Új hozzászólás Aktív témák

  • dave0825

    őstag

    Üdv. Múltkor írtam ilyen gonddal (a 3. számú, annak is csak a 2. része, nem a kattanás), de azóta sem jöttem rá, mi lehet. Már nem csak 2. és 3.-ban csinálja, hanem minden fokozatban! 3.-ban pl. 50-ről kb. 80-ra egy örökkévalóságig tart, míg gyorsít. 5.-ben 90-ről 100-ra 2-3 km alatt gyorsít föl! 4.-ben 70-ről 80-ra tartott neki 5-600 méterig.
    EGR-t a fönt említett hozzászólás után megnéztem kifordítva, ledugózva, ugyanúgy csinálta. Lambdaszonda csatlakozóját kihúztam, nem változott semmi. Légtömegmérőt lehúztam szintén, semmi. Pont 3500 és 4500-as fordulatnál 2.-ban vagy 3.-ban, már nem tudom, pl. ha kihúzatom, úgy visszarántja az autót, majdnem kiesek a szélvédőn, más fordulatoknál ugyanilyen csak kisebb rángások/torpanások vannak... Kb. 100-110 a vége most, eddig volt olyan 145 max.
    Üzemanyagot ugyanazt tankolom, mint eddig (Shell sima benzin). Gyertyákat nem néztem, de kb. 2 hónapja cseréltem mindet, gyújtást szintén, EGR-szelepet utána 1-2 héttel. Lambdaszonda még nem volt cserélve. Hibakód semmi nincs, se motorellenőrzés lámpa nem világít.
    Édesanyámnak egyébként a nem rég vásárolt C Corsájának volt rossz a főtengely-jeladó, neki is hasonlóan meg-megtorpant néha, nem is igen ment, de hibaüzenet nem volt. Elvitte szerelőhöz, nem tudja, mit csináltak vele, de mikor visszakapta, elment a rádióbeállítás, órabeállítás, minden. Valószínű, hogy az akksi sarut húzták le, utána viszont (mármint mikor visszakapta) megjött a hibakód is a főtengely-jeladóra. Próbáltam én is, hogy lehúztam az akksit, de nem lett hibakód utána se.
    Astra G 5 ajtós, 1.4 16V, 2003.

    [ Szerkesztve ]

    Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

Új hozzászólás Aktív témák