Új hozzászólás Aktív témák

  • llll

    senior tag

    válasz pocokxx #19177 üzenetére

    "vagy éppen ellenkezőleg, hogy esetleg a hatalom számára akarták kezelhetőbbé formálni a népet

    Azért ezt az érvet az első századok véres keresztényüldözései eléggé meggyengítik..."
    ugyan miért?
    TILTAKOZTAK/tiltakoznak a világi hatalom bármelyik intézkedése ellen a keresztények?
    legjobb tudomásommal 1 szóval sem
    még az arénába, vagy a vérpadra is szó nélkül mentek
    (legalábbis ezt tartjátok a lehető legnagyobb "érdemnek", nem?)
    és gondolom ez is azon alapszik, hogy van vmi ilyesmi utalás is a bibliában, hogy jelenleg a világi uralkodók is isten akaratából vannak hatalmon
    (megint milyen ügyesen elbújtatott kis részlet lenne, nem?:) )
    tehát ha véletlenül mégis a kezelhetőség lett volna a cél, akkor sztem biza tökéletesen sikerült is megvalósítani

    "A vértanúsághoz meg annyit fűznék hozzá, hogy nem feltétlenül a világ jobbá tétele a cél, hanem a Krisztussal való közösség megtartása."
    jó, ebben is megállapodhatunk
    de én azért megint megjegyezném, hogy simán csak csaló vallási vezetőkért is követtek már el kollektív öngyilkosságot is
    akkor a Jézusért vállalt vértanúság most megint mit is bizonyít?
    mert szem azon kívül megint semmit, hogy ekkora hatással volt a követőire
    félre ne értsd most nem azt állítom, hogy Jézus is 1 ilyen csaló lett volna
    ezt vhogy még én sem tudnám elképzelni róla
    hanem én csak próbálok lépésről lépésre haladni
    és most ott tartunk, hogy mit bizonyítanak a vértanúk...
    (és max annyit, hogy személy szerint ők ennyire hittek ebben az egészben
    már persze ezt is csak ha a valóságban nem tiltakoztak kézzel-lábbal, hanem tényleg önként vállalták a halált)

    "hiszen Krisztus feltámadt. Mondjuk ez annyiban bizonyítja a Biblia hitelességét"
    látod erről beszélek
    ti ilyen lóugrásokban haladtok
    tegyük fel, hogy tényleg feltámadt
    szted ez bizonyítja a biblia, illetve az általa elmondottak hitelességét
    sztem meg ez megint max annyit bizonyítana, hogy VALAHOGYAN esetleg képes volt feltámadni...
    de hol van még ez attól, hogy akkor a biblia minden szava automatikusan igaz!?

    egyébként ha már szóba került a feltámadása:
    szted hogy lehet az, hogy a tulajdon tanítványai!, vagy mária! sem ismerték fel AZONNAL már ránézésre?
    hanem csak később a gesztusai, mozdulatai, viselkedése alapján
    mert sztem elég nyilvánvaló a válasz:
    azért, mert tök másképp nézett ki!
    ...és akkor máris adja magát a kérdés, hogy tényleg biztosan Jézus volt az?
    vagy csak a stáb 1 következő szereplője
    értem én, hogy pont az a hitetek lényege, hogy ezt sem kérdőjelezitek meg
    de ne nehezteljetek rám azért, ha én igen
    sztem ezt simán meg kellene értenetek nektek is, nem kellene ezen magyaráznom semmit hogy miért

    "egy kitalált sztoriért nem haltak volna meg"
    ennél sokkal kisebb horderejű dolgokért is haltak már meg emberek önként és dalolva
    lásd a szamurájokat, zsoldosokat, testőröket, tűzoltókat, szülőket, testvéreket, szerelmeket, stb

    "Ha végig nézzük Péter életét a , akkor is jól látszik, hogy valami rendkívülinek kellett történnie,"
    ezt is aláírom
    VALAMI rendkívűlinek...

    "Azért, mert Jézus Krisztus ezzel tulajdonképpen bizonyságot tesz arról, hogy mindaz, amit életében mondott és tett, vagy amit állított magáról az valóban igaz...Tulajdonképpen a feltámadás oszlat el minden kételyt...Jézus Krisztus, valóban az Isten Egyszülöttje"
    újabb jóindulatú csúsztatás
    ha én megígérek 8 dolgot és az egyiket valóra is váltom, akkor szted ez garancia a többire?

    ""Tudja meg hát Izrael egész háza teljes bizonyossággal, hogy az Isten azt a Jézust, akit ti keresztre feszítettetek, Úrrá és Krisztussá tette!"

    Ez a forradalmi újdonság..."
    annyiban valóban, hogy ők ketten mégsem egyek:)
    ezen sokadik idézet szerint sem
    de a király a magyar népmesékben is trónra emelheti a kondásfiút, vagy a lámpa szelleme is óriási hatalmat ad aladdinnak, stb
    szal sztem megint nem eredeti ötletről van szó

    "Egyedül Péterről olvassuk, hogy Jézus meggyógyítja az anyósát."
    igaz
    de efelől megint peti is lehetett már akár özvegy is

    egyébként éppen te lettél volna az egyik, akinek különösen kíváncsi lettem volna azon véleményére, hogy mit szólnál ha ma jönne el Jézus?
    ha jól láttam erre sem, érkezett egyetlen megfejtés sem
    most ennyire nem találjátok válaszra sem méltónak a felvetést, vagy ennyire meglepődtetek a válaszon, amikor magatokba néztetek?:)

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

Új hozzászólás Aktív témák