Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoula

    senior tag

    válasz deadwing #35709 üzenetére

    Enyém is megy annyit, az a kérdés hogy azt milyen fesszel teszi. De tény, 1200 felett,főleg stabilan ritka.

  • Ghoula

    senior tag

    válasz ViSAS #35712 üzenetére

    Nem feltétlen, ebben más órajelek,tdp, feszek is változhatnak (beépitett 37mv offszet vddc es vddci is),de elég hamar testre lehet szabni a biost. Ha lesz időm,összedobok egy magyar leirást hozzá.

  • Ghoula

    senior tag

    Na, akkor sokak kérésére 390X bios téma:

    Füst az saját felelősségre megy.

    Első körben megnézed, hogy ref kártyád van-e? Elvilekben mással nem kéne menni, pl vapor ellen nagyon tiltakozik Stilt, hogy az 5 fázisos, duplikálva, így ahhoz ez a bios nem jó. Nálam a 6 fázisos DCII-vel megy.
    Nem árt, ha van bios kapcsolód, úgy könnyebb a félrement update-et javítani.
    Dos-os pendrive, atiflash, force-olás témakör skip, ennek olvassatok utána, ha ez se megy, akkor ne is nyúlkálj a biosban :) )

    Utána megnézed Aida-ban,hogy hogy néznek ki a powerstate-ek, leírod valahova.
    Laposon nincs, így fejből, láblécen,bal alsó sarokban jobb klikk,majd megkeresed a vga szekcióban az ATI register dump-ot, ez ott lesz a végén.

    BIOS PowerPlay State #0:
    - Level #0: GPUClock = 1200 MHz, MemClock = 1500 MHz, VID = 4.098 V (Boot)
    BIOS PowerPlay State #1:
    - Level #0: GPUClock = 300 MHz, MemClock = 150 MHz, VID = 0.256 V
    - Level #1: GPUClock = 1200 MHz, MemClock = 1500 MHz, VID = 4.098 V

    ------[ GPU PStates List ]------

    DPM0: GPUClock = 300 MHz, VID = 1.00000 V
    DPM1: GPUClock = 516 MHz, VID = 1.07500 V
    DPM2: GPUClock = 763 MHz, VID = 1.06800 V
    DPM3: GPUClock = 882 MHz, VID = 1.10000 V
    DPM4: GPUClock = 1050 MHz, VID = 1.20000 V
    DPM5: GPUClock = 1100 MHz, VID = 1.25000 V
    DPM6: GPUClock = 1150 MHz, VID = 1.32500 V
    DPM7: GPUClock = 1200 MHz, VID = 1.37500 V

    Jól látható, hogy az 1-2 kivételével a többi már saját.
    Ugyanez 390 biossal így nézett ki:

    BIOS PowerPlay State #0:
    - Level #0: GPUClock = 1200 MHz, MemClock = 1500 MHz, VID = 4.098 V (Boot)
    BIOS PowerPlay State #1:
    - Level #0: GPUClock = 300 MHz, MemClock = 150 MHz, VID = 0.256 V
    - Level #1: GPUClock = 1200 MHz, MemClock = 1500 MHz, VID = 4.098 V

    ------[ GPU PStates List ]------

    DPM0: GPUClock = 300 MHz, VID = 1.00000 V
    DPM1: GPUClock = 516 MHz, VID = 0.96800 V
    DPM2: GPUClock = 727 MHz, VID = 0.98100 V
    DPM3: GPUClock = 882 MHz, VID = 1.09300 V
    DPM4: GPUClock = 1050 MHz, VID = 1.20000 V
    DPM5: GPUClock = 1100 MHz, VID = 1.25000 V
    DPM6: GPUClock = 1150 MHz, VID = 1.32500 V
    DPM7: GPUClock = 1200 MHz, VID = 1.37500 V

    Látható, hogy 1-2 alacsonyabb, jó eséllyel nálad több ilyen is lesz.
    Nekifuthatsz egyből egy írásnak, természetesen AB legyen reset-elve( bár a változó devID miatt új profilok lesznek)
    Írás után megnézed a powerstate-eket. Ha valahol alacsonyabb, még nem biztos, hogy instabil is lesz, de azt számold bele, hogy ez a bios mind VDDC és VDDCI-hez offszetel 37mV-ot pluszba. ( nem látszik AB-ben,de gpuz idle feszen szépen látszik, hogy 0.968 helyett 1V)
    Tehát AB-ben -37-el leszel itt,amit a dumpban látsz.


    Nézzük sorban, felső táblázat:
    3d órajel
    UVD? órajel
    idle órajel
    3d Mem
    UVD? mem
    idle mem
    TDP
    Power limit
    TDC áramkorlát
    VDDCI fesz.

    ha itt difi van a gyári biosodhoz képest órajelben, azt üsd bele, vagy a kívánt órajelet.
    Én ide beégettem a max-ot, a power részeket felszoroztam 1,5-el ( Ezután AB-ben nem piszka a powerlimit, mert könnyen szökik a füst.)

    Következő táblázat a gpu powerstate-ek.
    3. oszlop órajelek, itt elég a 7-est átírni, de a többit is húzhatod. Utsó oszlop a fesz.
    Ha it 65xxx-et látsz, akkor az a gyárilag kalkulált ASIC quality-ből származtatott fesz, ami lehet kevesebb,mint a gyári biosod, adott, vagy közeli órajelhez, mint ahogy láttuk fent a 2 dumpban.
    Ekkor oda beírod a kívánt feszültséget,ami SVI2 kompatibilis,tehát 6,25 egész szám többszöröse,tizedes elhagyással. Tehát ha 1168,75 jön ki az 1168mV-nak felel meg itt.

    Az én által beírt feszeket ne erőltessétek, ez nagyon sok, léggel főleg.)

    Alsó táblában mem órajelek és feszek, feszek itt is beírod, a kívánt mem órajelet beírod.
    Látható nálam alacsonyabb powerstate-ekben leveszi a memót is, de ha a full van végig,nem gond, gyárilag olyan.

    következő lapon a limit táblákba mindbe szépen végigvezeted az előbb beírt feszeket.
    Többit egyenlőre ne bántsuk, save as, és programozd be,majd AB reset és jó eséllyel meg is vagy vele.
    Elég ákombákomra sikerült szerintem, de a lényeget kb leírtam. Érdemes azért átfutni Overclock.net-en
    az idevágó szakirodalmat, ha nem megy angol, legalább gugli fordítóval essetek neki.
    Természetesen ha van konkrét kérdés,szívesen segítek.
    Ami a fesz lockos biost illeti, bele kéne nézni az editorral, de nem vagyok benne biztos,hogy meg lehet kerülni.

  • Ghoula

    senior tag

    válasz deadwing #35731 üzenetére

    Én is így kezdtem de alapfeszen nem ment annyit,offszetelni meg nem akartam folyamatosan. Alacsonyabb powerstate-eken kevesebb feszt kapott. De szerintem ez meg nem is olyan vészes,van editor. Hex editorral kéne szerkeszteni akkor megérteném hogy macera :)

  • Ghoula

    senior tag

    válasz oliba #35734 üzenetére

    @Deadwing: nem láttál még bonyolult dolgokat,de persze nem kötelező az amit írtam csak segítség lehet ha anomáliák vannak. :)

    @Oliba
    Valahogy biztos de az a része nem egyértelmű teljesen. Tesztelni kell, mert nem úgy van mint régen hogy ez az uvd powerstate es pont. Főleg úgy nehéz,hogy a driver oldalról semmi közeli infó van mit hogyan reagál le ebből. De érdemes olvasni a topikot odaát.

  • Ghoula

    senior tag

    válasz #92888064 #35744 üzenetére

    Természetesen arra is jó.

    Első körben dobj egy egy dump-ot a powerstate-ekről, illetve nézzük meg gpu-zben mennyi az idle fesz, hogy lássuk VRM oldali offszet van-e kártyádban. ( Ha az annyi mint a dump-ban akkor nincs.)

    Aztán mentsd le gpuz-vel a biosod, nyisd meg editorral, és nézzük meg ott mi látszik.
    Ha gondolod segíthetek privátban, de akár itt is csinálhatjuk publikum előtt és akkor abból érthető lesz annak is,akinek a zanzásított verzióból nem az. :)

  • Ghoula

    senior tag

    válasz odorgg #35766 üzenetére

    Nagyon szívesen! :)

    Ha ebből sikerült, a gugli fordítással sem voltál túl messze. :P

    Melyik feszt emelted?

    Nekem az 1500-hoz kellett idle-ben az 1V, alatta néha szétesett a kép, meg BS-ezett.
    A Stilt timing-okat buktam 390 biossal,sajnos új TR megfektette és pár percenként színes foltokat dobált.
    Gyári 1250-es timinggal egyébként eddig jónak tűnik, 1% sincs a difi, így nem erőltetem.

    Mivel kolléga nem válaszol,akkor nézzünk egy példát:
    +75mV offszet, és emelt órajelek beégetve


    (kép neve csalóka, nem 100 az hanem 75:) )
    Amit látni kell:
    emelt órajel felső táblázatban, emelt mem órajel.
    Mivel nekem a gyári fesz DPM7-ben 1250mV, ezért oda a pointer(65288) helyére beírjuk az 1350-et.
    Illetve beírjuk ide is az 1150-et az órajelhez.

    Alsó táblázatban az 1375-ös mem órajelet végigírjuk mindenhol, és ott is a DPM7-nél beírjuk a kívánt feszt.

    Következő lapon szintén végigvezetjük a 3d feszt mind a 4 táblázatba a DPM7-nél

    (Elviekben itt is egyeznie kell, de gyanítom itt lehetne UVD-t limitálni, de ahhoz nem ártana tudni, hogy, mit olvas ki ebből a driver, kísérletezni persze lehet ;) )
    És kész is, végig gyári feszen megy a kártya,csak a legfelső DPM-nél kapja meg a 100as offszetet.

    Alulfesz ugyanezt a metodológiát követi, csak pl. -50mV offszetnél 1200-at írsz be (az én esetemben) a feszhez és az órajeleket nem bántod.
    Aztán jöhet DPM6, ha ezzel nem vagy elégedett.
    Limitálod az órajelet arra, megnézed azon a frekin mennyire lehet levinni a feszt, átírod.
    És így tovább.

    [ Szerkesztve ]

  • Ghoula

    senior tag

    válasz odorgg #35806 üzenetére

    A 390es tuti nem jobb mint a sajatod mert azok 4Gbites chipek,lazabb timing-okkal. Stilt jo,de kb 1% a difi nalam 1500on a gyarimhoz kepest,az meresi hataron belul van. 1250en viszont erdemes hasznalni. Nezd meg vs topik csinaltam par merest kulonbozo bios es memorajel kombokkal. 390 bios+1375 stilt timinggal pl a leginstabilabb nalam sztem felette valthat a memvezerlo is strapet,pedig az lett volna az arany kozeput. :)

  • Ghoula

    senior tag

    válasz odorgg #35810 üzenetére

    A 390es gyarijanal minden jobb,az 8 gigashoz valo. A modbiosban gyarilag stilt van 1250 es talan 1375re is. Ertelme van 1500nak is,mert a savszeled tobb lesz,kerdes az adott program mennyit kamatoztat belole. Alap biossal gyorsultam 1375>1500 igy erre lottem 390biosban. De ahogy FS nem gyorsul 390 biossal igy arra gyanakodnek nekem 1500on mar hibazik a vezerlo es ecc-zik,de amig ezt nem tudom monitorozni vaktaban tapogatozas. Az idozitesekrol nem is beszelve, egeszen tudomanyos :)

  • Ghoula

    senior tag

    válasz odorgg #35824 üzenetére

    Nem,abban is az van,legalabbis 1250 igen. Nezd meg editorral a timingokat. Elvileg 1250 es 1375 szinelni fog. Ha nem probald meg oda bepotyogni az 1250est es nezd meg ugy az 1375ot. 1500hoz pedig a sajat biosodbol az 1250es timingot. Ha nem megy akkor az 1375ost. Egyesevel nem varialnek az ertekekkel mert ki tudja mit allit. De full copy egy masik biosbol szerintem vallalhato. Meg egy dolog,bar gondolom ezt probaltad,de vcore emelesre hogy reagal az 1500? Esetleg megprobalhatsz egy kis vddci-t adni neki de ne felejtsuk a gyari offszetet,igy max 12mv-ot adj. 1.05 fole ne nagyon menj vele tartosan. Tesztre azt mondjak mehet 1.1 is de felette mar nagyon rizikos.

  • Ghoula

    senior tag

    válasz odorgg #35824 üzenetére

    Nagyon úgy néz ki új TR-el és 390 biossal nem fogok dűlőre jutni, gyári timingokkal sem tudom stabilizálni a kártyát. :(
    Pedig nagyon kéne az a kis plusz,mert úgy inkább 60fps van mint alatta, 290-el pedig 50-55.
    Próbáltam több fesszel,alacsonyabb gpu órajel,emeltem vddci-t,semmi.
    Visszamentem 290 biosra, 1500-on viszi 1250 Stilt timingokkal, semmi képhiba. Érdekes,mert eddig más nem akasztotta így ki, de ez jobban terheli a memóriát,az tény.
    Lehet futok egy kört DCII-es 390 biossal, hátha a VRM configgal is van valami, de hiába megy magas órajelen a gpu,ha az MC meg gagyi benne. Remélem sikerül a srácoknak dekódolni a biosnak azt a részét, mert nekem valami köztes időzítést kéne belőnöm az MC-nek.

  • Ghoula

    senior tag

    válasz GeneraL_XTX #35866 üzenetére

    Kép egy része krix-krax, szines foltok villannak fel, ilyesmik. De csak néhány/egy frame erejéig,aztán pár percig semmi.

    @odorgg:

    Hát nem és ebben reménykedem,hogy ott lesz a turpisság. De ha ez sem jön be attól félek viszketés lesz belőle és az mindig negatívan hat a költségvetésre :D
    Írd majd meg mire jutottál,kíváncsi vagyok. :R

  • Ghoula

    senior tag

    válasz laci.csabi #36041 üzenetére

    Azt az egyedi üzemmódot,amire hivatkozol,azt úgy hivják, hogy multi channel PCM.
    Ilyenkor a 6 csatorna tömörítetlen jele megy ki HDMI-n ( 3x stereo PCM) , és az erősítő ezt elosztja a megfelelő csatornákhoz.
    Ennek semmi köze ahhoz,hogy a bitstream működik-e, az 2 hangszóróra állítva is megy.
    Így játékok alatt menni fog a térhangzású hang, ami hátrány van, hogy ha stereo jelbe kódolt mátrix-ot küldesz rá(NEO6, Pro Logic), akkor a multi ch PCM miatt az erősítő nem fogja dekódolni,sima stereoként fog menni. ( bal és jobb csatorna lesz "feltöltve" a 6ból.)

    @36046, hackeeeee
    Optikai-t semmi értelme használnod, azon max 48Khz és stereo tud átmenni. Ha tudja erősítő,márpedig ha DTS MA-t tud,akkor tudja, 6 csatornás PCM a játékokhoz a megoldás.
    Dolby Live, és DTS connect csak abban az esetben éri meg,ha nincs az erősítőn hdmi, de ott kompromisszumokat kell kötnöd. Hangminőség,késleltetés,extra cpu terhelés, etc.

    @36047 ,GeneraL_XTX
    Nálam is simán megy monitor,HDMI, vígan csökkenti az órajelet. Sajnos a TV nem támogatja az emelt frissítést, de azért ne a driver legyen hibás, hogy egy monitor hekkelés hibákat generál.
    Topikgazda létedre pont Neked nem kéne a szar az AMD driver, nV mennyivel jobb mantrát támogatni, szerintem. :R

    Hogy értelmeset is hozzászóljak, sajnos új TR-nek nem sikerül megbarátkozni a szétfaragott biosokkal, hiába csökkentem az órajeleket is. Nagyon úgy fest az MC timing nem olyan triviális, mint ahogy látszik elsőre, bár lehet nálam DCII és Elpida rész kavar be a gyári biossal.
    Csak MC timinggal még megpróbálkozok, bár ahhoz Atomdis-el fel kéne térképezni a powerplay táblák elhelyezkedését és méretét a biosomban.
    Sajnos 390XDCII-n Hynix H5GC4H24AJR van, így full Elpida támogatást át kéne raknom abba a biosba, és szerintem azzal sem lennék előrébb,mert az MC timing is különbözik szerintem a 2 típussal.
    Ha elpidás lenne, akkor sokkal egyszerűbb lenne, 2 helyen kéne csak beletúrni.

  • Ghoula

    senior tag

    válasz GeneraL_XTX #36052 üzenetére

    Természetesen lehet negatív véleményed, de Tőled, mint a Topikgazda titulus viselője pártatlan, de legalább objektív hozzállás lenne az elvárható.. :R
    Én is használok mindkét gyártótól megoldásokat, laposban SLI is van, de attól még,hogy téged értek negatív tapasztalatok, nem ennyire fekete-fehér, lásd akár a többiek kommentjeit.
    Nem mondom,hogy a többiekhez kell igazítanod a véleményed,sőt...,csak ha van,akkor azt kellő objektivitással és szakmaisággal prezentáld.

    @36050, CsonkaImo
    Lásd fenti.

    @36051 proci985
    Mit hol lehet beállítani? A multi channel PCM-et? Azt simán control panelben, a HDMI hangkártya beállításoknál átállítod 6 v 8 csatornásra.

    Optikain is ki lehet küldeni több csatornát, de nem PCM-ben. AC3 és DTS megy optikán és többcsatornás.
    Játékok nem csak 2.0 PCM-et kezelnek, csak HDMI-n egyszerűbb a több csatornát digitálisan elküldeni az erőlködőbe.
    Mint írtam meg tudod tenni SPDIF-en is,de akkor a játék 6 csatornás PCM hangját a hangkártya szoftvere( összes realtek-ben benn van,csak alaplap bios alapján engedélyezi a feature-t) on the fly bekódolja AC3 vagy DTS-be és úgy megy ki.

  • Ghoula

    senior tag

    válasz GeneraL_XTX #36055 üzenetére

    Az,hogy adott szoftver és hardverkörnyezet függő hibát általánosítasz már kimeríti a szakmaiatlanság fogalmát.
    Én is belefutottam már a laposon abba, hogy nem vette vissza az órajelet, de ez köszönhető volt az nvInspectorral történt turkálásomnak. Mégsem általánosítok, hogy sz@r az nV, nem is lenne korrekt.
    Ami a frissítés állítását illeti, az valóban nem kiforrott AMD-nél, de ha visszaolvasod a kommentjeid, sokunknak nem az jött le, hogy objektíven állnál a dolgokhoz.
    Éppen előtted írta kolléga, idézem:
    "
    Ha nem fut aMSI gaming app, akkor visszaveszi 300 ra 2dben ,.viszont 3d ben meg ugral az orajel es igy az fps is , ami borzasztoan idegesit . MSI gaming app meg fixalja 1040 re.
    "

    Le lehet,sőt le is kell írni a negatív tapasztaltokat is,mint ahogy ezt tesszük is, de az,hogy törődj bele, mindig is rossz volt( ez nem is igaz) , de odaát ez megy, az minden,de nem objektív,se nem szakmai.

