére

    a középtartomány ami legyen jószép, részletgazdag
    Ezt megkapod sub nélkül és subbal is. Mivel a sub a rendszerhez illesztett monitor sub, nem fogja elnyomni a közép és magas tartományt, hanem ott száll be a mély tartományba, ahol a szatelitek elfogynak lefelé. Ne úgy képzeld el, mint az 5500 vicces műanyag hangszóróihoz illesztett durung subot. Megveszed a 0.5-t hallgatod, élvezed, gyűjtögetsz és ha lesz keret, megveszed hozzá a subot is, ami a mély tartományt torzítás nélkül kinyújtja, ezáltal 30Hz és 23kHz között +/-3dB-es frekimenetet kapsz.

    és legyen egy kis ereje a hangfalnak.
    Az lesz elég. ;)

    mivel te külföldről rendelted tudod, milyen költségekre számítsak a bolt árán kívűl?
    Én EU-ból Angliából rendeltem, így semmi nem jött rá. Ha azonban te USÁ-ból szeretnéd rendelni, akkor számíts rá, hogy 25% ÁFÁt rá fognak vágni, méghozzá úgy számítva, hogy a termék árának és a szállítás díjának összege fogja az adóalapot képezni. Így meg már lehet, hogy nem is fogja megérni az EU-s rendeléssel szemben (sőt valószínű), én Németországból, vagy Angliából venném most is.

    mennyi garancia van a fostexre, vagy ezeket a boltok állják, vagy hogysmint megy. egyébként mennyire "szokásos" ezeknek, hogy valami bajuk lesz?
    Egy év garit kaptam rá asszem, de még az is lehet, hogy kettőt. Őszintén szólva nem emlékszem. Egy-másfél éve használom, nálam nem volt vele gond, de hát ez nem jelent semmit, egy elemű minta nem reprezentatív :D.

    mennyire vagy elégedett a márkával? ha váltalán mire váltanál?
    Hát ez jó kérdés. Van egy olcsóbb monitorpárom, annál sokkal jobb, azt tulajdonképpen csak ritkán használom. Váltani nem váltanék, mert sokat kéne költeni arra, hogy érzékelhetően jobb hangzást kapjak. De pl ha pm0.5-m lenne, akkor azért gyűjtenék egy subra. A sub+0.5 jobban szól, mint a pm1. Csak hát nekem rögtön kellettek a 55-60Hz alatti frekvenciák is, a komplett 0.5 rendszerre meg nem volt keret.

    és ha minden igaz akkor ennyiért jobbat itthol nemnagyon lehet kapni.
    Ez valószínű.

    Egyéb:
    Milyen forrásról fogod használni? Milyen kábeleket tervezel hozzá? Mekkora szobába kerül?

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • RM1

    aktív tag

    válasz <NewL> #7984 üzenetére

    "ennyiért jobbat itthol nemnagyon lehet kapni."

    Ha egyértelműen jobbat nem is, de hasonlóan jó minőségűt igen. Onnan már egyéni izlés kérdése, hogy kinek melyik tetszik jobban.
    KRK RP5
    Mackie MR5

    Nekem utóbbi van. Bár itthon kicsit drágább, egészen pontosan itthon 98 ezer jelenleg, de külföldről 80-82 ezerért beszerezhető (+szállítás). A KRK nagyon jó még a kategóriában, kicsit gyengébb a mély, de a közép kiegyensúlyozottabb talán. 100 alatti kategóriában ezeket érdemes megnézni, egyértelműen jobbak, mit a kategória többi terméke, legalábbis azok közül amelyekkel találkoztam. Gyorsan le kell szögeznem, hogy Fostexxel még nem találkoztam élőben, így azzal nem tudom összehasonlítani. Ha van rá lehetőséged, hallgasd meg mindegyiket. Én is az alapján döntöttem.

  • Shufny

    őstag

    válasz <NewL> #7984 üzenetére

    "nem gondolkozom plusz mély vásárlásán. nem annyira szeretem, sőt."
    Majd írhatnál akkor arról a Beats Studio -ról, ha elkelt.

    schawo: "ezáltal 30Hz és 23kHz között +/-3dB-es frekimenetet kapsz."
    Nem úgy volt, hogy 50Hz alatt nincsen zene? :))

    Bocsi, ha ez így most kicsit troll volt. :B Hogy produktívabb kérdésem is legyen: azt mondják subot nagyon nehéz rendesen illeszteni a rendszerhez, és hifisek nem is szoktak. Mi ezzel a tapasztalatod? Mik a fő nehézségek és miért nem (vagy miért igen) éri meg?

    Egy butább kérdés is: Ezek a kis monitorok mennyire mennek le mélyre egy 1255A -hoz képest? Élesebben el vannak vágva, mert úgyis torz lenne, vagy ugyanúgy lemennek 40Hz alá is hasonlóan meredek eséssel, mint a Genius?

    #7991: Lesz/van utód? Ha igen, akkor mi? Jöhetnének majd a tapasztalatok fejhallgatós topicba. Bár (szerencsére) itthon nem rohan mindenki a boltba ilyet venni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák