Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz bronin7 #6964 üzenetére

    Akkor nem tudom, mi vagyok.
    Van élő istenkapcsolatom. Bízom Istenben, és igyekszem Krisztust követni. Hogy emellett, vagy ezzel együtt milyen ember vagyok, az nem feltétlenül függ össze.

    Ha viszont tényleg keresztény vagyok, akkor neked kell megváltoztatnod a keresztényekre alkalmazott skatulyádat. Mert repedezik ,szakad és törik.

    Nem tudom, miből vonsz le következtetéseket, de a kérdéseid és állításaid erről árulkodnak. A másnak megfelelés és a felelősség kérdése nagyon erre mutat.

    Lehet, hogy találkoztál más szintjeivel a hitnek, de ha azokat jobban ismernéd, nem tetted volna fel ezeket a kérdéseket/nem állítottál volna ilyeneket. Tehát vagy csak poénból kérdezted, vagy mer tényleg így látod/kiváncsi vagy rá, ami szintén azt támasztja alá, hogy a hitnek bizonyos szintjeit (nem biztos, hogy csak a hitről van itt szó) nem ismered.

    Azért az pozitív dolog, hogy az én kereszténységem nem attól függ, hogy ki mit gondol ezzel kapcsolatban. De legalább valamiben egyetértesz JJános fórumtársunkkal.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz bronin7 #6966 üzenetére

    Nem is ismered a hitem, honnan tudhatnád hát, hogy miket mixeltem össze.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz euchi #6968 üzenetére

    "Tehát számodra elképzelhető a Repülő Spagettiszönnyel való találkozás? Tehát létezhet? "

    Te direkt vagy ilyen hülye, vagy tényleg? Elképzelni nagyon sok mindent el lehet, például az egyszarvú rózsaszín elefántot. Nem kell, hogy létezzen. A képzelet ilyen. A mérnökök sokszor alkalmazzák a képzeletüket, főleg, mikor olyan dolgot terveznek, ami még nem létezik.

    Köszi, hogy válaszoltál a kérdésemre :) Nem mondtam, hogy könnyű kérdés. Viszont jóval érdekesebb, mint sok más szarrágás, ami a topicban megy.

    Vicces, hogy t1 és t2 időpontokat írsz, mikor Istent nem köti az idő, nem az időben létezik, mint mi. Számára az előbb, és a később értelmetlen fogalmaknak tűnnek. Számunkra létezik az idő a világegyetemünkön belül, de talán itt se mindenhol (lásd fekete lyukak belseje).

    Én inkább azt kérdezném, hogy az imák ereje és a szabad akarat milyen viszonyban állnak egymással. Az imában való kérés teljesül-e, ha ehhez mások szabad akaratába kellene Istennek belenyúlnia? Azt hiszem még sok hasonló izgalmas kérdés van, amit fel lehet tenni.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz cucka #6974 üzenetére

    Van, amit nem tudunk elképzelni. Az időtlenség ilyen. Azt viszont már el lehet, hogy tudom, hogy létezik Isten.

    Az időtlenségben létező Isten nem tudom, milyen szóvirág lenne. Te érted ezt? Nyilván, ha Isten nem része a világegyetemnek, akkor nem is vonatkoznak rá ezen törvények, egészen addig, amíg részévé nem válik az univerzumnak. Ha azt mondjuk, ő teremtette a világot, akkor mivel az idő is a világ keletkezésekor keletkezett, egyértelmű, hogy nem alárendeltje az Isten.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz bronin7 #6994 üzenetére

    Az Ó-, vagy az Újszövetség Istenéről beszélsz? Egészen más istenkép tárul elénk az evangéliumokat olvasva.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz cucka #7040 üzenetére

    Látom te nem hagytad ki azt a szót, amit euchi kihagyott. "kívülről nézve"

    És hogy melyik az igaz? Nehéz kérdés.

    Mondjuk van egy ember, akit többen is ismernek. Mindenki ismeri valamilyen szinten. Mégis, van, aki szereti, van, aki nem, és mindenkinek egy kicsit más képe van róla. Mindenki számára más ez az ember egy kicsit. Sőt, az egyes emberek számára is változik, ahogy mélyebben megismerik.

    Feltehetnénk a kérdést, hogy akkor vajon melyik ismerőse ismeri helyesen ezt az embert?

    És az, hogy mindenki kicsit máshogy ismeri ezt az embert, kétségbe vonja emberünk létezésének valóságát?

    Vagy csak mert az emberünk más-más oldalát ismerik, mondhatjuk-e, hogy valaki egyáltalán nem is ismerni, vagy nem ezt az embert ismeri?

    És akkor még csak egy emberről van szó, aki se nem végtelen, se nem mindenható. Teljesen nem megismerhető az Isten általunk. Már a kérdéseink nagy része is értelmetlen, mert látszik, hogy az emberi világból indulnak ki.

    De emberek vagyunk, és a biblia nekünk szól. Ezért sokszor képeket alkalmaz, emberi kifejezéseket, amiket megértünk. Mondjuk Jézus az Isten fia. Hogyan lenne már a fia? Ha én megalkotok valamit, az a fiam? De nyilván az emberi viszonyok között az apa-fiú kapcsolat az, ami a legközelebb áll ehhez.

    És hogy milyen az Isten: haragvó, megbocsátó, jó, igazságos, szigorú, bosszúálló, stb... Vajon ezekből egy is igaz? Vajon ezeknek a szavaknak van-e bármilyen értelmük az Istennel kapcsolatban? Ezek a szavak a mi világunkban működnek. És mivel nincsenek jobb szavaink, és Istent nem tudnánk amúgy sem leírni, jobb híján ezeket a szavakat használjuk.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz JJános #7042 üzenetére

    Az az érdekes, hogy pont egy katolikus pap ismerősöm az, akinek a nézetei a tieiddel leginkább összecsengenek.

    A butaság pedig inkább az, hogy minden hozzászólásodat ilyen felütéssel kezded. Francnak lesz kedve vitatkozni veled, ha az elején ilyen kijelentéseket teszel. Ennek így semmi értelme, bántó, és semmit sem érsz el vele. (de, azt, hogy minél többeknek elege legyen belőled a stílusod miatt - vsz nem éri meg)

    [ Szerkesztve ]

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz cucka #7044 üzenetére

    Nem is támasztja alá, ezért is hit a hit. Különben nem hitnek neveznénk, hanem tudományos ténynek.

    A Bibliából azért elég sok mindent megtudhatunk Istenről. És nem azt állítom, hogy semmit sem ismerhetünk meg Istenből, hanem azt, hogy teljesen sosem ismerhetjük meg, mivel véges lények vagyunk.

    A valódi Istent valamennyire meg tudjuk ismerni, és nyilván ehhez hozzáadódik az agyunk torzító hatása. Mint mindennel kapcsolatban. Pl. a szomszéd kutyája, az íróasztal otthon, vagy a répa a levesben. Mindegyikre igaz, hogy kitalálunk helyette egy entitást. Vagy a legjobb barátunk. Teljesen nem tudjuk őt sem megismerni, hiszen még ő sem ismeri eléggé saját magát. Így hát kitalálunk helyette egy entitást. De nem helyette találunk ki ,hanem róla alakul ki bennünk egy kép. Arról, amit látunk belőle. De ez se nem hamis, se nem kitaláció, hanem egy dologról bennünk kialakult kép.

    "Ez mondjuk elsőre nem tűnik nagy súlyú kijelentésnek, de azért az, például következik belőle, hogy a Biblia nem több, mint egy ókori sci-fi, a benne található Istent mi találtuk ki magunknak"

    Ez mondjuk pont nem következik belőle. Sokkal inkább az, hogy a felfoghatatlant mégis felfoghatóvá tesszük. Amit írtál, azt te gondolod így, és ezt mindenbe belelátod. Szerintem ez az, ami vicces.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz bronin7 #7047 üzenetére

    Jó összehasonlítás, csak nem érted. Épp a lényeg az, hogy mi Istenről beszélünk. És már az emberek megismerésekor sem tudjuk elérni a 100%-os megismerést. Pedig a másik ember ugyanebben a világban van, érvényesek rá a szavaink.

    Egy vers is szólhat Istenről, ilyenek vannak a Bibliában is. Mit akarsz vele mondani? Számodra nem több a Biblia egy verseskötetnél. Számomra több. Szeretnél meggyőzni az ellenkezőjéről? Mit szeretnél? Tisztázd.

    Teljesen megérteni nem lehet. Megismerni meg lehet, csak nem 100%-osan. És törekedni kell a minél jobb megismerésre. Az ember a barátait, vagy feleségét is igyekszik minél jobban megismerni, pedig még őt sem fogja teljesen ismerni. Akkor értelmetlen lenne törekedni erre?

    A Biblia nekünk, embereknek szól. Miért kéne bármilyen más fajról is szólnia? Főleg földönkívüliekről. És igen, nagyon fontosak vagyunk Isten számára. Hiába lenne leírva, hogy a nyulak milyen fontosak Isten számára, a nyulak ezzel nem tudnának mit kezdeni, mert nem tudnak olvasni. bár lehet, hogy helyreállna a lelki békéd.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz cucka #7051 üzenetére

    Teljesen félreérted, és félremagyarázod, amit írtam. Nagyon nem értetted meg. Ha nem megy, akkor nem megy.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz bronin7 #7053 üzenetére

    "Bocs, de egy ember megismerése azért nem ennyire bonyolult, mint egy mindenható, örökéletű és végtelen hatalmú lényé... Remélem, hogy azért ezzel tisztában vagy."

    Szuper, épp ezt próbáltam én is mondani ;)

    Én sehol nem találkoztam olyan kijelentéssel a Bibliában, miszerint az emberi fajhoz hasonlóan nem szeret Isten földön kívüli fajokat. Te hol olvastad ezt?

    Amikor a Bibliát emlegeted, akkor melyik részéről beszélsz? Vannak benne bölcsességek, énekek, történetek, és van az Új szövetség, ahol Jézus kifejezetten az Atyáról beszél, mint akit az Atya küldött.

    A Biblia nem egy egységes könyv, amit a neve is sugall, az, hogy a Bibliában könyvek vannak tehát nem egyetlen könyv. Az üzenetét tekintve szoros összefüggés van a könyvek között, de mindegyik könyv mást mond el, és éles különbség vanaz ó és az újszövetség között.

    Számodra nem több a Biblia más könyveknél. Szeretnéd másra is rákényszeríteni ezt a vélekedést, vagy egyszerűen lenézed azt, aki másképp gondolja? Ha egyik sem, akkor merre menjen tovább a vita? Én elfogadom, hogy neked semmit nem jelent, te pedig azt, hogy nekem igenis jelent. Ha ezt elfogadtuk, akkor hogyan tovább?

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz bronin7 #7055 üzenetére

    Kérlek mondd el akkor, hogy miért kéne olyan fajoknak szerepelnie a Bibliában, akiket nem ismerünk, és nem ezen a Földön élnek? Csak a te értelmezésedben ha nincs szó róluk, akkor már ki is vannak zárva. Mi alapján gondolod ezt? Én nem tudom, hogy léteznek-e, és ha igen, akkor Isten mit gondol róluk. Ha léteznek, akkor az ő teremtményei, és nyilván őket is szereti.

    Mit szeretnél? Ezt kérdezem. Muszáj mindig védekezned, és támadnod? Mi a célod azzal, amit leírsz? Mert nem tűnsz valóban kíváncsinak, van egy megingathatatlannak tűnő nézőpontod és világképed, és nem mutatod jelét annak, hogy változni szeretnél. Tehát nem valós kíváncsiság az oka. Meggyőzés? Ezen kicsit megsértődtél, tehát nem is meggyőzni akarsz másokat. Akkor mi lehet a célod, mi az oka annak, hogy ide írogatsz?

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz bronin7 #7057 üzenetére

    Mintha állítottam volna, hogy van utalás. Szerintem nincs utalás rájuk. Sokmillió földi élőlény fajra sincs utalás. A Biblia az ember és az Isten kapcsolatáról szól, nem a számítógépek működéséről, vagy a közgazdaságtan alapvetéseiről. És igen, a földönkívüliek is kimaradtak belőle. Mert nem képezik tárgyát, és nem is kell, hogy azt képezzék. Ha vannak értelmes földönkívüliek szabad akarattal, stb, akkor lehet, hogy őket is megszólította Isten. Ez egyébként így már izgalmas, hogy a megváltó járt-e ott is, szükség volt-e ott rá, stb. Amíg nem találkozunk velük, maradnak a találgatások.

    "Akkor mit csináljak szerinted? :F" Szerintem válaszolj. És ne érezz mindent támadásnak, amire védekezni kell.

    Ki mondta, hogy változni szeretnék? :P Nem tudom, miért mondta volna bárki? Ez értelmetlen kérdés volt tőled, főleg, hogy egy olyan állításom után kérdezted, ami épp azt mondta ki, hogy nem szeretnél változni. Miért kellett volna bárkinek is mondania, hogy szeretnél változni?

    Te komolyan itt akarsz meggyőzni másokat? Szerinted ki fog itt a te szavaidra hirtelen "Dalai Láma" féle keresztény lenni?
    Most én is visszakérdezzek, hogy ki mondta, hogy meg akarok győzni másokat?

    De ha már elemezgetünk: az első mondatod egy színlelt kérdés. A második már a kérdésre adott esetleges válasz birtokában kérdez. Úgy állítva be engem, mintha célom lenne a meggyőzés.

    Bizonyos dolgokról valóban szeretnék meggyőzni egyeseket, vagy legalább elgondolkodtatni őket (pl. hogy hit és tudomány nem egymás ellenségei, és nem kell egyiket megcáfolni a másik igazához, stb.). Téríteni nem áll szándékomban. Még ha így is próbálsz most beállítani. Valószínűleg az előző hozzászólásomat értetted félre.

    Baj ez a fajta gondolkodás? Most kérdezzem meg, hogy mondta ezt valaki, hogy baj? Egy kérdést tettem fel, és "rossz" válaszért nem jár pofon.

    Kértem én ilyeneket itt? :U Most komolyan nem emlékszel arra, hogy kértél-e, vagy sem?

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz bronin7 #7061 üzenetére

    Nem kértél, most írtad le. Kijelentő módban jobb szerintem, mint kérdésnek álcázva fogalmazni. Sokkal jobb az egyenesség.

    A kereszténység és a nyitottság nem szemben álló fogalmak. Elég csak Jézus tanítványaira gondolni. Micsoda nyitottság kellett ahhoz, hogy ennyire új gondolatokat be tudjanak fogadni?!

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz cucka #7069 üzenetére

    Csak ne keverjük össze az istenhitet a sötét butasággal. Ezek a tulajdonságok ugyanúgy megvannak a vallásosok és a nem vallásosok között is. Szóval egy keresztény hülye =/= a keresztények hülyék. Mint ahogy egy idióta ateista=/=az ateisták idióták.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz cucka #7071 üzenetére

    "Ami tény, hogy a keresztény vallás (és egyéb vallások is) abban érdekeltek, hogy a híveik ne legyenek túlságosan nyitottak a világ dolgai felé."

    Nem, ez egyáltalán nem tény. Nincs előírt gondolkozásmód. És írtam is, épp Jézus első követői voltak azok, akik nyitottak voltak, szemben az őket körülvevőkkel. Igazából nem is tudom, honnan veszed, amit írsz. Vagy csak van egy elképzelésed, hogy így van, és mert azt a szót írod hozzá, hogy tény, már azzá is válik.

    Továbbá gondolom teljesen nyilvánvaló, hogy az emberi butaság és a fantizmus párosa nagyon kellemetlen dolog.

    És ennek mi köze a vallásokhoz? Épp most megy a natgeon egy 2.VH-s dokumentumfilm. Van ott butaság és fanatizmus is. Vallás már kevésbé.

    Amikről beszélsz, nem a valláshoz, és hithez kötődő fogalmak, hanem az emberiséghez köthetők. Megemlíthetném, hogy a tudományos akadémia milyen kétkedve fogadta Einstein elméletét, és mennyi idő kellett, hogy elfogadják. Holott szó sem volt ott hitről, vagy vallásról.

    Szóval példa van gazdagon vallásos és nem vallásos oldalról is, egyiknek sem sajátja e tulajdonság. Csak a te érdekeidet az szolgálná, ha ezt a bélyeget rásüthetnéd a kereszténységre, mert az akkor igazolna téged.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz bronin7 #7084 üzenetére

    Miért tegye ezt? Istennek tetsző élet nem csak papság/lelkészség/szerzetesség keretein belül lehet, ezek nem felsőbbrendű hivatások, mint családban élni. Imádkozni meg gondolom imádkozik.

    Valakinek a hangoztatott dolgai egy dolog. De a személyes hitéletét tiszteletben lehetne tartani, neked sem esne jól, ha megmondanák, hogy mit hogyan csinálj, ha jó ateista akarsz lenni.

    Azzal, hogy elküldöd szerzetesnek, magadról mutatod meg, hogy mennyire tájékozatlan vagy egyes vallási kérdésekben, és a sztereotípiák alapján működsz.

    Az evolúcióra pedig hemzsegnek a bizonyítékok, a teremtésre pedig nem. Ha a fajok állandóak lennének, hogyan lehetne például kitenyészteni a farkasból ennyi féle kutyát, hogy jutottunk volna el a tejet adó tehénig, stb. Mi szükség lenne az élőlényekben a változás képességére?

    Az evolúció mellett ki kéne állni. És ez nem keresztény vs. nem keresztény vita.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz bronin7 #7086 üzenetére

    Honnan tudod, hogy nem cselekszik? Látod, hogy mit csinál a magánéletében? Gondolsz valamit róla, ebből indulsz ki. Gyenge lábakon álló feltételezéseket igaznak gondolni, és a mondanivalót erre alapozni egy ateistától... nekem kicsit megmosolyogtató. Családban is ugyanolyan komolyan tudja élni a hitét. Attól, hogy szerzetesnek megy, nem változik semmi. Attól, hogy valaki komolyan hisz, nem kell papnak mennie. ez a sztereotípia, mintha a papság (és bármilyen vallási tanító) a kicsúcsosodása lenne a hitnek, egy értékesebb formája.

    "Ez az egész rész pedig hülyeség, nem is fogtad fel, amit írtam." Tudod, vagy hiszed? Én úgy látom, te nem értetted meg, amit ezzel mondtam számodra, és inkább visszatámadsz. Olvasd el még egyszer, gondolkozz kicsit rajta, és meglátod, nem is olyan hülyeség.

    [ Szerkesztve ]

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz bronin7 #7094 üzenetére

    "Ez jelenti az igaz áldozatvállalást." És ez mit jelent?

    Amit írtál az még nem szerzetes. A szerzetesség fontos része az adott szabályok szerintit élet. JJános nem hiszem, hogy a családjáról akarna lemondani, mint világi dolgokról. Ő egészen másra gondolt. És igen, csak javasoltad neki a szerzetességet.

    Én pedig nem tudom, miért kell így beleszólni mások személyes életébe. Majd ő eldönti, hogyan él Istennek tetsző életet. Neked sem esne jól, ha valaki javasolgatna neked okos tanácsokat, hogy igaz szkeptikusként hogyan kellene élned.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz bronin7 #7097 üzenetére

    Akkor csak rosszul fejezted ki magad. Pont úgy nézett ki a dolog, mintha jól meg akarnád neki mondani, hogy mit csináljon.

    Attól, hogy kérdőjelet rakunk a mondat végére, még nem lesz mögötte valós kíváncsiság.

    De szerintem hagyhatjuk a dolgot, mert nem olyan fontos, hogy további hozzászólások szülessenek ez ügyben. Inkább kanyarodjunk vissza az eredeti témához. Persze még reagálhatsz erre, de én már nem fogok, most megtettem.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz JJános #7114 üzenetére

    Akkor miért mutat olyan nagy százalékban egyezést a DNS-ük? Az egér és az ember génállományában a különbség meglepően csekély. Mindössze 1 százalék. Tehát egy egér genomjával 99%-ban egyezünk. Egy csimpánzzal 99,8%-ban.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz kymco #7106 üzenetére

    De akár érdekelhetne is téged.

    Szerintem nagyon fontos kérdés, és az emberiség hasznára válik a kérdés megválaszolása. Szerintem az, hogy téged hidegen hagy, nem a vallásosságodtól függ, hanem egyszerűen kívül esik az érdeklődési területeden.

    Vallási szempontból teljesen mindegy a módszer, evolúció, teremtés, és még mást is ki lehetne találni. Egyszerűen nem ez a lényeg, ahogy te is mondtad.

    Ahogy talán mégis össze lehet kötni a dolgokat, az az Isten munkájának minél jobb megértése és megismerése lehet. Érdekel a teremtés mikéntje, mert meg akarom ismerni azt, amit és ahogy Isten alkotott.

    Abban viszont igazad van, hogy a hit működik e kérdések megválaszolása nélkül is. És szerintem pont ezért nem igaz cucka állítása, miszerint a keresztények be vannak zárkózva, és kvázi el vannak tiltva a dolgok megismerésétől. Ugyanis tudományos kérdésekben nem foglal állást a Biblia. Jézus nem beszél tudományról. Egy keresztény hitét nem rengeti meg, ha kiderül, hogy A módon keletkezett a világ, vagy rájönnek, hogy B volt a helyes teória.

    A hit szempontjából mindegy, hányféle kvark van, és milyen erők hatnak az univerzumban. Így a hit nem is gátol senkit abban, hogy ezeket a kérdéseket kutassa és megfejtse. A kereszténység nem béklyó, hanem egy többlet. De ezt inkább cuckának kellett volna címeznem.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz kymco #7117 üzenetére

    Pont ezt mondom én is. :)

    [ Szerkesztve ]

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz JJános #7175 üzenetére

    Ki tudott, mint ahogy az ember beszédképessége. Meg is fejtették, és tudják, melyik gének mutációjára volt szükség ehhez. Évmilliók, és sok-sok mutáció.

    Valaki linkelt egy jó írást. Abban azt fejtegetik, hogy milyen nagyképűek is vagyunk mi, emberek. Ami számunkra túl komplex, azt már hihetetlennek találjuk. Amit a kis agyunkkal nem tudunk felfogni, az már rögtön csoda. Pedig ez simán létre tud jönni. És tényleg csodálatos, hogy ez ki tud alakulni, de ki tud. Csak nézd meg, hogy Csernobil környékén milyen élőlények jelentek meg. Evolúció az is, csak a radioaktív sugárzás miatt kicsit felgyorsultak a mutációk.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz norbiphu #7177 üzenetére

    Nincs értelme...

    Az intelligens tervezés pedig az evolúcióra épül.

    A teremtésre gondolsz, szvsz. És mindenre lehet magyarázat.

    Tudományos érvekkel nem lehet sokra menni a vallásos meggyőződéssel szemben. Ezért is nem tartom jó dolognak, ha pl vallási alapon magyarázzuk a világ keletkezését, vagy ha tudományosan próbálunk Istenhez közelíteni.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz cucka #7186 üzenetére

    Akkor nem igaz, ha kötözködni akarsz.

    Az ID nem a 6 napos teremtéstörténetet veszi alapul, hanem a fajok kialakulását hosszú idők alatt. Így épül az evolúcióra, nem pedig a bibliai történetre. Így értettem, és így igaz.

    Az ID nem tudományos elmélet, egyébként semmi baj nincs vele. Csak épp nem a tudományra tartozik. A tudomány addig van jelen, hogy evolúció. Az, hogy van egy tervező, az a tudomány területén kívül esik. Ezért ellenzem, hogy természettudomány órákon ezt is tanítsák. Ettől persze gondolhatom azt, hogy van benne valami.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz cucka #7190 üzenetére

    Én is úgy vélem, Isten teremtette a világot, és benne minket is. Mégis elfogadom az evolúciót.

    Az evolúció része a tudományé, az Isten része pedig a hité.
    Akkor én egy evolucionista kreacionista vagyok :DDD

    Szerintem sem a biológia órákon a helye, mint ahogyan hittan órán, vagy vallásismereten sem a tudományos elméleteket és eredményeket oktatják. De már az unalomig ismételgetem magam, miszerint hit és tudomány két külön skatulya, amik békésen megférnek egymás mellett, és a teljességhez mindkettőre szükség van.

    Én téves útnak tartom azt a hitet, ami szembe megy a tudománnyal, vagy úgy érzi, rivalizálni kell a tudománnyal, mert csak az egyik lehet érvényes.

    Szerintem mindkettőnek megvan a létjogosultsága, és a fontossága nem kétségbevonható, de nem ellenségek, hanem a kettejük uniója teszi ki a teljességet (pontosabban nem csak a kettejüké, mert a világban hiten és tudományon kívül is vannak még halmazok).

    Szerencsére a tudományt elvető vallásosság nem egyenlő a vallásossággal, hanem csak egy fajtája. Ami szerintem nem a jó út. Nem szeretem, ha a vallásosságot ezzel az elvakult vallásossággal azonosítják. Ugyanígy nem helyes, mikor a tudományosságot a vallást elvető ateizmussal azonosítják.

    [ Szerkesztve ]

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz kymco #7250 üzenetére

    De ami fontosabb, hogy ez a történet miért is van a Bibliában. Nem azért, mert Isten történelem leckét oktat nekünk, és az eredetünkre akar pontos választ adni (Noé volt az ősünk?). A történetben mi az, ami számít? Noé kapcsolata az Úrral. Megjelenik Isten mindenhatósága a történetben.

    Mindezt egy valós megtörtént természeti csapás köré építi fel.

    Ez pont az a tipikus történet, amit nem szabad tudományos ténynek venni, és tudományos alapokon boncolgatni. Lám, a lényeg el is veszett, de méginkább elő sem került. Vallás topicban vagyunk, de nem láttam előjönni Noé és az Úr kapcsolatát. És hogy miért Noé volt a kiválasztott, mit tudott,amit a többek nem? És miért kellett a többieknek veszniük? És ennek mi a mondanivalója számunkra, mai emberek számára? Ezek a lényeges kérdések!!!

    A tudományoskodóknak pedig ajánlom Jónás könyvét, mert már várom az értetlenkedést a cethal torkának átmérője, és Jónás testének átmérője kapcsán. És persze a vallásosan tudományos választ is, ami nem kevésbé megmosolyogtató, mint amikor tudományosan esnek ezeknek a történeteknek.

    A mondanivaló és a lényeg pedig elsikkad a cethal torka és a megfeneklett bárka között.

    Kymco, azt hiszem leginkább nem neked szólt ez a hozzászólásom.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    Közben továbbolvastam...

    Most komolyan, számolgatni kell, ki hány évig élt? Elég vicces :) És ezzel bárki is bizonyítani akar bármit is... És ha Noé is csak 70 évig élt? Akkor mi van? Akkor már nem is érvényes számunkra a történet mondanivalója? Akkor már nem is hihetünk Isten létezésében? Csak akkor, ha bizonyítjuk, hogy a feketék Noé leszármazottai? Itt megint tudományt kell cáfolnia annak, aki ezen az úton jár, mert a közös ősanyáink (asszem 7 ilyet találtak) sokkal régebben éltek Noénál.

    De ebbe inkább bele se megyek, annyira semmi értelme nincs. Ha nemhívőként ilyennel találkoznék, percekig nem tudnék semmit szólni a nevetéstől. Égi víz lejön, ezért nincs uv szűrés, az emberek rövidebb ideig élnek. A fosszíliák a víz miatt ilyenek, az evolúció bizonyítékai csalás, vagy tévedés eredménye, szegény cethal meg majd belefulladt, hogy az 5 centis torkán lecsússzon Jónás. És persze visszafelé is arra távozott.

    Nem lehetne kicsit komolyabbra fordítani a szót? Miben hiszünk? Valami egészen kifacsart történelemben, vagy a jelen lévő élő Istenben? Persze mindenki másban, de én az utóbbiban. És hogy Jézusnak mik voltak az utolsó szavai... És mit cáfol, vagy erősít meg, hogy a föld mekkora területe borult sötétségbe?

    Mikor lesz szó már a vallásról?

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz bronin7 #7293 üzenetére

    Nekem kicsit fingfűrészelésnek tűnik, amiről szó volt eddig. Ki hány évig élt... ez lenne a vallás? Legfeljebb szerinted. Sehol nem képezi a hitem alapját, hogy ki mennyi ideig élt.

    A vallás nem is arról szól, hogy milyen Isten. A vallás a hitem megélésének közösségi és egyéni kereteit jelenti.

    "Persze te ezt mind elhiszed..."
    Már megint honnan kellene kezdeni, hogy megértsd? Amikor ilyeneket írsz, sírni volna kedvem. És a kitalált párbeszéded is... Szerinted én erre gondoltam vallásról való beszélgetés alatt? Ezek csak erősítik bennem azt, amit már leírtam veled kapcsolatban korábban, de akkor hevesen tagadtad. Most is azt látom, hogy még nem vagy eléggé képben a vallással kapcsolatban.

    Ez a szint JJánossal lehet, hogy elég neked a vitázásra, ha csak JJános képviseli itt a kereszténységet.

    Ha ennyire nem számítanak a tények, akkor a Biblia csak egy fantasy, nem? :U
    Hiszen egy fantasy regénynek is van mondanivalója, de attól még nem tekintik szent könyvnek, meg felsőbbrendű hatalom kijelentésének. :P

    Nem, nem fantasy. De nem is történelem, biológia, vagy fizika tankönyv. Nem a Fajunk eredete című könyv. És aki így értelmezi, vagy próbálja meg olvasni, zátonyra fut. A Biblia nem egy könyv. Nem regény. És ha te számon kéred az ókori embertől, hogy Mezopotámiáról úgy ír, mintha az lenne a teljes világ, az sincs rendben valahol. Minden történetnek van valóságalapja, vannak egészen konkrét történelmi tények. A Biblia az Istenről és az emberről szól. Nem is törekedtek rá, hogy az emberiség történelmét pontosan beleírják, mert az Istennel való kapcsolat szempontjából nem lényeges. Az sem, hány évig élt Noé, és hogy tényleg lenyelte-e a cethal Jónást. Az ember 18 éves korára el kéne, hogy jusson arra a szintre, amikor ezt már megérti, és tudja, hogyan kell olvasni a Bibliát.

    Nem mesének íródott. Nem is történelmi leírásnak íródott. Egy KRESZ tesztkönyvön is számon kérhetnéd, hogy milyen gyenge a sztori benne. Vagy egy matematika könyvön, hogy olyan nem is létezik, hogy 2+3, mert a számok önmagukban nem léteznek, vagy mennyire ócska, mert a gyerek sír esténként, mikor az integrálszámítás fejezetből olvasok fel neki esténként.
    Röviden: a helyén kell kezelni a dolgokat, a Bibliát is.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz Dany007 #7309 üzenetére

    Minél egyszerűbb az ember, annál egyszerűbben érthető és követhető szabályok kellenek. Egy nagyon éretlen társadalomban mindent szabályozni kell, büntetni a köpködést, a verekedést, hogy ki hova parkolhat, ki merre meddig. Mik a drogok, mit szabad, és mit nem. Egy érett társadalom egyedei fel tudják mérni, hogy jó-e nekik, ha drogoznak, lopnak, stb, és nem kell külön törvényekkel szabályozni semmit, mert az egyes emberek képesek önmagukat korlátozni.

    A vallásban is megvan ez. Van egy csomó szabály, van a 10 parancsolat, de a végén ott van a szeretet parancsa, ami minden fölött áll. És ha azt megtartod, minden szabályt megtartasz. Viszont nagyon kevesen vannak, akiknek elég ez az egy, nekik ott vannak a szeretetből következő, de részletesen megfogalmazott szabályok.

    Valahogy itt is ez van. Aki nagyon egyszerű gondolkodású, annak az az üzenet, hogy legyél jó, és akkor megúszod. Aztán fokozatosan lehet árnyalni a képet.

    És ne felejtsük el, hogy Jézus beteljesíti a törvényt, ő helyre tette számunkra Istent.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz JJános #7314 üzenetére

    Azért téged írtalak, mert te veszed szó szerint a Bibliában leírtakat. Azt hiszem ezt nem tagadod, sőt büszkén vállalod is. Ezért gondolom azt, hogy te vagy az, akivel ilyen életkorokon lehet vitatkozni. Számomra ugyanis nem bír nagy jelentőséggel, hogy 950, vagy 95 éves volt-e Noé. Számodra viszont igenis fontos.

    Attól, hogy szeretlek, még gondolhatok rólad bármit is. Nem kell, hogy egyetértsek az általad vallottakkal.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz bronin7 #7313 üzenetére

    Akkor pontatlanul fogalmaztam. Persze, az Istenről is kapunk képet. De ez nem egy ilyen egyoldalú dolog, hogy az Isten ilyen ,vagy olyan. A vele való kapcsolatunk az, ami igazán számít. (Sehol nem írtam azt ,hogy nem lényeges, milyen az Isten)

    Nem tudod, mit veszítettél. Egy vakon született sem tudja, mit veszített.

    Számodra ezt jelenti, amit írtam? De, igenis vedd komolyan a leírtakat. A körítés is fontos. A szereplők nevét sok esetben tényleg kicserélhetnénk, és sokszor a helyszínt is. És tegyük is meg, így tudjuk alkalmazni a jelen korra.

    de a benne leírtak nem történtek meg a valóságban
    Kivonulás, Királyok, csak hogy párat említsek. És látom, a hangsúly nálad még mindig azon van, hogy mi a valóság és mi az, ami nem úgy történt meg. Így sosem fogod megérteni.

    "Lehet, hogy a Biblia írója (írói) azért írta (írták) ilyenre, hogy többen olvassák." Ez elég mai gondolkodásra utal. J.K. Rowling ezért írta a történeteit színesre, a próféták viszont nem haszonért írták, amit írtak. Isten üzenetét írták le.

    Azt hiszem pár hsz-szel feljebb kymco jól leírta, hogy mi az, ami miatt te oktatókönyvnek tartod, mi pedig nem.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz bronin7 #7324 üzenetére

    "Ha valaki ezt hülyeségnek tartja, az ébredjen fel az álomvilágból, s vegye észre, hogy itt esendő emberekről van szó.
    Nem az igazság bajnokairól."

    Vagy csak ebben hiszel inkább. Mert a te világképedbe ez fér jobban bele. És persze mindegyik próféta beleesett ebbe a csapdába, szerinted. Jó lenne, ha először fognád, és elolvasnád a Bibliát. Könyvenként, talán nem is olyan fontos a sorrend. Úgy könnyebb lenne ezekről a dolgokról beszélni.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz bronin7 #7327 üzenetére

    Nem gondoltam volna, hogy KÉTSZER is elolvastad a bibliát. Lehet, hogy HARMADSZOR is el kéne.

    Mózes embert is ölt, Ábrahám csak majdnem (jó, az más kategória). Nem, egyáltalán nem szuperemberek. Ráadásul Mózes könyvét nem is Mózes írta. És sok más prófétával kapcsolatban is hasonló a helyzet. Talán a nevüket sem tudjuk. Van, ahol egy próféta neve alatt akár három szerző műve is található.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz JJános #7332 üzenetére

    Ez a sajnálkozás jele volt tőlem, hogy megbántottalak.
    Sajnálom, hogy félreértetted, és ismét háborognod kellett.
    :(

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz bronin7 #7324 üzenetére

    Közben újra gondoltam, és persze, hogy amit írtak, valamennyire őket is tükrözi. Az ő szűrőjükön keresztül került papírra az üzenet. Ezek az ószövetségi, különösen a teremtés könyvében található történetek igen gazdagok szimbolikus képekben, amiknek mind-mind megvan a maguk jelentése. Talán abban a korban még egyértelműbb volt, mint ma.

    De nem lehet egy kalap alá venni az összes bibliai írást. A teremtés tipikusan a szimbólumokat gazdagon használó történetek közé tehető. A későbbiekben az egyes próféták írásai viszont nagyon is konkrét politikai eseményekhez köthetők, létező népek és királyok találhatók bennük, és a helyes út követésére való felhívás az adott helyzetben. Sok esetben nem is történetek, vagy elbeszélések alkotják a könyveket, hanem a próféták figyelmeztetései, jövendölései, és az Úr szavai.

    Már csak ezért sem lehet a Bibliára, mint tanmesék gyűjteményére tekinteni.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz zoltanz #7379 üzenetére

    Viszont van, amikor ez már veszélyessé válik. Látszik ez azon is, mennyi kamu gyógyító létezik, tévés távgyógyászok, meg hány olyan szerkezetet adnak el, ami semmire sem jó. De legalább jó sok pénzt kiadtak érte. Hülyeségekben nem érdemes hinni. Olyanban sem érdemes hinni, amiről tudjuk, hogy nem úgy van. Amire bizonyítékaink vannak. Például a Föld kora. Erre tudományos bizonyítékaink vannak, nem érdemes tehát abban hinni, hogy Föld pl. 6000 éves. Abban sem, hogy a Hold egy jóságos mosolygós sajtdarab.

    De minek írom le megint ugyanezt? Na mindegy.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz JJános #7381 üzenetére

    Szabad akarat létezik? Tagadod, vagy elismered a szabad akarat létezését?

    Ha elismered, akkor azt is ,hogy minden ember bármit csinálhat, itt a Földön nem lesz megakadályozva Isten által egyik cselekedete sem, ugye?

    Tehát: Isten mindent megenged. Ez nap mint nap látszik. Balesetek, gyilkosságok, rablások, koccanások, üvöltözések, munkahelyvesztések, stb. Ezeket mind mind megengedi Isten.

    Téged korlátozott már Isten bármiben is? Megfogta a kezed, ha valami rosszaságot akartál tenni?

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz Noddy #7382 üzenetére

    "És válasz arra is, hogy miért nem lehet a jó életet élő is Isten kegyelmének részese, ha nem hisz."

    Miért ne lehetne? Ha Isten úgy dönt, akkor lehet. Vagyis a döntés joga Istennél van. Bármit ugrálhatunk itt a Földön, tutira nem lehetünk biztosak, nincs olyan cselekvéssor, ami garantálná az üdvösséget. Ugye ezt jelenit Isten kegyelme, ő dönt.

    Én jobban szeretem a szeretet-alapú megközelítést, mint a Biblia szerintit. A Biblia csak egy könyv. Oké, nagyon fontos. És Isten üzenete van benne. De egyetlen ember is sokkal fontosabb, mint akármilyen Biblia. Az emberben pedig minden ott lapul, ami kell, a szeretet képessége. A Biblia csak egy tárgy. Papírlapok, szép okosságokkal. Ahhoz, hogy azok az okosságok élővé váljanak, az ember kell. Én azt mondom: szeretet, és más nem is kell. Mert a szeretet minden, amit a Biblia tartalmazhat. És persze ezt a Bibliából tudom, de itt van énbennem.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz Noddy #7389 üzenetére

    Két megközelítés az két megközelítés. A dolog, amit megközelítenek, ugyanaz. Inkább kiegészítik egymást. De mégis a szeretet a fontosabb.

    Játékszabályok vannak. Az, hogy ezeket betartva vagy be nem tartva mi lesz a sorsunk, az Isten kezében van.

    Hívőnek lenni szerintem nem elsősorban a túlvilági reményekért érdemes. Vagyis ez nekem olyan érdek-hitnek tűnik. El akarok érni valamit - üdvösség- és ezért hívő leszek. Miért, ha nem lenne jutalom, ingyen már nem is lenne akkora buli hívőnek lenni?

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz Noddy #7391 üzenetére

    Mindenféle hitű ember van. Nagyon szomorú ember lennék ,ha minden ilyen és hasonló hittel való találkozás elszomorítana. A saját múltamon is szomorkodhatnék. És a jelenemen is, mert biztos vagyok benne, hogy van hova fejlődnöm a hitemet tekintve.

    Meg kell tanulnom nem ítélni rögtön. Véleményem lehet, de jó, a ott motoszkál mellette az is, hogy akár tévedhetek is. És nem kell rögtön megbélyegezni őt. Nem tudhatom, hogy milyen úton, és honnan jutott el ebbe a hitfázisba, hogy miért itt tart. lehet, hogy ő ezért sokkal többet dolgozott, mint én az enyémmel kapcsolatban. És legalább van hite. Aztán évek alatt mindenkinél változhat.

    A Mária szobor előtt térdeplő anyókák valószínűleg már nem fognak változni, de nem is megyek oda hozzájuk ecsetelni, hogy Mária csak ember, és lehetne közvetlenül Istenhez is imádkozni. Hiába is ez a véleményem.

    De ezt is csak most gondolom így. Hogy holnap, vagy 20 év múlva mit fogok erről gondolni, azt nem tudom.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz cucka #7393 üzenetére

    A nyúl és a csokornyakkendő nem mondanak ellent egymásnak? Vagy a fogkefe és a villámhárító?

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz zoltanz #7398 üzenetére

    A cölibátus a katolikus egyháznak, mint szervezetnek egy belső szabálya. Mint mikor egy cégnél megszabják, melyik alkalmazott használhatja a céges kocsit, és hogyan használhatják a telefont magán célra.

    Szóval ez nekik belső szabályuk, számomra nem igazán fontos, és nincs is hatással. Meg még arra jó, hogy kívülállóknak lehessen min csámcsogniuk.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz zoltanz #7402 üzenetére

    Azt sem adta Isten parancsba, hogy kötelező gyermeket nemzeni. Ők ezt vállalják, de nem propagálják, nem köteleznek senkit arra, hogy nőtlenséget fogadjon. A papság, és a szerzetesség keretein belül ez a szokás. Nem csak a kereszténység az, amiben megtalálható a nőtlenség, mint szabáj.

    Azt nem tudom, hogy a cölibátus dogma-e, szerintem nem dogma. Akár el is törölhetnék, mint belső szabályzatot.

    Ellentmondás pedig ott van, ahova ellentmondást látunk. Ebben a topicban mindenki ellentmondásokat lát, keres, talál és cáfol. :DD

    [ Szerkesztve ]

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz Dany007 #7419 üzenetére

    Ha mindenható vagy, akkor meg tudod oldani a paradoxonokat. Isten meg tudja, de mi nem tudjuk, hogyan, mert nem vagyunk mindenhatók.

    Isten létét-nem létét nem lehet tudományosan, logikusan cáfolni.
    Jézus isteni származása sem bizonyítható tudományosan, ergó cáfolni sem lehet tudományosan. Jézus tanítása pedig még az ateisták számára is sok kincset rejt. Érdekes pl. a hegyi beszéd hatása Gandhi-ra.

    A bibiliai történetekbe bele lehet kötni, de akkor a hívőket nem ér egy kalap alá venni. Mert vannak a szó szerint értők, és vagyunk azok, akik úgy gondolják, hogy sok történet inkább szimbolikus, és ebben hordozza az üzenetet (gondolok itt a teremtés történet és az evolúció összeférhetőségére). És vannak azok, akik nem zárják ki, hogy valóban úgy történt, ahogy le van írva, de nem ezzel foglalkoznak, mert nem a hogyan a kérdés, hanem a miért.

    "És nem azzal van a gond, hogy mi nem fogadjuk el Isten létezését. Hanem azzal, hogy ti nem fogadjátok el a fizika létezését és annak szabályait, és az abból adódó következményeket!"

    Tehát e fenti mondatod nem a hívők teljes halmazára érvényes. A hívő fizikusok alapból kiestek a körből.

    Hívő szempontból pedig gond van azzal, hogy nem fogadjátok el Isten létezését. De ez a ti személyes életetekre nézve gond, amit persze ti nem így láttok. Vannak hívők, akik ezért titeket megvetnek, és vannak, akik nem. Vannak idióta hívők is. Én szerintem több ilyet ismerek, mint te :-) Mint ahogy az ateizmus sem csodaszer a hülyeség ellen.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz JJános #7429 üzenetére

    Ezt bizonyosan állíthatod. Messzebb mentem. Pontosan miben is? Ja, hogy nem olvastad el. :)) Édes. De szerintem sok fórumozó számára egyértelmű volt eddig is, hogy write-only ember vagy.

    Ami nagyon tetszik, hogy ezt be is jelented. Akkor lennél igazán tökös gyerek, ha képes lettél volna megtartani magadnak, hogy nem olvastad. De te mégis hirdeted. Ha ez kielégít, akkor töröld, örülök, hogy lehetőséget adhattam rá, hogy jól kitöröld egy privát válaszom. :B

    [ Szerkesztve ]

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz Dany007 #7427 üzenetére

    Ez az elképzelés cseppet sem hihetőbb, mint az, hogy van egy felsőbb hatalom, aki megalkotta a törvényeket, az anyagot és az energiát, és beindította a folyamatot.

    Ha csak elmélet szintjén nézzük, mindenféle vallási öltözéktől megfosztva, akkor egyik lehetőség sem valószínűbb a másiknál, ráadásul mindkettőre nagyjából ugyanannyi bizonyítékunk van. 0.

    Számomra viszont Jézus bizonyíték, a senki viszont sosem fog eljönni elmondani, hogy nem teremtette senki a világot, és magától alakult ki.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Új hozzászólás Aktív témák