    Az meg, hogy odaát neked esnek,mert negatívumot írsz a termékről,azt ne keverd azzal,ami miatt most itt írunk.
    Az őket minősíti,ha azért téged ekéznek. Itt nem azzal van a baj, hogy leírjuk/leírtad mi nem megy, hanem azzal,ahogy. :R

  • Ghoula

    senior tag

    válasz GeneraL_XTX #36062 üzenetére

    Itt valóban ne folytassuk, és természetesen részemről is béke van. :R

    [ Szerkesztve ]

  • Ghoula

    senior tag

    390X bios 290XDCII VRM configgal.
    Feszültségeket/órajeleket a már említett módon be kell állítani,bár megy a ref biossal is a kártya, azért ez csak jobban illik hozzá. Amit észrevettem,ezzel a kombóval egy egységgel (6.75) valós ~8mV-al kevesebb feszt kapok mind 2D,és load alatt is. (290x gyári és alap 390mod -37mV-al ugyanaz, 1000mV biosban az 1V idle,nem 0.992) Még nem teszteltem ki,de DCII-es kártyához inkább ezt javasolnám.

  • Ghoula

    senior tag

    válasz Habugi #36346 üzenetére

    Örülök,hogy értelmesnek találod(játok?) az "ideböfögéseimet" :D :R

    Azt hiszem sikerült dűlőre jutnom a biosokkal, vagyis inkább az órajelekkel.
    Elhamarkodott volt részemről az az 1200Mhz, főleg olyan alacsony fesszel.
    1.375V (1,28 drop után) 1190,felette néha behibázik az egyik shadercluster. De ezt már tovább nagyon nem erőltetném fesz ügyileg,az a 10Mhz meg semmit nem számít.
    De ha elég a kraft, akkor inkább maradok az 1.325V (1,25V) 1150-nél, max ha nagyon kell, profilozom a fentit.

    Memória sem volt százas 1500-on,így maradtam 1375-ön, full Stit timingokkal 1250/1375/1500-on, így a memória strap váltásokat kiküszöbölve tudom emelni. És 1450-en már hibázott is,1400-on eddig jó, bár sok értelme nincs gyötörni.

    Szóval eddig barátok vagyunk a fentebb említett hibrid biossal, bár a ref is ment, így azért csak biztosabb a mutatvány.

    Ami a többiek hőmérséklet diskurzusát illeti, érdemes azt is megnézni, hogy a Szami76 kolléga 50% fix ventivel mért.
    Na most ennyi idő alatt, gyári profilhoz mérten emelt fordulaton ( terheletlen részeknél pedig nem ejti le) 82C-ra felment a vrm, egy ilyen rövid teszt alatt. Nem mondom, hogy az önmagában sok, de azért nézd majd meg folyamatos, hosszú terheléssel is, játék alatt, hogy úgy mennyi lesz. Ehhez mérten tuningolj, és emeld a feszt, illetve a hűtésen is faraghatsz. Keress vissza, a nyák túloldalát meg kell fújni egy ventivel.

    Természetesen ez nem csak neked szól, többieknek is, ne egy 3 perces FS alapján döntsük már el, mennyire jó a teljes rendszer hűtése.... Ha ugyanezt tudja 2 óra full load-al is,akkor persze ok, de ez utóbbit erősen kétlem :)

  • Ghoula

    senior tag

    válasz colossal89 #36369 üzenetére

    Ha jol ertem az egyik biossal megy a kartya. Bootolj be azzal,menet kozben billentsd at a bios kapcsolot es ugy ird be a kivant biost. Windows alol flash-elsz a gyari update progival, vagy dos alol?

    Proci: Köszi, bár az 1200 kerekebb érték lenne. :) 14,7K gpu score így is megvan, ha ez így hosszú távon stabil, akkor nem panaszkodhatom.

    Oliba: CLU-val nem próbálod meg? Annál tuti nem lesz jobb egyik sem.

    Tomdriver:
    Strap váltásokra figyelj, ha új strap-re lépsz, lassabb lesz,mint alatt az adott strap max frekijén:
    400MHz, 800MHz, 900MHz, 1000MHz, 1125MHz, 1250MHz, 1375MHz, 1500MHz, 1625MHz, 1750MHz, 2000MHz
    Ezek a strap-ek max frekijei, ezeket érdemes megcélozni.

