Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz _Smooth #52 üzenetére

    Nekem az első generációs iPad képe is tökéletesen megfelelt arra, amire használtuk. Az kb 130ppi volt és közelebbről néztük. Ennek kb 100ppi, egy FHD@15" meg kb 140ppi lenne. - jah, csak az IPS. Emiatt jó is.

    rudi Dell és Asus is, Toshiba is. Félreértesz, ez a gép ár/értékben jó. Belépőben szoktam is ajánlani, magamnak nem venném a panel miatt. Ami nem jó, hogy egyáltalán még létezik kereskedelmi forgalomban ilyen nyomi panel:) Erről nem a fuji tehet, nem is mondtam ilyet. Ebayes árakból kiindulva, 10k körül van HD TN, 30-ért már jobb fajta FHD IPS 15,6"-on. Mondjuk két éve vettem utoljára, de arányok hasonlóak. Ok, ezeken nincs még áfa. De a notebook gyártók nem is egy darabokat vesznek, nagykeresen még járulékokkal együtt is olcsóbb. Tehát a gép egyik legfontosabb részére van a legkevesebb pénz költve. És az IPS még mindig prémium kategóriaként van kezelve, 3x felárat kérnek kb érte. Ha az egyszeri user fogná magát és többet nem venne HD TN-t, akkor fordulna nagyot a világ. Persze mindezt globál szinten.

    szerk: Telefonnál maradva, 30k-ért újan már van 5" HD IPS 2GB rammal...:D és ahhoz képest nem is rossz.
    Notebooknál is van 120k-ért és alatta FHD TN gép, acernél, lenovonál biztosan. Viszont azok minősége meg nem A514 szint nyilván.

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz _Smooth #55 üzenetére

    Teljesen lényegtelen a körítés, panel a téma. Mivel IPS ezért jó. TN-eknél a nagyobb felbontással együtt jár(hat) jobb minőségű kép is, ezért volt szó felbontásról. De ahogy mondtam én részemről ha HD IPS lenne 15,6-ban a standard azzal már kibékülnék, a HD TN-nel viszont nem. Megint más dolog, hogy a 16:9 képarány miatt HD felbontás sok mindenre való, de dolgozni meg netezni éppen nem a legjobb:) Elvagyok vele a kicsin de csak mert IPS. Érdekes, hogy a kb 10 éves T60 elérhető volt 1400x1050 IPS 4:3-as 15"-os panellel, sőt a p verziója 1600x1200-zal is, sőt-sőt volt ennél nagyobb felbontású még ezt megelőző modellből. Ezt sok évre rá az epöl' hypolta be retinaként, akkor meg ment a süllyesztőbe. Csak úgy eszembe jutott az almáról:) x61t-m is 1400x1050-es volt 12"-on. Lehet túl jó dolgokon szocializálódtam, nem ilyen hányadékokon mint HD TN 15", de amint látszik nem csak engem zavar és nem csak itt.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • icp1970

    senior tag

    válasz _Smooth #52 üzenetére

    "Ha munkára kell, akkor vegyél FHD paneles gépet" Na éppen ez remek kijelentés. :C Éppen munkára szokták mondani hogy felesleges az FHD.De könyörgöm ki beszélt itt arról hogy minden 15.6 ba FHD ,vagy IPS kellene?Miért fordítod ki a szavaim.?Én és itt nagyon sokan mások is,azt mondjuk hogy az 1366x768 TN panel már réges régen elavult 15.6 on.,és nagyon rosz minőséget produkál,akár mire is használják a gépet.Még a HD+ is sokkal jobb,és az előállítási költsége szinte azonos.Mondj egy olyan hardver elemet amit a 10 évvel kapható belépő szintü notikban használtak,és a mai kapható új alsó kategóriás notikban is redszeresen használják?Ram minimum a duplájára nőtt(4GB ma már alap) 2 magos proci szintén,jobb óra jelek,magasabb aksi idő ,fejlettebb hálózat kezelés stb...Minden fejlődött,és jobb lett azonos áron.Hiába lenne a mai netezős, zenehalgatós felhasználók többségének elég a core 2 akkor sincs már.Usb 3 nélkül,meg hdmi nélkül is meg lennének,mégis az van már alsó kategóriában is És ez nem igény kérdése hanem egyszerű technikai fejlődés.remélem érthető hogy a 8-10 éves belépű szintű hardver,mára a min duplájára nőt belépő szinten is.És ez nem igény kérdése ,sem ár függő.egyszerű hardveres fejlődés.Akkor miért pont az az elem maradt meg,amivel a felhasználó elsődlegesen komunukál?Ja mert nincs rá igény,meg ez az olcsó. :W Minden más hardvernél ez nem számitott és nem magyarázat a belépő szintre, csak a kijelzőnél?Jó akkor jöjjenek és vannak a minnél újabb jobb fogyasztású,és teljesítmény centrikus procik,jobb igp,jobb aku idő, nagyobb tárhely ,usb 3,súly csökkentés,vékonyítás alsó kategóriában is stb. De még maradjon vagy újabb 8 évig a jó öreg HD felbontás 15.6 on. :W Mert beképő szint,és mert nincs rá igény.Könyörgöm X230-at ne hozd fel példának.1.kő kemély felső kategória.És a lényeg hogy 12,5 colos gép.Nem összehasonlítási alap.Azon jó ez a felbontás.De mi 15.6 ról beszélünk már jó ideje,ha nem tűnt fel.

  • Balu77

    őstag

    válasz _Smooth #47 üzenetére

    Samsung SSD van benne! Szóval ezért egy külön jó pont a Fujitsunak!

    [ Szerkesztve ]

    izé

  • Chaser

    titán

    válasz _Smooth #62 üzenetére

    Használtam már épp elég notebookot és felbontást, hidd el 1280x800 használhatóbb. Nem beszélve 1680x1050-ról 1600x900 ellenében. Ez azok véleménye akik használják sorozatokon kívül másra is a gépet, és egy gépnél azért már láttak többet:)
    Erősen jönnek a wines x86 tabletek, és 10"-on már van HD IPS bőven:D Áruk sincs elszállva.
    Továbbra is ennyiért ez jó vétel jelen körülmények közt. Azért külön piros pont, hogy legalább matt:)
    Egyébként ha találsz A502-t céljaidra bőven jó, 105-110k körül volt, de már alig találni.

    szerk: DeFranco Nem kiabáltam azinternetbe', csak vélemény. Valószínűleg nem véletlen tévedtek be lowend szegmensbe is már a FHD panelek, és nem véletlen kezdtek megjelenni konzumer kategóriában az IPS verziók is már. Végre lesz egy kis fejlődés, sok év visszafejlődés után nem is baj.

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • rudi

    nagyúr

    válasz _Smooth #88 üzenetére

    A fényes kijelző akkor lehet jó, ha diffúz a megvilágítás a helyszínen, ahol használják és nem zavar be a tükröződés, vagy ez nem zavarja a felhasználót. Ugyanis a matt felület bármit is csinálsz ront a színintenzitáson és kontraszton, hogy úgymond fakóbb lesz tőle a kép. Aztán ott van pl. egy-egy komolyabb kezelőfelületű program. Ha nekem Adobe Premierrel kellene videót vágnom, akkor a nagyobb felbontás miatt annak ellenére is a tükrös FHD-t választanám, hogy rühellem ezt a fajta kijelzőt. Mert a HD-ben Premierezést még annál is jobban ellenemre van.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • Chaser

    titán

    válasz _Smooth #88 üzenetére

    A felbontás miatt. Matt, fényes szubjektív, antireflex glossy a legjobb, de olyan kevés gépben szaladgál.
    Egy szóval nem mondtam, hogy jobb. 90-ért van FHD paneles gép, kicsivel többért elég jó vga-val is. Nem venném, ahogy ezt a fujit se. De ha elég sok ilyen bontószökevény érkezik ennyiért, előbb-utóbb kénytelen lesz minden gyártó meglépni. Laikus felhasználó csak a hw-t nézi, azt nézve pedig verhetetlen ajánlatok. Aki ért hozzá mosolyog, de gyanítom ért/nem ért arány 1:100-hoz:) Akik idetévednek ajánlatot kérni sokan vannak, de klasszisokkal többen akik nem. És akik idetévednek is értetlenkednek, mért egy gyengébb hw-es gépet ajánlunk, pl a fuji 514-est sok más gép ellenében. ÉS ez csak egy kis szelet a tortából, 1-2%-ot talán kitesz mo. a teljes notebook eladásokból.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz _Smooth #92 üzenetére

    Te tudatos vásárló vagy, többség pedig nem, csak ennyi:) Mivel én is az vagyok, ezért nem vennék A514-et sem, tudom mire van szükségem. 8540p van nagynak, feleannyiban se volt mint egy új A514, hw-ben erősebb is. Kijelző HD+ ráadásul IPS közeli panellel, pwm mentes szabályzással. Ennyit már kérni sem lehetne:) Megy ameddig megy, addig is köröket ver mindenre 200-300k-ig, 1-2 FHD IPS panel gép lehet szebb. Egyébként HD vs HD+ igenis marginális különbségeket tud produkálni. Sokkal jobban elférek ezen, mint az x220 HD kijelzőjén, viszont ő meg IPS, könnyű, jól szalad akkuról, emiatt marad.
    Képminőség és felbontás pedig azért keveredhet, mert esetenként nagyobb felbontású panelnél jobb a színhűség is, persze ez nem feltétlen van így. HD-nál eddig 12,5-ben egy értelmesebbnek mondható panelt se láttam, pedig volt már annyi ilyen kicsi a kezemben, ha nők lettek volna már rég tolókocsival közlekednék:)
    Amiről szó volt és teljesen jogos felvetés, fejlődött minden hw, kivéve kijelzőket. Lehet egy mostani cpu nem erősebb egy 2-3 évesnél, de jóval kevesebbet eszik, kisebb akkuról elmegy annyit mint régebbi gép. HDD-k, SSD-k gyorsultak, igp/vga fejlődött, de a nyomi HD TN 15,6-ból nehezen akar kikopni. És sajnos tény, hogy nem érik el az 1280x800-as kijelzők szintjét sem amit váltottak. Egy értelmes világban ilyen már csak 60-70k-s baytrailes baromság mellett lenne. Mivel egyre jobban szállingóznak FHD paneles gépek, így azért van esélye hogy belátható időn belül tényleg már csak a legalja szintű gépekben lesz ilyen. HD+ mennyivel lehet drágább? pár ezerrel talán, de mégis sokkal jobban használható. És a gép legfontosabb elemére költik a legkevesebbet, ez az ami bosszantó.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • rudi

    nagyúr

    válasz _Smooth #92 üzenetére

    Éppenséggel láttam már quadcore Haswelles Asus X-szériás belépő notit, ami Premiere alá is jó lenne, de igen, alapvetően nem a low-end notik között keresgélek. Csak egy példát mondtam, amikor a több pixel hasznosabb lehet a matt felületnél. De pl. épp az általam használt Premiere verzió olyan, amit számomra 220 ppi fölött már eléggé szenvedés kibogarászni a menürendszerét.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz _Smooth #111 üzenetére

    szerintem fogod szeretni, egyszerű, használható, letisztult kis gép ez, teljesen frankó dolgokkal, jó pár évig el fog pötyögni.

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz _Smooth #114 üzenetére

    nem fogtam a kezembe még ezt a modellt (elődjeit igen, sok alkalommal) de amit írsz az reális :K

  • Chaser

    titán

    válasz _Smooth #114 üzenetére

    TN-ek közt is van értelmes, de csak HD+/FHD verzióban. Egyébként azóta elvileg befutott valami pavilion FHD IPS-sel, egyik szaki szerint nem is rossz gép. 150k. Lehet nem kell már olyan sokat várni hogy tényleg értelmes panelek legyenek notebookokban, és felejtsük már el a HD TN-t, legalább IPS legyen.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz _Smooth #117 üzenetére

    Ha csak netezel már akkor is sokkal jobb a HD+ és az IPS is. Teljesen mindegy, hogy multimédia, irodai munka, hosszú távon egy HD TN 15,6" panel fárasztja a szemet. Magában már az is, hogy valamit nézünk, nyilván. De ezt megfejelve kis színterű panellel ami könnyen invertálódik...Az emberi agy nagyon okos ám, próbálja kitalálni a színeket. Egyre többen panaszkodnak megfájdul a fejük ilyenek előtt, nem értik mért. És még ott van a pwm-es led vezérlés is. 1400x1050-es IPS 15" T60 volt kijelző szempontból a legjobb gépem eddig. Igaz sok más téren is, sajnos a hw-e elavult, mai napig azt használnám máskülönben. De úgy látszik idén elindult valami, hátha:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák