Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz llll #18931 üzenetére

    Most értem haza nem rég a melóból. Látom, 33 új hsz. Sajnos nem lesz rá ídőm, hogy mindet elolvassam. Hálistennek csak ez az 1 szól nekem :) .

    Akkor vegyük sorjába.

    "mi ezzel a baj?"
    Nekem nem ezzel volt a bajom, hanem azzal, hogy oda kanyarodott a történet, hogy a Vörös-tenger szétválása, az egy olyan mindennapi esemény mint a villámlás. Értem én a villámlásos szorit, de itt azért van némi különbség a kettő között (szerintem ez nem vita kérdése).

    1-2: na és??
    Hát, neked ez a véleményed. Én tiszteletben tartom.
    De azért játszunk el a gondolattal.

    Ott vagy i.e.1510 környékén a Vörös tengernél. Tudom is én, épp napozol.
    Tudod, hogy 10 csapás súlytotta egyiptomot.
    De nem akárhogy, valaki ezt előre bejelentette, és ő maga a saját erejéből nem tudta volna ezeket végrehajtani. Majd egyszer látod, hogy az izraeliták jönnek ki egyiptom földjéről, Mózessel az élen.
    Lezajlik az egész esemény a szemed előtt. A végén a nép hála éneket zeng Jehovának.
    Mit teszel ekkor? Oda mész hozzájuk és beakarod bizonygatni nekik, hogy ez az egész egy teljesen normális, mindennapos természeti jelenség. A múlthéten is kétszer megtörtént. Csak ezért ne higgyenek már egy olyan személyben akit nem látnak!

    Mert ugye ezt kérdezted:
    "először is ha átélném miért kellene ezt isten művének tartanom?"

    3: ezzel csak elodáztad eggyel a kérdést:
    honnan tudjam ,hogy jehova szólította fel?

    Mert valaki másra gondolsz? A 10 csapás bizonyítéként szolgált arra, hogy az egyiptomi istenek hamisak, Jehova viszont igaz Isten. Meg mondta Mózesnek, hogy mi mikor fog történni. És ezek úgy is lettek. Ha az egyiptomi istenek léteznének, akkor megakadályozhatták volna. De ez nem történt meg. Sőt maga a fáraó sem tudott mit kezdeni az egésszel, pedig ő "istennek" számított. Illetve az izraeliták hite ezek áltel megszilárdulhatott Jehovában
    Szóval, honnan tudhatod? 1, mert utánna meg is történt amit mondott, 2 Mózes nem hazudott, 3 már ez előtt 10-szer megtörtén az, hogy Mózes arra hivatkozott, hogy Jehova beszélt vele, és amit elmondott az meg is történt.
    Nem tudom, neked ennyi biztosíték abban a helyzetben nem lett volna elég?

    4: jaaa...hát ha ott is leírja, az mindjárt más:)
    akkor tényleg ő biztosította

    Szerintem ide bemásolhatnám az előző bekezdésem javát.
    Csak így zárójelben: én azt hittem, hogy (a te kifejezéseddel élve) elegánsan átléptöünk az írásokon és azzal foglalkozunk, hogy személyesen éljük át az eseményeket.
    Elképzelhető, hogy csak véletlenül fújt akkor a szél. Meg, hogy pont ott. Meg, hogy pont kellő erősségű. Meg, hogy pont kellő ideig. :)

    "ez meg a válaszod rá...? :F "
    Helyes figurát tettél mellé. Ez nem válasz arra.

    "...így gondolod?"
    A kérdést tartottam butának.
    Írtad:
    "vagy az egyiptomiak egyáltalán hogy merték mégis üldözőbe venni őket még a 10 isteni csapás után is??"
    "először is ha átélném miért kellene ezt isten művének tartanom?"

    A két kérdés tényleg egy személytől származik?
    Megkérded, hogy neked miért kéne emiatt Istenben hinned, ugyannor azt is kérdezted, hogy, hogyhogy ezt meg ezt csináltak az egyiptomiak az egész után (azaz miért nem hittek Jehovában).

    A válaszaimba bármikor beletudtok és bele is szoktatok kötni. Egyébként nem tartom magam egy nagy durranásnak. És nem volt célom, hogy lealacsonyítsalak.

    [ Szerkesztve ]

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

Új hozzászólás Aktív témák