Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sympatex

    csendes tag

    válasz sympatex #48479 üzenetére

    Sikerült egy szakértő ismerős segítségével házilag megjavítani a Creative G500-at (amit egyébként 5.1-es léte ellenére 2.1-ben használok), szerencsére csak egy panelszakadás volt a hiba az egyik erősítő ágon (TDA8920BTH 2x50W). Amíg rossz volt a G500, aközben volt néhány más hangszóróval is tapasztalat, leírom hátha hasznos valakinek:

    2.0:

    kipróbáltam Creative T20 és Genuis 1250B hangfalakat. Nem rosszak, és bár biztosan részletgazdagabb a közép-magas, de a G500-hoz képest nem lehet nem észrevenni, hogy alapvetően "dobozhang" jön belőlük.

    2.0-2.1 vegyes:

    Amikor megjavult a G500, akkor kíváncsiságból a passzív (baloldali) T20-as hangfallal azt is megnéztem milyen volna szatelitnek a G500 saját szatelitje helyett. Na itt lehidaltam, hogy mennyire nem jól szerepel a kétutas hangszóró a G500 egyutas szatelitjéhez képest. Ezek a G500 szatelitek valami egészen különleges képességűek az egy darab hangszórójuk ellenére.

    2.0-2.1 vegyes+:

    Y elosztóval kipróbáltam, milyen volna a T20 mint 2.0, és hozzá a G500 subwoofer mint 0.1. Ez se jött be, a T20-as hangfalpár a saját erősítőjével nem tudott olyan élvezhető lenni, mint a G500 a saját (egyutas) szatelitjeivel (plusz ugye a sub).

    Összegzésképpen:

    A T20 vagy az 1250B 2.0 nagyon messze van attól, amire a G500, mint 2.1 konfiguráció képes. A különbség leginkább halk éjszakai üzemmódban döbbenetes. Egyszerűen nem lehet subwoofer nélkül halkan élvezni a zenét. A G500 mint THX-es hangfalrendszer elvileg csak 80Hz alatt engedi rá a sub-ra a mélyeket, ilyen mélységben már nem igazán zavaró az ami emiatt monoban hallható. Viszont a 2.0-s hangfalaknál hiába jön sztereóban a 80Hz alatti tartomány, ha a mélytartomány teljesítménye nem elég a megfelelő hangképhez :)

    Emellett az is érdekes, hogy a G500 egyutas szatelit hangszórói milyen különleges hangzásra képesek, szerintem simán felveszik a versenyt a másik két típus kétutas hangfalaival, sőt inkább jobbak. (Egyszer egy hangszórós szaki mondott olyasmit, hogy az erős neodímium mágnes az egyik legfontosabb jellemzője a jó hangzásnak, fontosabb mint a méret, lehet hogy ezek a hangszórók is tudnak valamit ami különbözik a többitől, úgy mint a traubi a kólától :)) )

    (A G500 persze már nem kapható, ~15 éves modell, nem tudom van-e mostanában alternatívája minőségben és szolgáltatásaiban.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák