Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz icp1970 #15 üzenetére

    komolyan mondom.

    lehet neked ez a felbontás netezni "szar" de sok felhasználónak elég, még akkor is ha esetleg ott az asztalin a full hd. nekik másra van igényük, alacsony árra, korrekt konfigra, ami pár évig nettül eldöcög, viszonylag halk működésre, stb. de full hd-ra vagy nagy betekintési szögre pont nem. bővíteni nem is tudja, nem is akarja, nem ért hozzá, neki ez egy doboz, "as is".

    nekik ez elég, cserébe nem is kérik el a full hd meg az ips (technikailag feltétlenül nem is indokolt, de ettől még a piacon létező) felárát, vagy adnak helyette mást.

    nem tetszik ez a kombináció? egyszerű, nem veszed meg, veszel mást, mert neked a hd netezni "szar". tök legális igény, biztosan van a piacon olyan eszköz, ami ezt nyújtja, meg lehet venni azt.

    ha ilyen laposok nem lennének, akkor egyeseknek (sokaknak) meg pont az lenne a baj, hogy "miért nincs", mert nekik pont ebben a nyerek-vesztek kombinációban kellene, pénzük meg ennyi van nem több, de ezért új, először belefingós garis laptopot akarnak, céglogós papírszatyorban, boltból, számlával.

    ez pedig egy széles réteg, és szerintem ha ezt valaki felismeri, és kiszolgálja az csak jó.

    őszintén szólva nekem kellene lapost venni, én sem ragaszkodnék a fullhdhoz, de az 1600-hoz sem.

    @Chaser: írtam én hogy objektíve felesleges? nyilván nem, a nagyobb felbontás nyilván jobb (értelmes keretek között) a jobb panel nyilván jobb. van ilyen a piacon ezekkel a módosításokkal kb. ennyiért, ehhez képest kompromisszum nélkül? én csak azt mondom, hogy ez egy jól eltalált gép egy szegmensben, illetve ennek az időtávnak megfelelően ekvivalens testvéreit a "célközönség" maxiboldogan használja, annak ellenére, hogy van asztali fullhd-val, óriástévé szuperpanellel, szalonautó a garázsban, de laptopban nekik ez kell és ez elég.

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz icp1970 #33 üzenetére

    Még mindig zöldségeket beszélsz. Ha erre van igényed, megtalálod másik kategóriában. Amúgy nekem félmilliós laptop van a kezemben, 1366x768-as felbontással. És soha nem hiányzott nagyobb felbontás, mert nem ez számít ott, amire használom.
    A hozzáértő felhasználókra meg kíváncsi lennék.

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz icp1970 #35 üzenetére

    Hát képzeld, én jó ideje nagyvállalati szférában dolgozom, ahol a laptop 8+ óás munkaeszköz, és egyetlen egyszer sem volt téma a felbontás. Merthogy teljesen lényegtelen a felhasználók 99%-nak. Ha nekik nem számít, az egyetemistának biztosan fog. Ja. Szerintem Te normális felhasználót nem láttál, csak a saját véleményed akarod széles körben elterjedként előadni.

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • qnadam

    veterán

    válasz icp1970 #15 üzenetére

    egy 1600X900-as kijelzőn is sokkal telzebbek a színek

    :F ezt magyarázd már meg nekem, hogy függ össze

    istálló? gazemberség? hupákolás?

  • sagit

    addikt

    válasz icp1970 #38 üzenetére

    +1 a felbontásra, HD 15,6"-on nagyon gyászos

    Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz icp1970 #38 üzenetére

    Azok ne ennyiért vegyenek laptopot.

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz icp1970 #33 üzenetére

    ott a gond hogy te kevered a piaci igenyeket a sajat igenyeiddel, majd ezt megprobalod egy elkepzelt tobbseg (ti. hozzaerto felhasznalok) valamint valos es valosnak beallitott (de legbol kapott) "tenyekkel" alatamasztani.

    ez nem fog menni.

    ezt a termeket (is) a sajat piacan es a sajat felhsznalobazisan kell ertekelni. ott stabil helye van, ha foldhoz vagod magad akkor is.

    szerintem ez a fenti kontextusban egy jo termek, max. nem neked terveztek.

    rudival maximalisan egyetertek.

    [ Szerkesztve ]

  • _Smooth

    senior tag

    válasz icp1970 #50 üzenetére

    Miért ne szabadna már? Csak ne beszélne mindenki ennyi butaságot.
    Ha munkára kell, akkor vegyél FHD paneles gépet, amiben a hardver is sokkal inkább alkalmas munkára. Ez egy konzumer gép. Nekem nem ér meg 10k-nál többet a nagyobb felbontás - amire kell, tökéletes a HD.
    Amúgy munkára a cégnél (sajnos szükséges a mobilitás megtartása, így mindenképp noti kellett) egy X230-as lenovom van. Kicsi, könnyen hordozható, jó akkuval. Kicsi a kijelző és alacsony a felbontás, de ez terepen nem gond. Bent az asztalon dokkolom, és már megy is a képe egy 24" FHD monitorra.
    "Felejtsék el a gyártók ezt a felbontást ekkora méretben"
    És ezzel a remek kijelentéssel rákényszerítesz mindenkit, hogy az erre szánt szükséges keret felett költsön.
    Nem sok olyan szitut tudnék elképzelni, amikor FHD felbontással vennék notit.

    Nekem az első generációs iPad képe is tökéletesen megfelelt arra, amire használtuk. Az kb 130ppi volt és közelebbről néztük. Ennek kb 100ppi, egy FHD@15" meg kb 140ppi lenne.

    És mindezekkel együtt nem azt mondom, hogy nincs értelme a FHD panelnek ilyen méretben, vagy, hogy hülye, aki azt vadássza. Csak azt mondom, hogy ugyanúgy van létjoga ennek is, nem kell kereszteshadjárat ellene ;)

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • Chaser

    titán

    válasz icp1970 #57 üzenetére

    Azt hiszem itt a lényeg, minden egyéb hw fejlődött. A legfontosabb is, a panel, csak az visszafelé:) Régebbi 1280x800-as 16:10-esek képminőség terén is még istenesek voltak, sőt a 4:3-as 1024-eskből is legtöbb korrekt volt. Ha azt odarakja az ember egy mai 15,6" TN mellé nem kicsit gyengébb az utóbbi színekben. Sztem nem tévedek nagyot ha valahol 4-5k körül kapják a notebook gyártók ezeket.
    12,5-esen még épp elmegy a HD, de TN verzióban azoknál is mindenről lehet beszélni, csak arról nem hogy szépek. De legtöbb business gépnél legalább opciósan ott van az IPS kicsiknél, ha HD is. Csúnya felárral, de legalább van. Nem hiszem, hogy egy telefont/tabletet kevesebb ideig nézünk mint egy notebook panelt és jééééé, TN-es már csak gagyikban van és felbontás is egyre nő 4-5"-on... Ott lett verseny, notebooknál nincs csak felső kategóriában. 1-2 év múlva talán már más lesz, idén jelentek meg 200k alatt FHD IPS 15,6" paneles gépek. Tavaly még TN FHD sem volt csak 200 körül, idén az már akár 100-120-ért is van. Mindezt úgy, hogy a $ jelentősen emelkedett egy évvel ezelőttihez képest.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz icp1970 #57 üzenetére

    te, azért a szívroham ne vigyen el, mert piacra mertek dobni egy olyan gépet, amivel neked elvi problémáid vannak... nyugodj meg egy kicsit, nézz ki az ablakon, az jobb mint az ips4k, vegyél egy nagy levegőt, vagy valami.

    ez egy (pr) cikk egy népszerűnek ígérkező laposról, le lehet írni a véleményt, ha nem tetszik valami, de azért keresztes háborút ne indítsunk már.

    @Chaser: az Isten szerelmére, egyszerű a képlet, ha nem tetszik a tnhd, ne vegyétek meg. vegyetek helyette mást. mindenki a pénztárcájával szavaz, annak hogy itt mit írogatunk pont 0 súlya van a termékfejlesztésre. ha elegen döntenek az ips4k mellett az előbbi kárára, akkor az lesz a laposokban, de amíg ez a többségnek vígan megfelel (és ha tetszik ha nem megfelel, szó nincs arról, amit már lassan te is elkezdesz bizonygatni, hogy a tnhd-n már a kontrasztos feketefehér pdf is olvashatatlan, meg több szőr van a betűkön mint a botosjetin, mert lassan itt tartunk) addig ez lesz. én meg azt látom, hogy ahány ember kezébe adod a tnhd, annyi minusz egy fog elismerően hümmögni, hogy köszi jó lesz. akkor is ha egyébként ott az asztalán az aktuális csodadell. a minusz egy meg benevez valami refurbished ips-re a hardverapróról. ennyike.

    amint lesz rá fizetőképes és fajsúlyos piaci igény, lesz ips a 120k-s szegmensben, addig meg lehet belekiabálni az internetbe hogy skandallum.

    [ Szerkesztve ]

  • _Smooth

    senior tag

    válasz icp1970 #57 üzenetére

    De megint felbontásról beszélsz :D
    És a hsz-ben is, amire reflektáltam, NÉGYSZER szerepel a felbontás szó, míg egyszer sem a panel típusa, vagy képminősége.

    Egy szóval nem vitattam, hogy az IPS nem jobb, mint a TN. De folyamatosan a felbontáson lovagoltok :D
    Egy IPS@768 panelnek én is jobban örülnék. De ez van, ezt lehet kapni. És örülök, hogy még nem árasztottak el minden gépet FHD panellal, hogy ezáltal felhúzzák az egész piacot 150eFt fölé.

    Én csak azért szólaltam meg a témában, mert nem értem, miért kell tűzzel-vassal kergetni az ilyen gépeket. IPS kell meg FHD? Ki tart vissza, hogy azt vegyél? Van a Fujitsunak is hasonló gépe ilyen képernyővel. Menj, és fizess érte +50k-t.
    Jaaa, hogy jó magyar módjára minden kéne a legolcsóbban, vagy annak a feléért? O.o

    (#56) Chaser
    "Megint más dolog, hogy a 16:9 képarány miatt HD felbontás sok mindenre való, de dolgozni meg netezni éppen nem a legjobb."

    Ez is egy vélemény. 16:10-ben csak a sormagasság lenne több. Netezésre ezért nem alkalmas? Hát majd kicsit többet görgetek. Na bumm.
    Mivel ez csak egy utazós alternatívának kellene (nekünk, de szerintem sokan vannak vele hasonlóképpen), ahol fontos a win megléte (x86), tehát tablet nem játszik (a legtöbb netezgetős dologra egyébként van tabletünk és smartphone, csak az asztali PC helyett kell egy könnyebben mozdítható megoldás), ráadásul kb csak sorozatepizódok megtekintésére kellene - amihez nem jön rosszul a HDMI (amit oly nagyvonalúan leírtál - hamarabb használuk ki, mint a nagyobb felbontást) - a sorozatok/filmek pedig legjobb esetben is 720p, inkább SD felbontásban a helyszűke miatt, így pont mindegy a felbontás.

    Szóval kinek hogy... :)
    Én örülök, hogy nem felejtették el a kisebb felbontású panelokat. Amire mi használjuk, nem szántam volna még 100k-nál se többet. De ok, megértettem, hogy azok összeszerelési minősége hagy maga után némi kívánni valót. De ha nem lenne ez az A514-es, akkor bőven 150k felett keresgélhetnék normális minőségű, HDMI-s gépet a feleslegesen nagy felbontás miatt (hozzátéve, hogy persze az IPS panel áldásos lenne - de megvagyunk nélküle).

    [ Szerkesztve ]

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • szabonagyur

    félisten

    válasz icp1970 #69 üzenetére

    Saját magad pluszozni? Ez jó...

    Amúgy meg persze a FHD meg IPS lenne a legjobb, de mutass már ebben az árban egy FHD-s gépet ami mondjuk nem hullik szét....

    Mi éri meg jobban szerinted annak akinek kevés pénze van. FHD kijelző vagy tartósság?

    Nem azzal van gond, hogy a FHD-t támogatod a HD helyett, hanem a helyén kellene kezelned, hogy mennyi pénzért mi érhető el.

    Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Új hozzászólás Aktív témák