Új hozzászólás Aktív témák

  • stol

    addikt

    válasz Mr X #5861 üzenetére

    "Ezzel nem lehet megideologizálni a vevő átverését. Tudod mi lenne korrekt? Ha azt mondanád neki, hogy figyelj, törvény szerint visszajárna a teljes vételár, de alternatívaként felajánlom, hogy válassz pár hasonló termék közül. Ha nem kell, visszaadom a pénzt. Nem kell elsunnyogni, hogy van lehetősége a pénzt választani. És nem csak a szerinted jogos töredékét."

    Hol van szó a vevő átveréséről?
    Ki mondta, hogy nem így járok el, amit a 3. mondattól leírtál?
    Itt a probléma a gyártó-magyar törvény közötti ellentéten van, ahol a köztes kisker szop be mindent.
    Magyarisztánban van egy olyan fogyasztói törvény csokor, amely sehol a világon. Ennyi.

    Mit is írtam? Én NEM cserélek önkényesen az eredeti helyett másra. A nagyker és vagy gyártó küld mást, amit a vásárló vagy elfogad, vagy nem. Ha nem, akkor jön szóba a fenti általad írt passzus.
    ~7,5év alatt 2 fizikai sérült alaplapot leszámítva minden esetben sikerült megoldani így a garanciális problémákat és a vevő (legalábbis ott a boltban) elégedett volt!
    A 2 fizikai sérült alaplap ügyében pedig utólagosan a kermi és fvf nekünk és a gyártónak adott igazat.
    Pénzt visszafizetnem 2 esetben kellett 7,5év alatt; egyik egy vízhűtéses táp volt, a másik egy 4890-es ATI VGA. A második esetben azért ragaszkodott csupán a vevő az eredetihez, "mert műszaki kuriózum" tisztában volt a teljesítményével a gyártói csere alkatrésznek, de ő a műszaki kuriózumhoz ragaszkodott volna.
    Viszont ő a pénzzel sem volt boldog... Mert volt pénze, de nem volt 4890-e.

    A szöveget elolvasni és MEGÉRTENI kell.
    Nem átfutni és kiragadni részeket.

    "Azért kíváncsi lennék, ha veled szemben járna el valaki hasonlóan"
    Jártam már így.
    Kompromisszumra törekedek és a régivel azonos használati értékű készülék elérését kezdeményezem. Nem ragaszkodtam az eredetihez csak azért, mert "szomszéd Pistikének is az van" célom az volt, hogy NE legyen használatban gyengébb az a kiindulási alaptól.

    Remélem a második, már neked szóló postot rendesen elolvasod és megérted.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák