Új hozzászólás Aktív témák

  • llll

    senior tag

    válasz Ujjlenyomat #18929 üzenetére

    "Ha IIII. itt lett volna (személyesen élte volna át), miért kellene Isten művének tartania az eseményt? (Nem az a kérdés, hogy megtörtént-e.)"
    nem hát
    mert azon most elegánsan átlépünk
    azt úgysem fogjuk most itt se bizonyítani, se cáfolni
    ezért tételeztük fel, hogy maga az esemény valóban megtörtént és innen kiindulva boncolgatjuk a további részleteket
    mi ezzel a baj?

    "Válasz (röviden):
    Azért, mert:
    - ez nem egy általános természeti jelenség volt
    - Mózes azt, mondta, hogy soha többé nem fogják játni az izraeliták ezeket az egyiptomiakat
    - Jehova felszólította Mózest, hogy "emeld fel botodat, nyújtsd ki kezedet a tenger fölé, és válaszd ketté"
    - a 21. verben is konkráétan leírja, hogy ezt Jehova biztosította"

    1-2: na és??
    3: ezzel csak elodáztad eggyel a kérdést:
    honnan tudjam ,hogy jehova szólította fel?
    4: jaaa...hát ha ott is leírja, az mindjárt más:)
    akkor tényleg ő biztosította

    "Ahogy a kérsést IIII feltette az lefordítva ez:
    Ha én ezt az egészet átéltem volna, a saját szememmel látom, én azért még csak megkérdőjelezném Isten létezését."

    eddig jól látod
    a kérdésem ez

    "Na. Én erre írom azt, hogyha én ezt átéltem volna, a saját szememmel láttam volna, én nem kérdőjelezném meg Isten létezését."
    ez meg a válaszod rá...?? :F

    "Szerinted Mózes megnézte a google-n, hogy hamarosan véletlenül egy fix időre ketté fog válni a Vörös-tenger, és majd ehhez kitalált egy Show műsort, hogy elbutítsa a népet és higgyenek Isten létezésében? Szerintem te se így gondolod."
    a google-t tényleg nem
    de a többit nagyjából igen
    sőt ha már itt tartunk könnyedén el tudnám képzelni, hogy maga Jézus is ugyanezt a show-t folytatta
    mintha ugyanazon stáb tagjai lennének
    (érdekes, hogy pl a sántával is pont mózes teste felett "vitatkozott"...)

    "Ezért tartom butaságnak, amit IIII kérdezett"
    jó, akkor én vagyok a buta, te pedig kikezdhetetlen logikával megválaszoltad minden kérdésemet, megcáfoltad minden felvetésemet
    ...így gondolod?

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

Új hozzászólás Aktív témák