Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Kazimír #3113 üzenetére

    Ez érdekes hozzászólás volt többször is elolvastam.

    "Olyan dolgokra mondasz nemet, amelyekről csak szóbeszéd útját tudsz"

    Ezt én inkább össze-vissza információnak nevezném :) Tehát olvasok valami ezen az oldalon, másvalamit azon. Harmadikat meg egy könyvben. És így tovább.

    Amúgy pontosan az a mondandóm lényege, hogy az átlag személet felől közelítsem meg a dolgokat. Próbálom olyan szemszögből, ahogy egy tudatlan, keveset tudó ember is látja.
    Olvastam Bibliát, igaz nem végig, de ahhoz nem is kell elolvasnom, hogy tudjam, az nem bizonyít semmit sem.
    Na igen, és itt jön a másik kérdés, hogy a hit pont arról szól, hogy nem feltétlenül kell bizonyíték.
    De nem érted az egyszerű öszefüggést. Mért nem kérdőjelezhetek meg olyat, amire számomra, és még sok ezer másik számára sincs bizonyíték?
    Én álltalában olyan dolgokat kérdőjelezek meg, amihez nem feltétlenül szükséges elmélyedni a témában. Nem fogom azt firtatni, hogy Noé milyen fából építette a bárkáját. Mivel sokkal alapvetőbb dolgokra se kaptam kielégítő magyarázatot.
    Én legtöbbször egyszerű dolgokra várnék magyarázatot, és a legtöbb esetben csuppa hablaty a válasz.
    Nincs mit megvitatni. Mert nekem vannak kérdéseim. Mind1, hogy mennyire tudományos, vagy mennyire kapcsolódik egyik vagy másik valláshoz, a lényeg, hogy nem kaptam rá elfogadható választ.
    Nem teljesen értem valójában mit is kifogásoltál, de lehet, hogy te sem érted az én oldalamat. V.színüleg azért, mert elég idétlenül tudok fogalmazni =/
    Szóval elnézést érte.

  • Dany007

    veterán

    válasz Kazimír #3117 üzenetére

    De nem fontos konkrétan a halál-ra válaszolni.
    Sejtem én mi lesz. Hogy a halál csak egy lépcsőfok, ami után jön a túévilági élet. Vagy meny-pokol rész. Ilyesmi.
    De ez valójában nem lenne válasz a kérdésre. Ez mind csak feltételezés, hit, semmi konkrét dolog. És mint írtam, nem kifejezetten a 3 fiatal halálával volt a gondom, hanem, hogy ha Isten úgy gondolta, és elveszi őket a szüleiktől, akkor miért kellett ennyire brutális módon? De persze ezt mi halandók nem értehtjük...

  • Dany007

    veterán

    válasz Kazimír #3179 üzenetére

    Igen, nehéz átlépnem az alapokon, mivel azok számomra elég fontos tényezők, amikre nemigazán taláni hiteles magyarázatot.
    Sajnos a halál utáni helyzetre (szándékosan nem írtam halál utáni életet) még nincs magyarázat. Semmi tudományos. Következtetni lehet.
    Ami biztos, hogy a halál közeli állapotban tapasztalt élmények, nagy fény, alagút, stb., az mégsem az Istenhez vezető út, ugyanis egy enzim váltja ki ezt az agyban. Amit azóta mesterségesen is előidéztek, mégcsak meghalni se kell hozzá.
    Ha próbáljuk tudományos részről közelíteni, szerintem semmi sincs a halál után. Sajnos. Persze ez tényleg csak feltételezés. Viszont amikor az ember meghal, akkor a szervek leállnak, az agy kikapcsol. Olyasmi mint az eszméletvesztés, csak olyankor tényleg minden kikapcsol.
    Ugye lehet olyan esetekről hallani, hogy valaki megsérül, valahogy, és akkora a fájdalom, hogy elájul. Na most olyankor a test, már nem bírja feldolgozni azt a fájdalom mennyiséget, és kikapcsol minden érzékelést, csak a létfontoságú dolgok maradnak. Ilyenkor nincs álom, nem emlékszik az ember semmire. Csak annyira, hogy elsötétül minden, és puff. A következő emlék amikor (mondjuk) a kórházban felébred. A kettő közötti rész 100%-ig kiesik.
    Ebből következtetem én ( lehet, hogy hibásan ), hogy amikor az ember meghal, akkor is kikapcsol minden, főleg ha valami hatalmas fájdalommal ér véget, akkor álltalában a konkrét halál beállta előtt bekövetkezik az eszméletvesztés, és aztán a halál.
    De persze nem tartom kizártnak a lélek jelenlétét. Elvégre egy ember, egy állat, is annyira összetett. Maga az agyműködés, a gondolkodás, a személyiség. Nehéz lenne ezeket leírni elektormos jelek, és hormonok, vagy egyéb kémiai folyamatok alapján.
    Tehát szintén nem mondom azt, hogy nincs lélek, vagy halál utáni lét, csak egyenlőre nincs tudományosan megalapozva.
    Viszont lehet, hogy az emberek a halálból adodó félelme volt az ami kitalálta ezeket a földön túli dolgokat. Elképzelhető, hogy az emberek annyira féltek a haláltól, hogy az évezredek során egyfajta mítosz szerüség alakult ki ezzel kapcsolatban.
    De persze semmire sincs semmi konkrét bizonyíték. Nem tagadom, és nem is állítom egyik lehetőség helytállását sem.
    Abban én is hiszek, hogy a 7köznapi dolgokban van szabad akaratunk, nem egy előre megírt sors szerint élünk. És abban is, hogy bizonyos dolgokat egy nálunk jóval felsőbb rendü lény irányít / irányíthat (és ezt most lehet Istennek, ufónak, bárminek nevezni).

    Igen néha én is elszakadok a tudományos magyarázatok keresésétől. Vannak dolgok amikre tényleg nincs magyarázat. És azt én is egy felsőbb erőnek tekintem. Ez így van jól.
    De ettől még nem fogok a Biblia minden szavában hívő ember lenni. És sz.tem ez is így van jól.
    Nem, nem kell, hogy elém álljon. Csak történjen valami, valami pozitv ha lehet, ami egyértelműen csakis az ő műve lehet, senki másé.
    Meg amúgy nem szavakba kötöttem bele, hanem a Biblia Teremtéssel foglalkozó fejezetébe. Úgy kompletten az egészbe.

  • Dany007

    veterán

    válasz Kazimír #3181 üzenetére

    hehe igen, ő elég sokat hallott róla :) És sz.tem meglehetőssen érti is :)

  • Hakudoshi

    tag

    válasz Kazimír #3181 üzenetére

    Hallottam, igen. :P
    Ezért is tettem hozzá, hogy: "a mindössze két lehetséges állapotú dolgokkal kapcsolatban"

    - SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

  • Dany007

    veterán

    válasz Kazimír #3188 üzenetére

    Remélem én is, hogy lesz valami körforgás. Elvégre az egész univerzum idejéhez képest, egy ember élete elhanyagolhatóan kevés. Több értelme lenne a dolognak ha lenne folytatás.
    Nekem nem túl izgalmas várni, hogy mi lesz a halál után :)
    Úgyértem, eleve nem tetszik, hogy végülis az emberek / állatok úgy élik le az életüket, hogy várják a halálukat. Sarkítva csunyán fogalmazva de ez van végülis. A vége úgyis ugyan az lesz előbb utóbb.
    Tehát képzeld el, mind1 mi vagy ki teremtett egy életet, egy valamit, egy elég nagy komplex összetett valamit, aminek végülis az a vége, hogy elpusztul. Persze ez nekünk normálisan hangzik mert amióta világ a világ így élünk.
    De gondolj bele, ha neked akkora hatalmad / technológiád lenne, hogy életet / bolygót, galaxist, bármit teremts a "semmi"ből, akkor nem tudnád kiküszöbölni a halált is?
    Olyan furcsa lealacsonyító dolog, hogy hiába bármit is teszek, bárkivel bármivel bárhogyan akkoris úgyan úgy meghalok mint mindenki más. Hiába vagy jó ember / rossz ember, úgyis meghalsz.
    És itt megint nem csak a halálon van a hangsúly. Nem az szomorít el, hogy a pokolba kerülök, a menybe, vagy csak egyszerűen lehull a lepel és vége. Hanem az, hogy bármi is lesz a halál után, az amit mindaddig megéltem már soha többé nem lesz! Az apám, anyám, a testvérem, a kedvesem, az összes szeretteim nem lesz többé! Soha többé! Soha nem fogom érezni az érintését, nem fogom látni a tengereket, a fákat, az erdőket, soha többé.
    Tehát mind1 mi lesz a halál után, az a 60-70-80 év amit leéltél annak ott és akkor vége lesz. És ez az amihez nem kell se tudomány, se hit, mert mindenki tökéletesen tisztában van vele, hogy így lesz. :(

  • Dany007

    veterán

    válasz Kazimír #3191 üzenetére

    Igyekszem így gondolkodni. Csak sokszor főleg a hírket hallgatva, nehéz nem odafigyelni, és belegondolni... : )
    Amúgy ja, remélem még sok időm van. De persze lehet h holnap elüt egy autó...

  • Dany007

    veterán

    válasz Kazimír #3203 üzenetére

    Hát nézd. Így mindjárt jobban hangzik.
    Nem nem kötök bele, inkább egyet értek :)

    Viszont nem értem mért kell mindig hasonlatokkal beszélni. Mármint te is írtad, hogy ahogy te értelmezed. Számomra már itt a gond! Mért kell "külön" úgymond értelmezni?
    Másik példa.
    "Jézus összes kijelentése a lelki életre vonatkozik így a valós világra értelmezni azokat helytelen. "
    Akkor miért a valóságra vonatkoztatható dolgokat ír le a Biblia? Mért nem mondja ki nyíltan érthetően, Egyértelműen(!) azt, amit te egyszerű ember, érthetően le tudtál írni?

    Mért kell állandóan a handa banda, meg az össze-vissza hadoválás? Ha egyértelműen szóról szóra le lenne írva mit szeretne mit vár el, nem kéne talágatni, hasonlatokat keresni, meg hogy mit hogyan milyen helyzetre értett, akkor nem lenne ennyi vita sem.
    Sz.tem azért kell ezt így leírni hogy mindenki azt vehesse ki belőle magának amit akar. (ezt igaznak tartom magamra is, de rád is)

    "vállalható életet élni a hétköznapokban, őszintén, lelkiismeretesen, szorgalmasan, stb."
    Igen, én is ezen vagyok! :)

  • Dany007

    veterán

    válasz Kazimír #3206 üzenetére

    Nem, nem ilyenekre gondoltam :) De a választ Te magad írtad.

    "Nem kívánja, hogy szó szerint megtagadd a szüleidet, meg hogy halj meg érte. Inkább aról lehet szó, hogy hagyj fel eddigi bűnös életeddel"

    Mért kell valami úgy bemutatni, leírni akármi, hogy ott mindenki előtt valójában megtagadta a saját szüleit, aki megszülte, akik felnevelték stb, ahelyett, hogy annyit írt volna, hogy hagyj fel eddigi bűnös életeddel?
    Lehet h sokkal érthetőbb lett volna, nem okozott volna vitákat, és kétségeket sem stb.

    "Egyébként ne tudd meg, mennyit tudnak vitázni a "hivatásos" elemzők egy-egy szón is. A különböző fordításokat már nem is említve."

    na igen, erről van szó. Amit konzerv kolega is írt, úgy értelmezik ahogy jólesik. Vitáznak elemzők, többes számban, pedig valójában csak egyetlen egy helyes megoldás létezik. De akkor ki tudja, ki dönti el, hogy melyik az amelyik 100%-ig valós?
    Igen mindenki maga értelmezi, de pont az ilyen mondatoknál lenne fontos a pontos fordítás, a 100%-ig pontos leírása az eredeti szövegnek. Mert egy kis hiba, egy kis eltérés is elég lehet ahhoz, hogy Te vagy Én teljesen másképp értelmezzük azt amit valójában mondani akart.

    Tudom gyerekes hülye példa, és nem is tökéletesen illik ide, de valami ilyesmi különbséget okozhat ez is : nem mind1 hogy "csapba szarni vagy szarba csapni".

  • kymco

    veterán

    válasz Kazimír #3223 üzenetére

    Mózes, miután megölt egy egyiptomit, el kellett menekülnie a pusztába..
    Évtizedekig volt távol... pásztor lett, megnősült...
    majd Isten megszólította az égő csipkebokor mellett....
    Nem Mózes talált Istenre, Isten kereste Mózest meg....
    Sőt Jézus mondja: Jel 3,20
    Ímé az ajtó előtt állok és zörgetek; ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, és ő én velem.
    Nem mi kerestük Őt, hanem Ő keres minket... :)

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz Kazimír #3227 üzenetére

    Ha a kölcsönösség alatt azt érted, hogy Isten keres minket, mi pedig válaszolhatunk a hívására, akkor kiegyezhetünk..

    www.refujvaros.hu

  • Vladi

    nagyúr

    válasz Kazimír #3223 üzenetére

    Attól, hogy máshogy gondolkodok mint az illető, még értem amit mond.

    De! Szerintem ennek éppez az a lényege, hogy hátradőlhetünk. Nem kell azon gölrcsölni, hogy mi most bűnösek vagyunk vagy mi. Sokkal könnyebb úgy élni. Ugyanakkor, ha valaki bűntelennek érzi magát, könnyeben viselkedik is úgy! :K

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Hakudoshi

    tag

    válasz Kazimír #3231 üzenetére

    Aki ilyenen görcsöl, az meg is érdemli, na... ;] :DD

    mod: Kymco: "de van szabadságod arra, hogy elfordulj Istentől...igaz annak a következményeivel..."

    Milyen "következményei" is vannak? :U

    [ Szerkesztve ]

    - SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

Új hozzászólás Aktív témák