Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    Belépőnek egyik legjobb választás.
    Odavésném még, hogy 2 év garis. Harmadikra bővíteni sem drága, 8-9k.
    "Memória megfeljebb 16 GB DDR3L – két memóriafoglalat" ezt meg tessék javítani.

    szerk: Garancia adatlapon ott van, afölött átsiklottam.

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz DeFranco #4 üzenetére

    Van olyan modell amire 5 évet is adnak, E554 volt ilyen legutóbb, nem is drágán.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz DeFranco #4 üzenetére

    Benne volt az árban inkább.

    stratova Adnak többen is, acer, lenovo biztos. FHD TN nem túl nagy szám már, opciósan éppen fuji is megléphetné. Persze előbbi két versenytárs modelljei olyanok amilyenek, lenovo garanciája meg még olyanabb, de éppen lehet kapni FHD TN paneles gépet 120-ért. Lenovot még valami csoda bay trail cuccal 100-ért is láttam. Vállalható gépben asus k501-ben volt sokáig 160-ért 940m vga-val, az egész megérte, de már kifutott.
    Az 5558-as Dell FHD IPS-sel van 180-190k-ért már. Nemrég jött a fuji a555g, az is ui. paneles, az 200k körül van.

    DeFranco Nem felesleges, a HD TN miatt nem venném meg én se többek közt. Valami ritka ocsmány, ha FHD azért már nagyon szögben lehet látni valamit a kijelzőből. A HD-nál kb 5-10 fok tartomány van amíg nem torzul semmi. Személy szerint nem úgy gondolom, hogy nekem kellene a fejem dőlés szögét igazítani a kijelzőhöz, hanem fordítva:) Ennyiért viszont korrekt a gép, értelmesebb világban már rég nem lenne ilyen mocsok kijelző.

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz DeFranco #22 üzenetére

    Én sem mondtam hogy nem jó ennyiért. Nekem is vannak FHD paneljeim, tv-m is, de sajnos notebooknak megvan az a rossz tulajdonsága, tv meg monitor nem fér mellé a táskába:) Ezért nem venném, mint ahogy semmilyen 15,6-os HD TN paneles gépet. Ha sokat így tennének már rég nem lennének a piacon ezek a vackok. Nem feltétlen kellene a FHD, HD+ is már korrekt, de IPS-en van a hangsúly. És nem a fuji a hunyó, hanem az összes gyártó. Telefonok, tabletek már több éve körberöhögik azt ami notebooknál kijelző szinten megy.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Jim Tonic #36 üzenetére

    15,6-os hd gépet ajánlanak meg se nézem, használhatatlan. A felbontás egy dolog, excelezni nem a legjobb ilyenen pl. De a torzuló kép, eleve fakó színek pfffffffff. Teljesen alkalmatlan bármifélre médiára, netre is. Tudok olyan céget ahol hd+ alatt nem vesznek gépet és nem 1-2db-os a flotta. Már az is mérföldekkel jobb. Egyre többen keresik a FHD paneleket és az IPS-t is, ez nem 1-2 ember véleménye. Vajon telefonban nem túlzás 5,5" FHD IPS? De az. Notebookban ui. túlzás negatív irányba a 15,6" HD TN. Legyártottak belőle gondolom kismilliót, aztán szórni kell kifele.

    qnadam Jobb minőségű panelek vannak hd+ felbontástól felfelé. Nyilván van szórás gyártók közt, de akár gyártón belül is. Lásd T500 1680 LG/még jobb LG panel.

    rudi Ez az ár ennyiért jó ennél a gépnél. Itt a kérdés az ilyen panel létjogosultsága egyáltalán. Az a réteg már nem annyira szűk akik minőségibb panelt akarnak látni. Akármennyi időt használja az ember a gépet, ha nincs külső monitor a beépített panelt fogja bámulni. Fuji is úgy csinál mint a többiek, amíg veszik a sz@rt eladja, nincs ezzel baj. Azért opciósan odavehetnének egy FHD IPS-t +50-60k-ért, gyártási ktsg-ben 20k-val lehet kb több.

    Ezért jó egyéb gyártók közreműködése, béna gépet gyártanak de behozták 100k körüli szegmensbe a FHD-t. És sokan csak emiatt az ő szemetüket veszik, erre reagálni kell a többieknek is. Nem véletlen voltak már idén FHD IPS paneles gépek 200k alatt a "nagyoktól" is.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Jim Tonic #48 üzenetére

    Ne nevettess már:) Ezer éve használok notebookokat, 12,5-15,6"-ig. Ha nagyobb a pixelsűrűség kevésbé torzul a kép. FHD-nál 15,6-on szemből elég korrekt panel függvényében, ha döntöd az intervallum sokkal nagyobb egy HD-hez képest amíg még látható marad torzulás nélkül. Desktop monitort ugye kb mindig szemből nézzük, nem releváns döntéstől mennyit torzul. Én notebookot használom ágyban, fotelben, és nem a fejemet szeretem forgatni a kijelző után:) Panel és panel közt is óriási különbségek vannak, viszont HD TN-nél mind sz@r, egyik kevésbé, másik jobban, de sz@r. 8540p-t használok most nagyban, pont a panel miatt. HD+ TN LG, sokkal jobb mint ami az utódaiba került. Szemből nézve nekem is nézegetni kellett ez vajon IPS-e vagy sem, döntésnél viszont egyértelmű. Kicsi 12,5-es, HD IPS, pörgetni is lehet, majdnem minden szögből ugyanúgy látszik mint szemből. Kibékülnék én 15,6-on is HD-val brummogni. Maga ez a felbontás is vicc, 16:10 1280x800, 1680x1050 sokkal használhatóbb volt. A 24-es monitorom is 16:10-es. HD-n pl jó programozást kívánok:) De netezni sem nagy élmény. Viszont ha legalább IPS lenne az már sokat dob a felhasználói élményen, jaj de szépen mondtam. Egyszeri felhasználónak ha két ugyanolyan felbontású panelt megmutatsz, egyik IPS másik TN, hát erős a gyanúm TN-t senki nem kérné. De mivel gyakorlatilag elvétve van más így veszik. Csinálok már egy vidit két uo. felbontású 12,5-es gépről, egyikben IPS másikban TN panel van, ki melyiket választaná....:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz _Smooth #52 üzenetére

    Nekem az első generációs iPad képe is tökéletesen megfelelt arra, amire használtuk. Az kb 130ppi volt és közelebbről néztük. Ennek kb 100ppi, egy FHD@15" meg kb 140ppi lenne. - jah, csak az IPS. Emiatt jó is.

    rudi Dell és Asus is, Toshiba is. Félreértesz, ez a gép ár/értékben jó. Belépőben szoktam is ajánlani, magamnak nem venném a panel miatt. Ami nem jó, hogy egyáltalán még létezik kereskedelmi forgalomban ilyen nyomi panel:) Erről nem a fuji tehet, nem is mondtam ilyet. Ebayes árakból kiindulva, 10k körül van HD TN, 30-ért már jobb fajta FHD IPS 15,6"-on. Mondjuk két éve vettem utoljára, de arányok hasonlóak. Ok, ezeken nincs még áfa. De a notebook gyártók nem is egy darabokat vesznek, nagykeresen még járulékokkal együtt is olcsóbb. Tehát a gép egyik legfontosabb részére van a legkevesebb pénz költve. És az IPS még mindig prémium kategóriaként van kezelve, 3x felárat kérnek kb érte. Ha az egyszeri user fogná magát és többet nem venne HD TN-t, akkor fordulna nagyot a világ. Persze mindezt globál szinten.

    szerk: Telefonnál maradva, 30k-ért újan már van 5" HD IPS 2GB rammal...:D és ahhoz képest nem is rossz.
    Notebooknál is van 120k-ért és alatta FHD TN gép, acernél, lenovonál biztosan. Viszont azok minősége meg nem A514 szint nyilván.

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz _Smooth #55 üzenetére

    Teljesen lényegtelen a körítés, panel a téma. Mivel IPS ezért jó. TN-eknél a nagyobb felbontással együtt jár(hat) jobb minőségű kép is, ezért volt szó felbontásról. De ahogy mondtam én részemről ha HD IPS lenne 15,6-ban a standard azzal már kibékülnék, a HD TN-nel viszont nem. Megint más dolog, hogy a 16:9 képarány miatt HD felbontás sok mindenre való, de dolgozni meg netezni éppen nem a legjobb:) Elvagyok vele a kicsin de csak mert IPS. Érdekes, hogy a kb 10 éves T60 elérhető volt 1400x1050 IPS 4:3-as 15"-os panellel, sőt a p verziója 1600x1200-zal is, sőt-sőt volt ennél nagyobb felbontású még ezt megelőző modellből. Ezt sok évre rá az epöl' hypolta be retinaként, akkor meg ment a süllyesztőbe. Csak úgy eszembe jutott az almáról:) x61t-m is 1400x1050-es volt 12"-on. Lehet túl jó dolgokon szocializálódtam, nem ilyen hányadékokon mint HD TN 15", de amint látszik nem csak engem zavar és nem csak itt.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz icp1970 #57 üzenetére

    Azt hiszem itt a lényeg, minden egyéb hw fejlődött. A legfontosabb is, a panel, csak az visszafelé:) Régebbi 1280x800-as 16:10-esek képminőség terén is még istenesek voltak, sőt a 4:3-as 1024-eskből is legtöbb korrekt volt. Ha azt odarakja az ember egy mai 15,6" TN mellé nem kicsit gyengébb az utóbbi színekben. Sztem nem tévedek nagyot ha valahol 4-5k körül kapják a notebook gyártók ezeket.
    12,5-esen még épp elmegy a HD, de TN verzióban azoknál is mindenről lehet beszélni, csak arról nem hogy szépek. De legtöbb business gépnél legalább opciósan ott van az IPS kicsiknél, ha HD is. Csúnya felárral, de legalább van. Nem hiszem, hogy egy telefont/tabletet kevesebb ideig nézünk mint egy notebook panelt és jééééé, TN-es már csak gagyikban van és felbontás is egyre nő 4-5"-on... Ott lett verseny, notebooknál nincs csak felső kategóriában. 1-2 év múlva talán már más lesz, idén jelentek meg 200k alatt FHD IPS 15,6" paneles gépek. Tavaly még TN FHD sem volt csak 200 körül, idén az már akár 100-120-ért is van. Mindezt úgy, hogy a $ jelentősen emelkedett egy évvel ezelőttihez képest.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz _Smooth #62 üzenetére

    Használtam már épp elég notebookot és felbontást, hidd el 1280x800 használhatóbb. Nem beszélve 1680x1050-ról 1600x900 ellenében. Ez azok véleménye akik használják sorozatokon kívül másra is a gépet, és egy gépnél azért már láttak többet:)
    Erősen jönnek a wines x86 tabletek, és 10"-on már van HD IPS bőven:D Áruk sincs elszállva.
    Továbbra is ennyiért ez jó vétel jelen körülmények közt. Azért külön piros pont, hogy legalább matt:)
    Egyébként ha találsz A502-t céljaidra bőven jó, 105-110k körül volt, de már alig találni.

    szerk: DeFranco Nem kiabáltam azinternetbe', csak vélemény. Valószínűleg nem véletlen tévedtek be lowend szegmensbe is már a FHD panelek, és nem véletlen kezdtek megjelenni konzumer kategóriában az IPS verziók is már. Végre lesz egy kis fejlődés, sok év visszafejlődés után nem is baj.

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz DeFranco #65 üzenetére

    Az biztos nagy bajban lennék, ha újan kellene gépet vennem...:) Üzleti gépek terén is komoly visszafejlődések voltak panelek terén, hiába maradtak nagyobb felbontások. Elqrvult már ez a notebook világ de elég rendesen.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz kromatika #67 üzenetére

    T500-as 1680-as volt szerencsére. Egy olyan LG paneles még mindig köröket ver ezekre a hulladékokra. Régi szép idők:) Elraktam egyet tartalékba, aztán rájöttem, nekem már kevés a c2d, illetve egyes programoknak az. És akkor még nem volt szó a led-ek pwm-es vezérléséről, visszahozták a crt-k hullámzó képét, hatalmas teschnikai fejlődésen mentek át a kijelzők. Vagy nem....:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz szabonagyur #70 üzenetére

    +2:D
    A kérdés költői, valamennyire minőségi gép HD-val, vagy olyan-amilyen gép FHD-val. Mivel HD-t nem bámulnék, gagyi gépet nem veszek így túl sok jó részemről ebből nem jönne ki. Bár ahogy ismerem magam, repülne az 514-be egy FHD IPS ;] persze csak ha megoldható. Átlag user meg kénytelen a csoda gyári kijelzővel szemezni, ha nem akarja oboáztatni magát egy bontószökevénnyel amiben ennyiért FHD van. Így szép a világ. Pár év és talán eltűnnek ezek a randaságok, vagy legalábbis beszorulnak a legalja szegmensbe a bay trail csodák mellé.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    Ide való a HD panel, de FHD-val 90. Hiába vacak a gép, hiába vacak a gari. Sokan nem itt keresnek notebookot és megveszik. Eladók általában úgyis azt tukmálják amivel jobban járnak anyagilag. pentium +gt840 kombóban 105k. Olyan-amilyen, oké. Minél több ilyen vacak jöjjön ki, ezek fogják eltüntetni a nyomi HD paneleket idővel:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz _Smooth #88 üzenetére

    A felbontás miatt. Matt, fényes szubjektív, antireflex glossy a legjobb, de olyan kevés gépben szaladgál.
    Egy szóval nem mondtam, hogy jobb. 90-ért van FHD paneles gép, kicsivel többért elég jó vga-val is. Nem venném, ahogy ezt a fujit se. De ha elég sok ilyen bontószökevény érkezik ennyiért, előbb-utóbb kénytelen lesz minden gyártó meglépni. Laikus felhasználó csak a hw-t nézi, azt nézve pedig verhetetlen ajánlatok. Aki ért hozzá mosolyog, de gyanítom ért/nem ért arány 1:100-hoz:) Akik idetévednek ajánlatot kérni sokan vannak, de klasszisokkal többen akik nem. És akik idetévednek is értetlenkednek, mért egy gyengébb hw-es gépet ajánlunk, pl a fuji 514-est sok más gép ellenében. ÉS ez csak egy kis szelet a tortából, 1-2%-ot talán kitesz mo. a teljes notebook eladásokból.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz _Smooth #92 üzenetére

    Te tudatos vásárló vagy, többség pedig nem, csak ennyi:) Mivel én is az vagyok, ezért nem vennék A514-et sem, tudom mire van szükségem. 8540p van nagynak, feleannyiban se volt mint egy új A514, hw-ben erősebb is. Kijelző HD+ ráadásul IPS közeli panellel, pwm mentes szabályzással. Ennyit már kérni sem lehetne:) Megy ameddig megy, addig is köröket ver mindenre 200-300k-ig, 1-2 FHD IPS panel gép lehet szebb. Egyébként HD vs HD+ igenis marginális különbségeket tud produkálni. Sokkal jobban elférek ezen, mint az x220 HD kijelzőjén, viszont ő meg IPS, könnyű, jól szalad akkuról, emiatt marad.
    Képminőség és felbontás pedig azért keveredhet, mert esetenként nagyobb felbontású panelnél jobb a színhűség is, persze ez nem feltétlen van így. HD-nál eddig 12,5-ben egy értelmesebbnek mondható panelt se láttam, pedig volt már annyi ilyen kicsi a kezemben, ha nők lettek volna már rég tolókocsival közlekednék:)
    Amiről szó volt és teljesen jogos felvetés, fejlődött minden hw, kivéve kijelzőket. Lehet egy mostani cpu nem erősebb egy 2-3 évesnél, de jóval kevesebbet eszik, kisebb akkuról elmegy annyit mint régebbi gép. HDD-k, SSD-k gyorsultak, igp/vga fejlődött, de a nyomi HD TN 15,6-ból nehezen akar kikopni. És sajnos tény, hogy nem érik el az 1280x800-as kijelzők szintjét sem amit váltottak. Egy értelmes világban ilyen már csak 60-70k-s baytrailes baromság mellett lenne. Mivel egyre jobban szállingóznak FHD paneles gépek, így azért van esélye hogy belátható időn belül tényleg már csak a legalja szintű gépekben lesz ilyen. HD+ mennyivel lehet drágább? pár ezerrel talán, de mégis sokkal jobban használható. És a gép legfontosabb elemére költik a legkevesebbet, ez az ami bosszantó.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz coco2 #95 üzenetére

    Melyik internetet használod?:) Itt egy vidi, elég szemléletes. Itt azért hozzátartozik, a TN paneles jószágban sokkal értelmesebb van mint egy HD TN. Röviden IPS majdnem 180 fokból is látszik mintha szemből néznéd, szép színei vannak. TN-ek képe invertálódik gyorsan, HD TN max 10 fokig belátható, aztán torzul. Színhűsége pocsék. IPS-ből is van több fajta és nem tökéletesek, de ég és föld egy TN-hez képest mind. Kevés TN van ami közelít IPS-hez, de létezik, szerencsére pár darab épp nálam:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz coco2 #98 üzenetére

    1600x900 a felbontás, HD+, nem a kijelző mérete. Nálam nem jön be az oldal, de az egy 17-es gép látom a linkből, ott általában már HD+ alatt nincs kijelző. Még jó:) 15,6-nál volt szó HD/HD+/FHD verziókról.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Tertius #100 üzenetére

    Minőségre gyenge, lenovo szervize pocsék. Ha ez nálad korrekt meg kell venni :K Szervizt nyakon vágná végre a lenovo mindjárt másként lehetne kezelni a gépeiket. Notis topikban olyanok vannak akik láttak kettőnél több gépet, lehet van némi rálátásuk a történetre.

    mjani1172 Annak fontos aki dolgozik vele és nem napi 5 percig nézi. Egyelőre még a gép van értem és nem fordítva.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz _Smooth #114 üzenetére

    TN-ek közt is van értelmes, de csak HD+/FHD verzióban. Egyébként azóta elvileg befutott valami pavilion FHD IPS-sel, egyik szaki szerint nem is rossz gép. 150k. Lehet nem kell már olyan sokat várni hogy tényleg értelmes panelek legyenek notebookokban, és felejtsük már el a HD TN-t, legalább IPS legyen.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz _Smooth #117 üzenetére

    Ha csak netezel már akkor is sokkal jobb a HD+ és az IPS is. Teljesen mindegy, hogy multimédia, irodai munka, hosszú távon egy HD TN 15,6" panel fárasztja a szemet. Magában már az is, hogy valamit nézünk, nyilván. De ezt megfejelve kis színterű panellel ami könnyen invertálódik...Az emberi agy nagyon okos ám, próbálja kitalálni a színeket. Egyre többen panaszkodnak megfájdul a fejük ilyenek előtt, nem értik mért. És még ott van a pwm-es led vezérlés is. 1400x1050-es IPS 15" T60 volt kijelző szempontból a legjobb gépem eddig. Igaz sok más téren is, sajnos a hw-e elavult, mai napig azt használnám máskülönben. De úgy látszik idén elindult valami, hátha:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák