Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyuri27

    félisten

    válasz stol #5864 üzenetére

    Azért van ennyi törvény a vásárló védelmében mert itt voltak olyanok, hogy misztral-kékhal-ready-alinen+bird.
    Meg irtak már ide olyan sztorikat szervizekről is, hogy a kopasznak a haja égnek áll.
    Homár is tele van ilyen sztorikkal. Úgy történik mindez, hogy szigorú törvények vannak.
    Mi lenne ha nem lennének?

    Nézd meg az aquát. Mai napig avultat garis cserekor!
    MM-be is vettem már használt cuccot!
    Ott a hardverker, több panasz volt azokra is, hogy használt cuccokat adnak el újként.

    Szóval magyarisztán ez a másik oldalról is!

    Amd - Radeon - Ryzen

  • Mr X

    veterán

    válasz stol #5864 üzenetére

    "3év körül a bolt nem fog egy akkor 50k-s vga helyett most is 50k-s vga-t adni, mert ez abszurd. A kettő között jókora teljesítmény eltérés van. Ezt a boltnak senki sem téríti meg.
    Ha pl 2év és 11hónapos akkor 150k-s kártya helyett kap egy azonos teljesítményű, ám 30ezres kártyát, senki nem követett el sem jogsértés, sem károkozást, mivel azonos teljesítményt kapott a vásárló.
    El kell fogadni, hogy annyit veszített az értékéből a termék"

    "Azt sem értem, hogy lehet a gyártó feltételeitől szigorúbb feltételek megszabása egy köztes kereskedő kárára egy jogállam által.
    Abszurd.
    És aki ezt védi, az egy senkiházi, aki csak is azért védi, mert neki ebből haszna származhat."

    "Van ember, aki elméleti síkon játszadozik kélyesen paragrafusokat mormol és vakon hisz ebben a mostani rohadó rendszerben és van, aki dolgozik évtizedek óta és kiszolgálja a népet."

    "Más kártyát a GYÁRTÓ és vagy NAGYKER küld a végfelhasználónak vissza az eredeti helyett."

    Íme pár sor a hozzászólásaidból. Ne gyere nekem azzal, hogy nem tudom értelmezni, amit írsz, mert baromság. Igenis átvered a vevődet, mivel gondolom nem mondod el neki, hogy joga van a teljes vételárat visszakapni, csak előállsz vele, hogy ezt és ezt tudod felajánlani helyette. A törvényben le van írva, hogy ha nem tudsz ugyanolyan terméket adni helyette, köteles vagy visszaadni a tejes vételárat. Az már csak hab a tortán, hogy még meg is akarod ideologizálni ezt, és azt hívod szarházinak, aki él a jogával.

    Miért akarod te jobban tudni, hogy mit akar a vevő?

    A nagyker és a gyártó nem küld a vevőnek semmit. Ő neked küldi, mivel veled áll szerződésben, nem a vevővel. És a vevőt nem kell, hogy érdekelje a nagyker. Ő veled szerződött.

    Az, hogy 7 és fél év alatt 2 eseted volt, amikor pénzt kellett visszaadnod, szép dolog. De kíváncsi lennék, ha tájékoztattad volna a vevőket, hogy mihez van joguk, akkor is ez lenne-e az arány. Gondolom nem.

    Jó lenne, ha leszállnál a magas lóról. Hidd el, elsőre is megértettem, amit írtál, nagyon is jól. Talán neked kellene elolvasnod a saját hozzászólásaid.

Új hozzászólás Aktív témák