Új hozzászólás Aktív témák

  • Wolverine

    félisten

    válasz Turbolada II #295 üzenetére

    A Blizzard egyetlen DLC-t sem készített eddig a játékaihoz.A WoW és a D3 lényegéből annyit értesz, mint az agysebészetből, ahogy elnézem.
    Milyen cfg-ről beszélsz? :U A beállításokat és a játék lényegi fájljait nem is a te gépeden tárolja a rendszer; amit igen, azt szabadon módosíthatod és nem tilos megváltoztatni.

    szerk: amit a #293-ban említettél, azt sem érted. A Blizzard megcsinálta a Starcraftot, és a tournamentek szervezői húzták be a profitot a hirdetőktől, nem a Blizz. A SC2 kialakításával ezt akarták megfúrni, hogy ne nyerészkedjenek rajtuk.

    [ Szerkesztve ]

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • Turbolada II

    őstag

    válasz Wolverine #301 üzenetére

    A DLC-ket úgy általában említettük nem a WOW kapcsán. Akkor, ha a Blizzard ilyen szent miért nem lett népszerű a SC2 Koreában? A Blizzard szeretne nyerészkedni, ezért hoz ilyen felhasználó ellenes intézkedéseket. Miért nem lehet otthoni LAN partin nyomatni? Kinek ártanék vele?

    [ Szerkesztve ]

    "A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

  • rt06

    veterán

    válasz Turbolada II #291 üzenetére

    latom a cheat-ek mechanikajahoz is kb annyira ertesz, mint a hangulatomhoz, vagy a joghoz (hint: semennyire)

    "Azt meg nem várhatom el tőled, hogy megértsd a jogászi gondolkodás lényegét."
    tolem elvarhatnad, alapod nincs hozza, mert eddig amit felmutattal, az alapjan nulla felfogokepesseged van, ami a jogszabalyokat illeti

    "Azért próbáltam egyszerű hasonlatokat írni."
    tobbszor kertem, hogy ha nem vagy ra kepes, ne hasonlatot irj]
    kertem azt is, hogy vonatkozo torbenyt idezz, ez eddig ketszeri probalkozasra sem sikerult
    szerintem ezek fenyeben igazan eallhatnal azon probalkozasoddal, hogy bar te vagy az, akinek semmi koze nincs a temahoz, engem probal ugy beallitani, mint tudatlant

    "Neked is szép nagy arcod van, hidd csak el."
    efelol nincs ketseg, a kulonbseg az, hogy nekem alapom is van hozza
    te cserebe a szep - es legalabb annyira nagy - arcod melle egyszeru vagy mint a faek

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • rt06

    veterán

    válasz Turbolada II #293 üzenetére

    "Te sem igazán érvelsz, csak mocskolódsz. Ehhez jogod van, de egy picit kulturáltabban, ha kérhetném."
    te meg igazan nem ervelsz, csak trollkodsz
    ha irsz majd olyat (nem fogsz, mert lathatoan keptelen vagy ra), amire erdemes erveket felhozni, akkor hozok fel erveket

    "Nem a játékkal van a bajom, hanem a Blizzard nyerészkedésével. A gazdagok igazi pénzért vehetnek maguknak jó cuccokat, a csórók meg küzdjenek meg érte? Nem tudom ez pontosan így van-e, javíts ki ha nem."

    korabban leirtam, hogy ez nem igy van, mitobb, azt is, hogy miert
    ha nem csak kotekedni akarnal, olvashattad volna
    az meg a kulon vicc kategoria, hogy egyesek szerint (itt nem csak rad gondolok, ez rendre elokerul), akit nem az anya tart el, hanem rendes fizetest kap, az mar mocsok gazdag, aki minden jot megvesz maganak - fel kene noni, ki kene lenpni az eletbe

    "Ez meg egyenesen hányingerkeltő: [link]. Ha a Blizzard régen ezt engedte, most miért nem? Csak nem a pénz miatt?"
    lehet kevesebb bulvar szemetet es tobb ertelmes elemzest kellene olvasni
    esetleg gondolkodni kellene, hogy regen nem volt meg ez a kontroll, igy egybol meg is van a kerdes, hogy miert "engedte" (ertsd: nem engedte, de nem volt ellene hatasos eszkoze)

    [ Szerkesztve ]

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • Turbolada II

    őstag

    válasz rt06 #303 üzenetére

    :C Ügyes vagy. Most is csak mocskolódni tudtál, de ez téged minősít. :) Nyugodjál meg inkább. Törvényt meg idéztem de, neked nem sikerült elolvasni.

    [ Szerkesztve ]

    "A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

  • rt06

    veterán

    válasz Turbolada II #305 üzenetére

    nem kerlek, a mocskolodas az lenne, ha leirnam szo szerint, mit gondolok a szellemi kepessegeidrol es arrol, hogy miert jarsz ebbe a topic-ba, de mivel rendkivul jolnevelt vagyok (s ugysem lenne ertelme, mert folytatnad tovabb a trollkodast), nem teszek ilyet

    sot, igazabol le sem kell irnom, minosited te magadat helyettem is, es ezt rajtad kivul latja is mindenki

    [ Szerkesztve ]

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • Turbolada II

    őstag

    válasz rt06 #306 üzenetére

    Pont te trollozol másokat? :) A Blizzard az isten csak annyi a baj, hogy egyre kevesebb jogosultságot kapsz egyre több pénzért. Ráadásul az üzleti politikájuk is kezd olyan gusztustalanná válni, mint az Activision-é.

    [ Szerkesztve ]

    "A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

  • rt06

    veterán

    válasz Turbolada II #307 üzenetére

    nem hoztal meg fel ertelmes ervet
    leirtad, hogy te ilyen jatekot nem veszel, ergo nem is erint a dolog
    megallas nelkul hulyesegeket irsz, amikor epp nem, akkor is max feligazsagokat

    szerinted?

    az idezett torvenyeket meg nem csak hogy elolvastam (az egesz paragrafust, nem csak a megtevesztes kedveert kiragadott mondatot), be is mutattam, hogy azok miert nem vonatkoznak ide (sot, erre masok is ramutattak az egyik esetben) - ez neked ugy tunik elkerulte a figyelmedet (hogy azert, mert nem akartad latni a cafolatot, vagy azert, mert lusta vagy olvasni, azt nem tudom)

    [ Szerkesztve ]

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • Turbolada II

    őstag

    válasz rt06 #308 üzenetére

    Nem a jogszabályokat nem értettem, hanem azt, hogy hogyan működik az egész Battlenet rendszer, de ezt le is írtam. Most, hogy kezdem érteni, egyre kevésbé szimpatikus az egész rendszer. Miért nem lehet offline LAN partizni mondjuk az SC2-vel? Minek kell feltétlenül a net?

    A laikusok biztos jobban tudják értelmezni a törvényeket. :)

    [ Szerkesztve ]

    "A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

  • rt06

    veterán

    válasz Turbolada II #309 üzenetére

    ahhoz, hogy erre a kerdesre valaszolni tudjak, szukseges lenne reszedrol a cheat-ek mechanikajanak minimalis ismerete
    ez a korabbi - cfg szerkesztgetos - hozzaszolasod alapjan hianyzik, igy nincs ertelme belemenni

    maradjunk annyiban, hogy egyszerubb embert kulkdeni a holdra

    mellesleg az altalad idezett jogszabalyok (pontosabban az azokbol kiragadott reszek) mindentol fuggetlenul sem voltak, meg csak koszonoviszonyban sem a temaval (ami azok utan, hogy mekkora arcod volt, hogy ugysem fognank fel, eleg mokas - bar lehet az nem is annyira arcoskodas, mint remeny volt, hogy hatha beszopjuk)

    szerk.: es megint probalsz ezzel a laikussal oltogatni
    kerlek, az idezett ket torvennyel kapcsolatban leirtam, hogy melyik miert nem allja meg a helyet, szabadon valaszthatsz, legalabb az egyiket cafold meg
    amig ezt nem teszed meg, addig az ilyen kijelenteseiddel max magadat jaratod le

    [ Szerkesztve ]

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • Turbolada II

    őstag

    válasz rt06 #310 üzenetére

    Szerintem az nem bűn, ha nem tudom, hogyan is működik pontosan a cheat, ugyanis életemben nem csaltam.

    Az akkor is nonszensz, hogy 1 játékban elkövetett csalásért bukod a másik 2-t. A például a wh-val nem okozol vagyoni kárt senkinek, ennek ellenére bukhatod a használat jogát. Viszont most hogy olvasgatom, hogy mik vannak (account lopás) az már okozhat vagyoni kárt ezzel viszont már egyértelmű a szerződés megszegése. Az EULA felett jogszabályok állnak, azok a döntőek.

    [ Szerkesztve ]

    "A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

  • rt06

    veterán

    válasz Turbolada II #311 üzenetére

    egy szoval nem mondtam, hogy bun lenne
    viszont szanalmas, hogy bar nem tudod, mibe szolsz bele, es a torveny betujet is max kiforgatni probalod, de osztod az eszt es masokat probalsz oltogatni
    szanalmas, tudatlan troll vagy, semmi tobb

    de en most megyek aludni, ugyhogy erre nyugodtan irjal meg valami okosat, had lassa mindenki, hogy igazam van

    szerk.:
    "Az EULA felett jogszabályok állnak, azok a döntőek."

    konyorgok, irj mar egy ilyen jogszabalyt, amivel utkozne az eula (es tenyleg ide vonatkozik, nem a hibas teljesitesrol, mint az elozo probalkozasoda kiragadott mondattal)

    [ Szerkesztve ]

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • Turbolada II

    őstag

    válasz rt06 #312 üzenetére

    Látod most is te trollozol, pedig én nem minősítettelek, nem is akarlak. Ha ennyire fel tudod magad egy ilyen fórumon húzni, akkor ne válaszolj a hülyeségeimre. :)

    Nekem is van véleményem, tartsd tiszteletben. A Blizzard, az EA, és az Activision (elrontották a kedvenc játékomat a CoD-ot) is be*kaphatják. Azért az elgondolkodtató, hogy a Blizzard az SC2-vel jócskán ártott a dél-koreaiak nemzeti sportjának.

    1996. évi LVII. törvény 2. §5 Tilos gazdasági tevékenységet tisztességtelenül - különösen a versenytársak, üzletfelek, valamint a fogyasztók törvényes érdekeit sértő vagy veszélyeztető módon vagy az üzleti tisztesség követelményeibe ütközően - folytatni.

    Szerintem sérti az érdekem, ha olyan szolgáltatásból is kirekesztenek, amelyben nem szegtem meg a szerződést.

    [ Szerkesztve ]

    "A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

  • Turbolada II

    őstag

    válasz rt06 #312 üzenetére

    Ptk 209, 305, 18/1999, korm. rend., 93/13/EGK irányelv. Persze ezek csak akkor érnek valamit, ha a bíróság előtt sikerül bebizonyítani, hogy az EULA-ban lévő feltételek tisztességtelenek. A Blizzard nem feltétlenül jár el jóhiszeműen, ha olyan szolgáltatástól is megfoszt aminek a feltételeit nem szegted meg. A probléma ott van, hogy a Battlenet magába foglalja mind a 3 játékot, így elvileg egy szolgáltatásról van szó, tehát jól tudják fedezni magukat.

    A fogyasztó hátrányára pedig nem lehet eltérni.

    [ Szerkesztve ]

    "A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

  • scope2007

    addikt

    hehe, szopacs. Aki csal az meg is érdemli, úgy kell neki.

    CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

  • Ant@

    senior tag

    válasz Turbolada II #311 üzenetére

    "nonszensz, hogy 1 játékban elkövetett csalásért bukod a másik 2-t"

    Ha teszem azt adót csalsz akkor sincs befejezve azzal a történet ,hogy vissza adod azt a pénzt amit jogerősen bizonyítottak hanem adott esetben mész a sittre. A büntetés célja az elrettentés. Nem értem a felháborodást, ha egyszer életedben nem csaltál minek foglalkoztat egyáltalán ilyesmi.

    [ Szerkesztve ]

  • rt06

    veterán

    válasz Turbolada II #313 üzenetére

    "Nekem is van véleményem, tartsd tiszteletben."
    a tiszteletet ki kell erdemelni...te eppen ez ellen dolgozol jelenleg

    "Azért az elgondolkodtató, hogy a Blizzard az SC2-vel jócskán ártott a dél-koreaiak nemzeti sportjának."
    ez mondjuk ugy hulyeseg, ahogy van, de ebbe inkabb most bele se menjunk

    "Szerintem sérti az érdekem, ha olyan szolgáltatásból is kirekesztenek, amelyben nem szegtem meg a szerződést."
    #287-ben leirtam, hogy ez hol hibazik, mellesleg ahhoz kepest, hogy mennyire verted a melled, hogy en nem ertenem a jogi szoveget, eleg gyenge erv az, hogy "szerintem serti az erdekem"

    mellesleg tobbszor leirtam, de tovabbra is keptelen vagy felfogni, hogy ez a mondatod nem igaz: "olyan szolgáltatásból is kirekesztenek, amelyben nem szegtem meg a szerződést."

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • Turbolada II

    őstag

    válasz Ant@ #316 üzenetére

    Csak ebben az esetben vagyoni kár ér. Egy wh-s során ér téged vagyoni kár? A Blizzardot érheti kár (lucrum cessans) elmaradt haszon, csak ezt rettentően nehéz lenne bizonyítani.

    "A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

  • Wolverine

    félisten

    válasz Turbolada II #309 üzenetére

    A válasz egyszerű: ha Turbolada II tud LAN-partin keresztül multizni, akkor a profi tornákat szervezők - és ezzel nagy szponzorpénzeket szakítók - is tudnak LAN-partin keresztül multizni, vagyis simán szervezhetnének úgy tornát tv-közvetítéssel és minden egyéb sallanggal, hogy kihagyják belőle a Blizzardot. Azaz folytatnák a saját üzletüket a Blizz termékére alapozva, miközben kihagyják belőle azt a céget, amelyiknek köszönhetik, hogy egyáltalán létezik az üzlet... :U Ez józan paraszti ésszel is belátható akkor is, ha egyáltalán nem ismered a játék felépítését, ugyanis egy LAN-parti nem feltétlenül 4-5-10-20 fős lehet, hanem megfelelő kiépítéssel 1200-an is játszhatnak.

    Nem mellesleg a Blizzard ügyvédei valószínűleg többet keresnek havonta, mint te vagy én egy év alatt. Őket részben pont azért fizetik, hogy olyan EULA-t írjanak, amely nem üti a törvényeket azokban az országokban, ahol eladják a játékaikat - és mivel elég sok esetben szerveznek olyan játékot, amely nem minden európai országban érhető el, ezért biztos lehetsz benne, hogy a magyar joggal is foglalkoznak (jelenleg is van olyan szolgáltatásuk, amely magyar lakcímmel nem használható jogi okokból). Ha gondolod, kövesd az állásajánlataikat, néha szokott lenni üres jogi pozíció is...

    #311: a lényeg az, hogy te nem egyszerűen a Diablo III-hoz vagy a Starcraft II-höz való hozzáférést vásárlod meg a boltban a dobozzal, hanem a Battle.neten belül aktiválhatsz ezzel egy részt. A szolgáltatás az egész Battle.net, és az ehhez való hozzáférésed bukod a csalással - ugyanis a Blizzard (általában jogosan) azt feltételezi, hogy ha csalsz/spammelsz/illegális üzletet folytatsz a D3-ban, akkor ugyanezt megteszed a WoW-ban is (és ez szinte minden esetben igaz is, ugyanis a véglegesen kivágottaknál maffiáról vagy folytatólagosan elkövetett cselekményről beszélünk és nem ártatlan Pistikéről, aki véletlenül talált egy trainert és kipróbálta). Egy analógia: nem azért vágják sittre az embert, mert egyszer elszívott egy füves cigit, hanem azért, mert termelte a füvet és ebből élt főállásban, ami a jelenlegi helyzetben tilos.
    Nem mellesleg én nem tudok róla, hogy Dél-Koreában ne lenne sikeres a Starcraft II és nem játszanának vele iszonyú tömegek. Sőt, pont arról hallottam pár hónapja, hogy bundabotrány tört ki a legismertebb játékosok között :P

    szerk: #318: hagyd már a wallhacket, annak annyi köze van ehhez az esethez, mintha a "Fűre lépni tilos" tábla megszegését akarnád egy halálos gázoláshoz hasonlítani, amelyben az autó bement a táblával védett területre. Egy szimpla aimbot vagy wallhack nudli ehhez képest; amiről szó van, az havi szinten több ezer dolláros üzlet, nem olyasmi, amikor valaki a janit akarja játszani a haverjai előtt.

    [ Szerkesztve ]

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • Turbolada II

    őstag

    válasz rt06 #317 üzenetére

    A te "tiszteletedet" sosem szeretném elnyerni.

    Nem érvelsz most sem. A 287-es hozzászólásodban sem érvelsz. Azt sérelmezem, hogy az összes accountodat bukhatod 1 játékban elkövetett hibád miatt. A szerintem szót ironikusan értettem.

    A lényeg az, hogy ezek az ÁSZF-ek mint az EULA is eléggé egyoldalú jogi helyzetet teremtenek, 2 nem egyenrangú fél áll egymással szemben, ezért lenne szükség a fokozott jogi védelemre. Egyre kevesebb jogosultságot kapsz egyre több pénzért. Miért nem játszhatok például a haverokkal az SC2-vel LAN party-n? Az SC1-el lehettett LAN partikat szervezni, népszerű is lett, igaz az ebből befolyt hasznot nem a Blizzard zsebelte be (ez fáj nekik), de a kapzsiságuknak az lett az ára, hogy az SC2 nem úgy fogyott, ahogy szerették volna. Az Age of Mythologyval miért lehetett LAN-ban játszani?

    Ha például veszel egy használt autót és a szerződésben az van benne, hogy az eladó nem vállal semmilyen felelősséget az autóért, akkor az ilyen szerződés semmis lesz. Hiába van szerződés (EULA), ha azt valamilyen jogszabály azt felülírja. Ezt arra értem, hogy nem feltétlenül tisztességes a 3 játékot egy kalap (szolgáltatás) alá venni (Battle.net), de így legalább kiválóan tudják fedezni magukat.

    A Microsoft is azt hitte, hogy fasza ügyvédei vannak, mégis rekord összegű büntetést kellett fizetnie.

    A komolyabb csalásokra írtam, hogy ott a magyar jog szerint is jogszerű a szerződés szankciós jellegű megszüntetése, mert ott már vagyoni kár (damnum emergens) is bekövetkezhet. A piti csalásokat szerintem túlzás perm. bannal büntetni, ennyi erővel az is igazságosabb lenne, ha a D3-ért is havidíjat szednének.

    [ Szerkesztve ]

    "A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

  • Narxis

    nagyúr

    válasz Turbolada II #320 üzenetére

    Egyetértek. Egyre nagyobb teret kapnak ezek a vállalatok jogilag miközben a játékok ára emelkedik vagy több részre bontják(SC2). Azért én nem estem hanyatt se az SC2-től se a Diablo 3-tól, de biztos baromi sok "munka" van benne.

    Az online rendszerekhez egy account alá kötés pedig iszonyú nagy divat lett, így lehet a legjobban ellenőrizni a játékosokat, sőt még a DRM árát is megspórolják.

    Thanos was right.

  • Turbolada II

    őstag

    Bocs a dupláért, de a legutolsó hozzászólásod már sokkal jobban tetszik mint az előzőek. Ha ilyen kulturáltan folytatod a vitát, akkor lassan el is áshatjuk a csatabárdot. :)

    Narxis: Erről van szó. A nagy játékgyártók már azt hiszik, hogy ők sz*rják a spanyol viaszt.
    Nem szabad hagyni, hogy teljesen a fejünkre nőjenek. Apró lépésekben haladnak, hogy kevésbé legyen feltűnő a ténykedésük. Ez a kitiltósdi is elvi, dogmatikai kérdés. Az én véleményem szerint, ha ez a joggal nincs is összhangban ez a 3 játék 3 különböző szolgáltatás, hiába vannak a Battle.net alá rendelve. (Ez nagyon jó jogtechnikai megoldás is)
    Jogszerű, de nem feltétlenül igazságos.

    [ Szerkesztve ]

    "A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

  • Cyberpunk

    félisten

    válasz Turbolada II #320 üzenetére

    Szerintem feleslegesen állsz a csalók védelmére, akinek törölték az acc.-ját az meg is érdemelte. Mert itt nem apró kis kihágásokról van szó, hanem nagyüzemi csalásról. És elhihetted a többséget nem nagyon érte olyan drasztikus anyagi kár, mert szépen nyerészkedett a játékain. Amit lehet szabályos módon is hozzáteszem, persze botal könnyebb gold-ot farmolni az igaz. Szóval felesleges ezen vitatkozni, mindenki tisztában volt vele mit kockáztathat ezzel. Mert a tisztes szabályos játékra megvolt a módja ő választotta ezt az utat. Szóval ezért nem kell őket védeni, szabályt sértett, majd még elvárnánk, hogy a Blizzard kérjen bocsánatot tőlük ez nonsense.

    "You said you'd always be there for me.... but you're not..."

  • Wolverine

    félisten

    válasz Turbolada II #320 üzenetére

    Ez nem kapzsiság kérdése. Ha te létrehozol valamit, és mások többmillió dolláros üzletet alapoznak rá úgy, hogy te abból egy fillért sem látsz, akkor elégedett leszel csak azért, mert mégiscsak te alkottad meg az ő bevételi forrásukat? :U

    A piti csalókat csak akkor vágják ki végleg, ha nem hagyják abba. A zsebtolvajt is csak akkor ültetik le 2 évre, amikor sokadszorra kapják el, mert visszaesőnek számít.

    [ Szerkesztve ]

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • Turbolada II

    őstag

    válasz Cyberpunk #323 üzenetére

    Inkább fogyasztóvédelem szempontjából tekintek az ügyre. Arról szó sem volt, hogy bocsánatot kérjen és, hogy védem a csalókat. Amikor még én játszottam online játékokkal, akkor még nem volt "nagyüzemi" csalás, abban az időben a wh és az aimbot számított nagyüzemi csalásnak.
    Az előbb írtam, hogy a "nagyüzemi" csalásoknál rendben van az account törlése, mert ilyen esetekben tényleges kár következik be. (kár-okozatiság-belátási képesség, felróhatóság)

    Wolverine: Amit a Blizzard csinál az egyszerű kapzsiság, Inkább hálásak lennének Dél-Koreának, hogy mennyi SC1-et tudtak eladni és világhírűvé, nemzeti sporttá tették a játékukat. A LAN partik szervezői hasznot húztak, de legalább a játék jól fogyott. Most viszont, hogy a Blizzard nem engedte a régi gyakorlatot, ami marketing értékkel is bírt, megutáltatta a céget is és a játékot is a dél-koreaiakkal. Régen természetes volt, hogy net nélkül is játszhass, most miért nem lehet? Kapzsiságból, és pont ez fogja tönkretenni a pc-s iparágat. (fos konzolporok, optimalizálatlanság, egysíkú játékok stb....)

    [ Szerkesztve ]

    "A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

  • Cyberpunk

    félisten

    válasz Turbolada II #325 üzenetére

    Hát ja a büntetés mértéke arányban van itt az elkövetett szabálysértéssel. Kétlem hogy ezért perelni lehetne. Inkább az üzemeltető perelhetne.

    "You said you'd always be there for me.... but you're not..."

  • Wolverine

    félisten

    válasz Turbolada II #325 üzenetére

    Ahogy már említettem, a kishalakat csak akkor dobják ki, ha nem hagyják abba a figyelmeztetések ellenére sem. Vagy szerinted azt sem szabadna végleg kirakni, akit 1 hónap alatt 5+ alkalommal elkaptak (esetleg minden nap)? :U

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • Turbolada II

    őstag

    válasz Wolverine #327 üzenetére

    A jog szempontjából is az lenne a legegyszerűbb, ha a csalók fel sem léphetnének. Sorozatos kihágások esetén jogos a kishalak megbüntetése, de csak abban a játékban, ahol a szabálysértést elkövették.

    A nagyhalakat meg dobják ki az összes játékról.

    Ez a szerződési jogban is szankciós jellegű elállás,de csak súlyos szerződésszegés esetén. Most, hogy olvasom mik a nagy csalások, szerintem a bírói gyakorlat is súlyos szerződésszegésnek minősítené őket.

    [ Szerkesztve ]

    "A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

  • Xeper

    csendes tag

    válasz Turbolada II #325 üzenetére

    Ha a SC1 a nemzeti sport, akkor miért akarnak mégis a 2. résszel játszani? A Stacraft a mai napig játszható LAN-on keresztül is.

    Jaaaaa, hogy a tornák szervezői is közvetítési díjakat szednek, reklámoznak, és komoly pénzeket mozgatnak? Mindjárt elkezdem őket sajnálni, hogy az újításért fizetniük kell. Nézd pl a foci EB-t: van stadionod, meg labdád, játékosaid, mégsem szervezhetsz anélkül semmit, hogy a FIFA-nak fizetnél. Haverokkal ingyen játszhatsz a grundon, de olyan eseményekért, amik pénzesek, már fizetni kell. Nincs új a nap alatt.

    Rohadt Blizzard :)

    Szerk: @328: Hogyan állapítod meg a csalás előtt, hogy valaki csalni fog? Sunyin körbenéz a netkávézóban a jelszó gépelése közben? :) Kicsit járj utána hogyan megy egy szoftveres csalás detektálása, mielőtt ilyen hülyeségeken kezdenél ötletelni!

    [ Szerkesztve ]

  • rt06

    veterán

    válasz Turbolada II #320 üzenetére

    ahhoz kepest, hogy mennyire erzekeny vagy, most is te nyitsz szemelyeskedessel

    de kezd egyre inkabb az az erzesem lenni, hogy egyaltalan nem vagy kepben a battle.net-et es a blizzard jatekait illetoen, csak ugy erzesre doballod be, hogy neked mi miert nem tetszik

    eloszor is el kell kuloniteni a dolgokat, van a battle.net, a blizzard altal, jatekosok szamara uzemeltetett halozat

    masodszor van tobb jatek, amik jatszhatoak a battle.net halozaton, ezek sorban (ha nem rontottam el, akkor idorendi sorrendben) a kovetkezok:
    - diablo
    - warcraft 2 bne
    - starcraft
    - starcraft: broodwar
    - diablo 2
    - diablo 2: lord of destruction
    - warcraft 3: reign of chaos
    - warcraft 3 the frozen throne
    - world of warcraft
    - world of warcraft: the burning crusade
    - world of warcraft: wrath of the litch king
    - world of warcraft: cataclysm
    - starcraft 2
    - diablo 3

    a fenti jatekok kozul nehany kizarolag a battle.net halozaton keresztul jatszhato, a tobbinel ez csak opcionalis
    az ilyen, folyamatos kapcsolatot igenylo jatekok a kovetkezok:
    - world of warcraft (osszes)
    - diablo 3

    te erzesem szerint ott esel hibaba, hogy nem teszel kulonbseget abban, hogy honnan, miert kerulsz kitiltasra
    ha egy kisebb szabalyszegesen kapnak, akkor az esetleges figyelmeztetes utan es ideiglenes ban utan is csak az adott jatekbol tiltanak ki

    ha durva, a battle.net halozat szabalyzatat serto szabalyszeges tortenik, akkor pedig arrol tiltanak le
    ez viszont nem jelenti azt, hogy barki visszakerne toled a jatekokat, vagy kimenne hozzad es eltorne a lemezt, mindossze annyit, hogy nem fogsz tudni bejelentkezni a battle.net halozatba

    ettol meg a jatekaid megmaradnak, s donto reszuket hasznalni is fogod tudni, mindossze ketto az (wow es diablo3), amihez folyamatos online kapcsolat kell, igy hasznalhatatlanna valik

    innentol pedig nem lehet tisztessegtelen hozzaallasrol beszelni, foleg azutan, hogy a szolgaltatasbol valo kitiltas lehetosegere jo elore felhivta a figyelmet a szolgaltato, s e lehetoseget a battlenet hasznalati felteteleinek elfogadasaval tudomasul is vetted

    az, hogy a torveny az aszf, eula, tou/tos felett all rendben van, viszont meg mindig nem lattam konkret peldat arra, hogy:
    - az eula es vagy tou mely pontja mond ellent
    - mely torvenynek
    az eddigiek, amiket linkeltel, vagy egyaltalan nem kapcsolodtak ide, vagy tisztessegtelen magatartassal voltak kapcsolatosak, mely a fentiek alapjan kizarhato (kerlek, mielott erre reagalsz, olvasd vegig a diablo 3 eula-jet es a battle.net tou-at)

    tisztessegtelensegrol ugyanis akkor lehetne beszelni (idezem a torveny betujet), ha a feleknek a szerződésből eredő jogait és kötelezettségeit a jóhiszeműség és tisztesség követelményének megsértésével egyoldalúan és indokolatlanul a szerződési feltétel támasztójával szerződést kötő fél hátrányára állapítja meg.
    mint tobbszor leirtam, az elozetes tajekoztatas miatt itt errol szo sem lehet

    a masik, amit ugy latom nem ertesz tovabbra sem, hogy a piti csalasokert nem jar azonnal permban, foleg nem a battle.net account-ra

    a masik kerdesed, hogy miert nincs lan
    erre mar Wolverine valaszolt reszben, viszont en picit jobban kifejtenem
    egyreszt arrol van szo, amit o is irt, viszont van ennek nemi multja is, fokent delkoreaban (volt errol valahol egy szep, melyre nezo cikkem, de most nem talalom) - a lenyeg, hogy rengeteg vallalkozas epult a jatek kore, hatalmas penzt szakitottak ebbol (volt ra pelda, hogy sc2 bajnoksagot tobben neztek eloben a helyszinen, mint nfl dontot - csak hogy legyen elkepzelesed a jatek nepszerusegerol), es ami meg fontosabb, a blizzard-ot teljesen kizarva a felugyeletbol
    ez az utobbi volt az, amit leginkabb meg szeretett volna elozni a blizzard, ezert marad ki a lan lehetosege

    a masik (ezt pedig Narxis emlitette), hogy ok igy oldjak meg a mostanaban egyre nepszerubb drm-et
    nincs a lemezen, vagy a kliensen masolasvedelem (sot, bittorrent protokollt hasznalva barki letoltheti azt), viszont csak akkor jatszhatsz, ha azonositod magad, s meggyozodnek rola, hogy valoban jogosult vagy

    az ms-t ne keverd ide, az picit mas teszta volt

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • rt06

    veterán

    válasz Turbolada II #328 üzenetére

    "A jog szempontjából is az lenne a legegyszerűbb, ha a csalók fel sem léphetnének."
    korabban celoztam ra, hogy amig nem ismered az esetleg felmerulo csalasok mukodeset, addig nem kellene ilyeneket javasolnod
    roviden az a gond vele, hogy amit elvarsz, az bar egy szep gondolat, de a valosagban nem kivitelezheto (hacsak ugy nem, hogy minden bejelentkezeskor van egy checkbox, csalo-e az illeto, es esku alatt kell bepipalni)

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • FefeeX

    veterán

    válasz rt06 #330 üzenetére

    Ennél érthetőbben szerintem nem is lehet leírni :R
    Bár részletekben már megkapta az infót eddig is, de remélem ezt már nem ugorja át... Amennyiben igen, akkor már tényleg nem érdemes foglalkozni vele, mert direkt csinálja és

    Ha mindenki békén hagyja, hogy legyen az övé az utolsó szó, akkor majd ő is abbahagyja, fontoljátok meg amit Simon mond :D

    Szerintem dögöjjönmegablizzardmegazösszespénzéhesrohadtcég és éljenekacsalók!!! ;)

  • Wolverine

    félisten

    válasz Turbolada II #328 üzenetére

    Még egyszer megkérdezem: hogy akarod elérni, hogy aki csal, az eleve fel se léphessen? Aki csal, azt adatbázisba helyezik és nem lehet neki játékot eladni (mert ha megvette, akkor már be is léphet...) legálisan? :U A webes vásárlás korában? Ne röhögtess.

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • Realradical

    őstag

    válasz FefeeX #332 üzenetére

    Ez óriási, sírok! :DD

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Wolverine

    félisten

    válasz AssAssynn #335 üzenetére

    Nem, a troll az, aki értelmes érvek nélkül hajtogatja a saját hülyeségét, vagy olyan marhaságokat mond, amik józan paraszti ésszel is cáfolhatóak. Te és Turbolada II végig olyasmiről akartatok beszélni, amit semennyire sem ismertek (nemhogy belülről, de kívülről sem), így - bár elismerem a jó szándékotokat - a félelmeitek tökéletesen alaptalanok, és néha a paranoia felé hajlanak; az általatok emlegetett csalási eseteknek és módszereknek meg annyi köze van az itt tárgyaltakhoz, mint a Trabantnak a Forma-1-hez.

    A Blizzard banrendszere talán nem tökéletes, de nincs jobb megoldás és nem tudnák alternatívát sem mondani. Az "a csalók be se léphessenek" ötletet hagyjuk, mert ahhoz eleve azt kéne megakadályozni, hogy ők megvehessék a játékot... aminek szerintem megvalósítható módszere nem létezik. Tőled még ennyi sem hangzott el.

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • Realradical

    őstag

    válasz Wolverine #337 üzenetére

    Könnyű lenne megoldani.
    Logon után:
    Are you a cheater?
    YES-NO

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Wolverine

    félisten

    válasz Realradical #338 üzenetére

    Ja, ennyi erővel az adócsalást is könnyű lenne felszámolni :DDD "Ön adót csal? Igen/Nem"

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • AssAssynn

    őstag

    válasz Wolverine #337 üzenetére

    Annyira mindig alátámasztottam az érveimet, amennyire a nekem írók is. Egyedül te voltál az, aki leírta, hogy elméletben hogyan működik a bann rendszer. Feltételeztük, hogy ez itt is így volt, s ez így már valóban enyhítő körülmény a "vádban", de ettől függetlenül még mindig maradt ugye néhány dolog...
    Egyébként mondtam alternatívát (talán többször is leírtam). Aki nem követett el olyan végzetes nagy dolgot, hogy komoly hacket hajtott végre vagy hasonlót, azt azzal kellett volna büntetni, hogy törlik a karaktereit a dolgaival egyetemben, így újra kellett volna kezdenie, plusz kapott volna egy figyelmeztetést.

    "Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

  • Cyberpunk

    félisten

    válasz AssAssynn #340 üzenetére

    Annak nem is töröték az acc-ját. A cikkben is írják, hogy csak egyesek kaptak végleg kitíltást. És már szerintem vagy 50x le lett írva, de most leírom 51.-re is csak azt tíltották ki, aki mint te is írod komolyabb csalást követett el, de nekik is lett szólva. Ezen mit nem lehet érteni most komolyan?

    "You said you'd always be there for me.... but you're not..."

  • munky

    őstag

    válasz AssAssynn #340 üzenetére

    Úgy írsz megint mintha itt bizonyíthatóan ordas nagy visszaélések lettek volna ban ügyekben és pitiáner csalókat is végleg kitiltottak volna. Csakhogy ez egy légből kapott, bizonyíték nélküli elmélet amit magad vetettél fel, és ami azon alapszik, hogy szerinted a hatalommal nagy eséllyel vissza is élnek.

    Nem vágtak ki mindenkit végleg. Ez már legalább ezerszer le lett írva, de még mindig itt tartasz és folyamatosan hajtod ugyan azt a mantrát. Szinte már sajnálom a csalókat komolyan... Ezek után nem csodálkozom, hogy letrolloztak benneteket.

    [ Szerkesztve ]

  • Wolverine

    félisten

    válasz AssAssynn #340 üzenetére

    Aki nem nagyhal, azt tempbanolják és figyelmeztetik. Pont. Véglegesen akkor rakják ki a kisebb vétséget elkövetőket, ha folytatják ennek ellenére is, kb. a 3.-5. alkalom után (nem tudok pontosat mondani). Aki ötször megbukott, az sosem fogja abbahagyni; akkor sem, ha a karaktereit letörlik :U Épp ezért neki is jár a ban, mert javíthatatlan.

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • Turbolada II

    őstag

    válasz rt06 #330 üzenetére

    Itt kezdődik egy normális válasz, ezzel kellett volna nyitni. Az előzetes tájékoztatásnak viszont magyar nyelvűnek kellene lennie, ha már a törvényekről van szó. A jogalkotó még a magyar nyelvű ÁSZF-ekről is azt feltételezi, hogy az adott user még azt sem érti. Ez teljesen érthető hiszen szinte minden ÁSZF-et direkt úgy fogalmaznak meg, hogy ne legyen közérthető. Nagyon jól fedezik magukat.

    Már volt rá precedens, hogy tisztességtelen kikötés miatt büntettek meg valakit. Jogi szempontból akkor sem feltétlenül lehetséges D3-ban elkövetett durva csalásért mind a 4 Warcraft játékból kitiltani. Nem a játékot veszik el, de a bíróság nem hiszem, hogy annyira hülye lenne, hogy ne tudnák, ezzel gyakorlatilag lehetetlenné teszik a játékot. Az a versenyjogi törvény amit linkeltem az meg ide illik, csak az első fordulata "saláta törvény" jellegű, a gyakorlat magyarázza meg mi számít tisztességtelennek, a fogyasztó még csalóként is alárendeltebb pozícióban van és őt is védi a jog (hátrányára egyoldalúan eltérni nem lehet). Ezért utálom az ÁSZF-et mert a szerződési jog legfőbb eleme hiányzik, mégpedig a konszenzus. Olyan mint egy "zsarolás" vagy elfogadod vagy nem. Ezért van az, hogy a jog jobban próbálja védeni a fogyasztókat ilyen esetekben, a gyakorlatban sikertelenül.

    Másik kérdés az, hogy aki a D3-ban durván csal, az valószínűleg a WoW-okban is csal, de őket is megilleti az ártatlanság vélelme, ez a jogászi gondolkodás lényege. Lehet gyakorlatban nincs is ilyen eset, de hipotézist még csinálhatunk belőle. Az ilyen hipotézisek miatt nagy terjedelmű egy ÁSZF. Remélem a Blizzardnak nem adtam ötletet. :)

    A Blizzardtól akkor is undorító dolog, hogy LAN-ban nem lehet játszani (SC2). Úgy rátelepednek a játékra mint a FIFA a focira. Ezért utálom a focit is mert egyre inkább a pénzről és szerencsejátékról szól. Ezt fogadd el és kész.

    [ Szerkesztve ]

    "A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

  • Cyberpunk

    félisten

    válasz Turbolada II #345 üzenetére

    Viszont azt is nézd, hogy szóltak, lebukott, és több lépcső után repül az illető. Szóval senkit nem vágnak ki egyből. Ha a felszólítás után is csinálja, akkor miért is kéne védeni a jognak. Igen van joga, de kötelezettségek is vannak.

    "You said you'd always be there for me.... but you're not..."

  • Turbolada II

    őstag

    válasz Cyberpunk #346 üzenetére

    Jó ezt értem. Morálisan én is elítélem amit csinálnak. A jognak azért kell védenie, mert így is alárendelt helyzetben van. Sohasem csaltam, pedig a CoD-ban mindig azt hitték, hogy wh-zok.

    Nem ÁSZF, de hasonló példa: Veszel egy használt autót, pár nappal a vásárlás után kikönyököl az egyik hajtókar. Visszaviszed és a kereskedő köteles az eredeti állapot helyreállítására vagy az autó kijavítására, hiába köti ki az adásvételi szerződésben, hogy a vételár lerendezését követően nem vállal semmilyen felelősséget.

    [ Szerkesztve ]

    "A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

Új hozzászólás Aktív témák