Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz capulet75 #57367 üzenetére

    Fent az iFi aftermarket balanced kábeléről beszéltem.

    De amúgy is bullshitnek tartom ezt a kábeltémát, mármint amikor már irdatlan összegeket költesz rá, konkrétan a lánc árához képest 1%-nál többet méterenként. Nekem pl kb 480e volt a hangfalak ára párban, ehhez vettem 18ezer forintért egy pár kábelt (2x Oyaide Neo d+ Class B XLR), 2x5 métert. És még azt is drágállottam, habár leginkább azért vetem olyat, mert elég strapabírónak tűnt meg praktikus, hogy a két oldal kábele eltérő színű. Itt a méterár konkrétan 1800 forint volt, azaz a hangfalak árának kb 0.38%-a.

    Nyilván kell egy minimum minőségi szint, de ez leginkább arról szól, hogy ne hulljon szét meg alkalmas legyen a feladatra. Technológiai szempontból meg nem árt a balanced kábel, ami ugye a zajszűrést passszív módon megoldja. Habár meg lehet lenni anélkül is.

    Ha kábelt (vagy bármit) tesztelsz, hogy melyik jobb, azért nem árt legalább egy sima vakteszt, hogy tényleg úgy van-e ahogy gondolod. Mert ha magadnak cserélgeted, s tudod, hogy épp melyiket hallgatod, akkor ugye a kognitív disszonancia redukció elég durván be tud zavarni.

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Új hozzászólás Aktív témák