Keresés

Aktív témák

  • Lui Kang

    csendes tag

    válasz DonLeo #46 üzenetére

    Sziasztok!

    Megvettem a Samsung 172x-et!

    Pár napja már, úgyhogy van tapasztalatom vele.

    Nagyon dögös kis monitor, nagyon jól mutat az asztalomon, a vékony káva nagyon tetszik, és a gombok is nagyon szolídan vannak elhelyezve.

    A képe nagyon szép, előtte ülve nem látom rosszabbnak a CRT-nél, sőt, szép éles. Állóképek gyönyörűek, játékok - pontosabban 1 - a WarCraftIII gyönyörű rajta.

    A betűk megjelenítése tényleg fura, de ez azt hiszem, hogy minden LCD-re vonatkozik, én már megszoktam.

    A képméret nagyon jó, 1280x1024-ben levelezni, webezni, dolgozni nagyon jól tudok vele, normál betűméretet használok, és semmi gondom, jól olvasható, még messzebbről is használom, mint eddig a CRT-t.

    A rálátás sem okozott gondot, kicsit attól is féltem, oldalról is nagyon jól lehet látni.

    Ami negatívumot találtam:
    (ezek között is lehet olyan, ami minden LCD-nél van)

    - Nagyon világos. Élesen világít a fehér háttér. Ha lejjeb veszem a Brightness-t, akkor olyan érzésem van, mintha a Contrast-ot vettem volna le.
    Nappal nem gond, viszont este/éjjel, amikor csak egy 60-as kislámpa ég az asztal mellett, akkor nagyon világos a kép. Adobe Gammával és a kontraszt-fényerő beállítással most kaptam egy használható képet...

    - Szélesvásznú videót nem jó nézni rajta. Alul és felül, mint két neoncső, valami bevilágít fehéren a háttérből. Legalábbis úgy néz ki.

    - Video-lejátszásnál - még nem tudtam DVD-vel kipróbálni, de - Xvid-et nagyon rondán jeleníti meg. 60Hz-en az egész kép világosan vibrál. 75Hz-en ok, de nem mossa el valahogy a kódolást... Ezt még tesztelem...

    - Érzékeny a hálózati (220) tranziensekre, a konyhában ha megy a villanytűzhely, vagy a mikró, akkor beremeg a kép felső része, picit felül hullámzik. Ez a XXI. században elég csúnya dolog.

    - A gép előtt ülve a homogén színt nem homogénnek látom. Amelyik képpontot pont merőlegesen nézek, az szép, feljebb, lejjebb, oldalra sötétedik, gradiens szerűen. Ha mozgatom a fejem a kép nézése közben - márpedig az ilyen előfordul ;-) - akkor változik a kép színe (picit). Ja, és olyankor ''előjönnek'' a pixelek is, látom a rácsot..., valahogy picit vibrál, de mindezt már megszoktam.

    Summa, summarum:

    Munkára kiváló. Játékra is, szerintem. Netezésre is.
    Filmezésre nem. (Arra ott a TV :)

    De akinek a hely nem számít, megfelelő távolságra tudja tenni a monitorát, szerintem még jobban megéri a CRT, akárhogy is...

    u.i.:
    Ja, és egyelőre analógon használom.
    Karácsonyra (a WoW megjelenésére ;-) tervezem DVI-s kártya beszerzését.
    DVI kábel nem járt hozzá.


    [Szerkesztve]

    Lui Kang

  • Lui Kang

    csendes tag

    válasz LordX #50 üzenetére

    Naszóval. Ez nem a monitor hibája. A lakásotok elektromos rendszere szar. ...1: szedjétek szét a lakást, huzalozzátok újra profi módon az egészet, azt jó lesz


    Hát, házgyári (értsd. lakótelepi ;-) lakásban ez kissé nehézkes... ;-)
    Egyébként az kéne...


    2: szerezz egy aktív szünetmentest (kb. annyiba fog kerülni, mint a monitor..), azon semmilyen tranziens nem jut át (mert a hálózatot csak aksi töltésre használja, egyébként aksiról megy a rákapcsolt gép)


    Hát, ha ugyanannyi, mint a monitor, akkor ha egyszer elszáll a moncsi, akkor
    érdemes új moncsit venni inkább, mint előbb szünetmentest... ;-)

    De ha gond van, talán a táp száll el, a moncsi nem... Vagy nem?

    Lui Kang

Aktív témák