Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CsigaGyilkos

    aktív tag

    válasz dudika10 #26746 üzenetére

    Sajnos eltudom képzelni, hogy nem úgy hall, mint régen, még akár saját magamról is. De a halláskárosodást, mint megfogalmazást másképp értettem. Amit az orvosok megállapítanak értéket - ha jól tudom - %-ban adják meg és ha afölött károsodott a hallás, akkor abban az esetben beszélhetünk halláskárosodásról és ilyen gondja nincs Anyumnak, de ettől még romolhatott a hallása. Igaz lehet, hogy a nagy városi ricsaj és régi diszkók miatt kialakult egy "kisebb mértékű halláskárosodás". (amit még az orvosok nem neveznek halláskárosodásnak)

    "Amiket hallgattál, ~100dB-re képesek 1m-ről"
    Feltételezem most a sztereó hangfalakra gondoltál, ügye?
    "Átlagosan 60dB bőven élvezhető hangerő egy csendes szobában.
    A füled nem játék."

    Emiatt még inkább átfogom gondolni a hangfal vásárlást és magát a zenehallgatást, köszönöm hogy felhívtad rá a figyelmem. Annál is inkább, mert azt mondják az orvosok akinek rossz a hallása nem fog tudni tanulni. Maxon egyébként sem érdemes zenét hallgatni, nem is szoktam, több okból sem. Egyik az, hogy egy hangfal sem bírja hosszútávon, a másik az, hogy (számomra legalábbis) olyan mértékben romlik a hangminőség, hogy értelmetlen. Ez nálam reflex szerűen alakult ki. Ha egy szám hangosabb pl., mint a másik, automatikusan halkítok a zenén.

    "A z906 egyébként jelentősen nem hangosabb, csak a szoba minden sarkából szól."
    Ezt (sajnos, vagy nem sajnos) tudom cáfolni, mert mint írtam az MM-ben teszteltem a hangfalakat, egymás mellett voltak lerakva a Z906 szatellitjei és a mélynyomó is. Ott nem volt lehetőség körbe rakni... és így is erősebbnek éreztem, úgyhogy az MM kiszámolni sem érdemes mennyivel nagyobb üzlet, mint amiben voltam, kb. x20 akkora. Amire Te gondolsz azaz itthoni hangfalszettem ami valóban körbe van rakva és évek óta azon hallgatom... Emiatt mindkét hangfalnak van esélye bizonyítania a szobámban.

    "iránykarakterisztikát is figyelembe kell venni"
    Ezzel is egyetértek, fentebb psyho85 kollégával azt taglaltuk, hogy, ha azonos magasságban, egyenes vonalban tudjuk hallgatni a hangfalat, akkor néhány métert még kibírnak.

    "Az európai szakemberek nagyon durva mértékű - több 10 millió emberről van szó - halláskárosodásra számítanak a közeljövőben"
    Ez való igaz, de nem a hangfalszettek miatt, legjobb tudomásom szerint ez a rossz minőségű, hangos fülhallgatók miatt van. Pont az olyanok miatt, amit felhoztál példának: nagyon über ... apple gyári fülesek. Emellett ki is tart a vélemény, mert szvsz egy otthoni házimozi, vagy olcsóbb studio monitor sosem fog olyan mértékben ártani a hallásnak, mint egy közvetlen hallójáratban üvöltő recsegő, fülhallgató. Ezért is költök többet inkább hangfalra, mint egy fülesre (erre még kitérek*). Itt megjegyezném, hogy fülesekből is a normálisabbak valamennyire hangszigetelnek, tehát azoknak nem szükséges túl üvöltenie a metró zajt. Az meg végképp jó (nem tudom Te ültél az új metrókon?), hogy az új metrókocsik közel nem olyan hangosak, mint a régiek. Én legalábbis ezt vettem észre. A piros metró vonalon kb. zajtalanok az új metrók a régiekhez képest. Szóval emiatt nem kell már annyit tekerni a hangerőn...

    *A fülhallgatókról még annyit megjegyeznék, hogy kb. 40-50K-ból (vagy max 80-ból) lehet venni már olyat ami jól szól, akkor azzal meglehetne oldani a zenét (ráadásul nem csak itthonra, de utcára is). DE pont a halláskárosodás miatt nem vettem új fülest magamnak (így már nincs lejátszózás sem útközben :( ) és határoztam el magam egy jó hangfal megvételére.

    Visca el Barcelona!

Új hozzászólás Aktív témák