    [ Szerkesztve ]

  • Ghoula

    senior tag

    válasz oliba #36373 üzenetére

    A chipbe tuti nem,max a hutoblokk feluletebe,de ha nickelezett akkor abba sem. Nekem 2 laptop cpu+gpu, asztaliban cpu+gpu CLP-vel megy egy eve legalabb. Semmi problemat nem tapasztalok vele. Az smd resz valoban problemas,de koromlakk vagy pillanatragasztoval szigeteled,bar nem folyt ra nekem,de azt erdemes megtenni,biztos ami biztos alapon. :)

  • Ghoula

    senior tag

    válasz colossal89 #36375 üzenetére

    Van az atiflash-nek windows-os verzioja de dos alol tokeletes. Asus progival igy nem fog sikerulni,downgrade-eles is csak manualis flashelessel megy. A bios file-t ki tudtad szedni az asus progibol? Alt+F9 TC-ben es kitomorited vagy elinditod es tmp folderbol oszeszeded a file-okat. Sokfele bios van benne,de ha belenezel,device id alapjan meg tudod keresni a neked valot beloluk. Este ha gepnel leszek segitek ha nem megy.

  • Ghoula

    senior tag

    válasz colossal89 #36378 üzenetére

    persze,mukodik. boot,atkapcs,flash. Az a parameter a kartya cimzesere szolgal,ha tobb kartya lenne a gepben.

  • Ghoula

    senior tag

    válasz colossal89 #36401 üzenetére

    Ha nem megy a linkelt leirasok alapjan,szolj es segitek.
    @tobbiek,gap pad-bol szerintem az arctic egesz jo ar/ertek aranyban. Nekem a gyari EK tul vekony volt.

  • Ghoula

    senior tag

    válasz colossal89 #36417 üzenetére

    Nem olvastad el figyelmesen amit írtam és a linkelt fórumot... :)

    a 65xxx egy pointer, nem valós feszültség értéket tartalmaz, hanem asic quality alapján egy táblában tárolt feszültségértékre mutat.
    Az idle fesz konkrét feszültség, az asic quality-től független.

    Ott van az a dump-ban, van 2 érték,ami rendre idiótaság ( a fesz biztosan), de alatta ott kell lenni a többi power state-nek is.

    BIOS PowerPlay State #0:
    - Level #0: GPUClock = 1200 MHz, MemClock = 1500 MHz, VID = 4.098 V (Boot)
    BIOS PowerPlay State #1:
    - Level #0: GPUClock = 300 MHz, MemClock = 150 MHz, VID = 0.256 V
    - Level #1: GPUClock = 1200 MHz, MemClock = 1500 MHz, VID = 4.098 V

    ------[ GPU PStates List ]------

    DPM0: GPUClock = 300 MHz, VID = 1.00000 V
    DPM1: GPUClock = 516 MHz, VID = 1.07500 V

  • Ghoula

    senior tag

    válasz colossal89 #36420 üzenetére

    Semmi baj nincs azzal,hogy nem érted,de talán egy kicsit higgadtabban állj neki.

    Kezdjük azzal,hogy az editor nem a gyártói dokumentáció alapján készült, hanem szorgos emberek megpróbálják visszafejteni a működését. Ami igazából egy fekete doboz, nulla közeli információval, mi a működése, csak hosszas teszteléssel és a bementi értékek közel minden permutációját felhasználva és a kimeneti értékeket elemezve próbálják kitalálni a működését. Kicsit sarkalatos, de a lényeg remélem átmegy.

    Unkown értékek, igen ,ez pontosan a fentiek miatt van, lehet az a része adott biosban nincs felprogramozva, vagy olyan értéket olvas azon a címen, amit nem tud értelmezni. Dokumentáció hiányában nem is fogjuk tudni,de jelenleg a működéshez, és ahhoz amit el akarunk érni nem releváns, engedd el.

    Ami a pointereket illeti... Attól,hogy gyakorlatilag ugyanazon a címen tárolod a biosban, nem csak feszültség értéket írhatsz oda be. Ha nem vagy tisztában a pointerek működésével, javasolom olvass utána valamelyik programozási nyelv tankönyvében. Simán lehet, hogy teszem azt 65000 feletti érték esetén nem direkt feszültségnek veszi, hanem abban az esetben pointer típus, és annak megfelelően viselkedik. Nem egzakt értéket jelöl,hanem azt mutatja, hogy jelen esetben az asic quality érték alapján keresse ki a megfelelő feszültséget.
    Hogy miért is jó ez?
    - Nagy a szórás szivárgási áramban, így gyakorlatilag egy,fix feszültségre paraméterezett bios nem jó a kártyák generációjához.
    -Hogy ne kelljen többféle biost írni hozzájuk, ezért a chipbe égetett paraméter alapján a kártya az adott chipnek megfelelő feszültséget adja. (autofesz)
    - Hovatovább megszűri azokat a hibákat, amikor a hozzá nem értő user a rossz biost írja a kártyába, és instabil lesz/ elfüstöl, és ezzel a garanciális ügyintézések számát tudod csökkenteni

    Szóval annyira nem hülyék ám ott a mérnökök. :)

    Maradjunk annyiban, hogy ez a része a bios editornak teljesen jól működik,nincs semmi irrelevancia.

    - Eredeti feszültség értékek még mindig AIDA-ban Ati register dump. Ha nem megy, próbáld meg másik verzióval, gpu tweak nélkül,csökkentett módban, másik oprendszerrel,másik gépben,etc. Ott kell annak lennie. Amíg az nincs meg,max órajelekkel tudsz variálni a biosban.

    - Az,hogy negatív irányba mennyit enged az adott tuning szoftver, azt nem tudom hol lehet, lehet-e egyáltalán állítani biosban, minden esetre nézd meg MSI AB-vel mennyire tudod levinni. ( Nem vagyok annál a gépnél,így most passzolom)
    Erre a célra editált biossal biztos meg lehet csinálni, de az kb annyira lenne kényelmes,mint sajtreszelővel... :)
    Szerintem amúgy dpm1-ig lehet lemenni AB-vel is, így azt megpróbálhatod, hogy azt leviszed 516-ról 300-ra.
    ( a lényeg a próbán van, semmi nem garantálja,hogy jó is lesz)

    TS-ezést köszönöm, de kihagynám, nem is fér bele, meg szerintem ha itt a közösben vesézzük ki, többeknek is hasznos információkkal szolgálhat.
    Nyugodtan bombázhatsz a kérdésekkel, igyekszem olyan hamar megválaszolni, ahogy csak tudom. :R

  • Ghoula

    senior tag

    válasz odorgg #36422 üzenetére

    Próbáld már ki az arctic-ot a vrm-en,majd teszel mást az alaplapi blokk alá :)

  • Ghoula

    senior tag

    válasz odorgg #36426 üzenetére

    A gene blokk melle azt kuldtem,szoval van olyanod. :) De kb barmelyik normalisabb boltban kapsz. A parametereit nem tudom, de kb egyutt fut a vrm es a gpu pedig joval a gyari fesz felett jarok. A 17es fujipoly biztos szetalazza,de mint mondtam ar/ertek aranyban jo.

    @Proci: Ezt a kerdest epitett vizesnek nem tesszuk fel,mert elkezdi osszeszamolni... ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Ghoula

    senior tag

    válasz proci985 #36431 üzenetére

    Ugye? :)
    Ilyenkor tetszőlegesen beilleszthető egy Obamás gif ...it's classified. :)

    Mértem tegnap egyet TR alatt, kb 1 óra.

    De találtam közben egy másikat is, itt kicsit magasabb fesz/órajel és hőmérséklet is, időben ez tuti több volt mint 1 óra.

    Kb 4K forint egy full lap, 145x145mm. Megnéztem,elvileg 6W/mK, de mint látható vagy nem kell ennél jobb, vagy ennél többet tud a cucc.

  • Ghoula

    senior tag

    válasz colossal89 #36435 üzenetére

    Kezdjük azzal, hogy leszeded a gpu tweak-et, AB maradjon csak fent.


    Nézd meg a fenti képet, simán megy a downclock, AB-ben lehúztam és addig megy fel csak a gpu,a fesz az órajelnek megfelelően alacsonyabb. Ez alapján azt mondanám, 50%-ot enged az alap órajelhez képest, nem a DPM1-ig engedi le.

    AVG adat nem jó,mert áramfüggő a vdroop, azaz minél nagyobb áramot vesz fel a gpu, annál jobban engedi ejteni a feszt a VRM. Cirka egy hét alatt meg is lennél a kikísérletezéssel, így azt nem javaslom. :)
    Biztos,hogy az alábbi helyen nézed?

    Simán lehet, hogy GPU tweak szivat, nézzük meg anélkül.
    ------[ GPU PStates List ]------

    DPM0: GPUClock = 300 MHz, VID = 0.96800 V
    DPM1: GPUClock = 516 MHz, VID = 1.07500 V
    DPM2: GPUClock = 763 MHz, VID = 1.06800 V
    DPM3: GPUClock = 882 MHz, VID = 1.10000 V
    DPM4: GPUClock = 935 MHz, VID = 1.14300 V
    DPM5: GPUClock = 983 MHz, VID = 1.19300 V
    DPM6: GPUClock = 1026 MHz, VID = 1.23700 V
    DPM7: GPUClock = 1050 MHz, VID = 1.25000 V

    Nálam így néznek ki az alap state-ek, visszaírtam a gyári biost, hogy meglegyen a dump.

    Az az 1V feszültség az a VDDCI ( AB-ben az AUX voltage) ami a gpu-n belül a memóriavezérlőnek a feszültsége. Ez minden esetben 1V, idle-ben is. Magas mem órajelnél nyerhetsz vele stabilitást, de 1.05V a max, felette károsíthatod a memvezérlőt.

    Még egy dolog, az 1625 strap váltás miatt jobb mint 1675,de ide a rozsdás bökőt, hogy hibázik azon az órajelen a memóriád, de legalább lassul,mert ECC-vel korrigálja a hibákat. Nekem az 1500 sem volt feltétlen stabil, pedig Crysis3-at szépen vitte. Maradjunk annyiban, hogy az általad használt progikban stabil, de azért tesztelném, hogy 1500->1625 gyorsul-e valóban,vagy esetleg lassul? A black screen-ezést alap órajelen is csinálta,vagy csak ekkora tuningnál? Szerintem 99%-hogy a tuning miatt van.

    Powerplay rész:

    Igen, ott az 1000-et átírod 1050-re.
    Mem-nél felesleges az idle órajelet emelned,de megteheted. a 2-es mem órajel, az fogalmam sincs mi,próbáld ki. De arra figyelj, hogy az ehhez tartozó DPM-et fogja kapni a GPU,tehát azon a feszen kell vinnie az 1625-öt. Érvényes ez az idle-re is.
    TDP/TDC felszorzás mehet, én is csináltam, bár volt olyan,amikor emiatt downclock-olt a gpu-m. Lehet elírtam valamit, most 1,5X-el megy.

    GPU FReq tábla:

    Value az órajelek, a fenti idle stimmeljen az itteni DPM0-val.
    Vol oszlop a feszek. Oc beégetésre elég a DPM7-et átírni, 390 biosnál az összes feszt direktben be kell írni,mert ott a pointer bár ugyanoda mutat,de más értékek vannak ott.

    Csatoltam, hogy néz ki nálam egy szimpla 75mV offszet és emelt órajel beégetése.
    Az alsó táblázat mondja meg az adott DPM-hez tartozó memória órajelet és az ahhoz tartozó GPU! feszt. Fesz szinten gyakorlatilag copy-zod a fenti táblát.

    Limit tables:

    első tábla fesz értékei végigvezetve mind a 4ben, többit nem kell birizgálni.
    Ide nem kell órajeleket beírni, láthatod,hogy a unit % vagy DPM

    Ha többit érted,akkor innen már boldogulsz. Azért annyi,hogy a mem időzítést ne úgy értsd, mint alaplapi biosnál, egyesével csak saját felelősségre állítsad az értékeket. Egy szimpatikus időzítést kinézel adott órajelhez és azt szinelteted nálad, összes értéket egyszerre. Például stilt timing, vagy 1250-es értékeket 1375-höz.

    36437@ odorgg

    Mondtam én,hogy jó ez :) Örülök, hogy összeállt a cucc, grat.

    36439@ rvn_10

    VRM 1mm, memória emlékeim szerint 0,5mm

    [ Szerkesztve ]

  • Ghoula

    senior tag

    válasz rvn_10 #36441 üzenetére

    Nem, gyártótól és hűtéstől függően ez változhat, de a nagy többségnél ez a jellemző.
    Ref kártya? Vannak itt páran akik lekapták ref kártyáról a hűtést, inkább ők nyilatkozzanak, az a biztos.

  • Ghoula

    senior tag

    válasz oliba #36446 üzenetére

    Az asszonynak csak van koromlakkja,vagy pillanatragaszto es maris nem kell felni.

  • Ghoula

    senior tag

    válasz oliba #36448 üzenetére

    Az ellen nem ved :)

    @rvn_10
    Jobb otletem nincs gugli vagy hatha valakinek van ilyen es mar szetkapta.

    [ Szerkesztve ]

  • Ghoula

    senior tag

    válasz oliba #36450 üzenetére

    Ha ésszel kened a CLU-t nincs baj, mint látható, de én azért a biztonság kedvéért szigeteltem.
    Szerintem CLU előnye ezen az órajelen és feszültségen nem jön ki annyira, de így is van javulás. Grat, jó lett :R

  • Ghoula

    senior tag

    válasz colossal89 #36456 üzenetére

    Ok, akkor jó, nekem ment 3 progi együtt, de inkább mákom volt,hogy nem kavarodtak egymásba.

    Előfordulhat,bár nekem eddig csak akkor volt BS,ha nem adtam elég feszt a gpu-nak, és úgy ment fel a mem órajel.
    Ha idle-ben 1V alá nem ment a GPU, akkor bármennyi váltás lehetett, nem volt gond, alacsony fesszel 2-3 sec és BS.
    Nyilván ha load alatt emeltem a mem órajelet,akkor nem,mert ott nem esett le a gpu fesz.

    Sajnos ebből nem derül ki,miért csak azt látja, de a 993 mV az elég magas idle fesz, annyi van neked a biosban? Akkor ezért tudod stabilabban feltolni úgy a mem-et, nekem 968mV
    Másik verzió jó ötlet, sajnos passzolom nekem mi van. De az 1.27V már jó kiinduló állapot, 25mV-ot hozzáadsz az én táblázatomhoz és kb ott is vagy. Ha nagyon nem megy a kiolvasás, azt használhatod szerintem bár az órajelek ott mások, vagy ehhez a gyári 290X táblához nézed és ehhez adsz hozzás 25-50mV-ot. De persze próbálkozzunk még a kiolvasással, az biztosabb lenne.

    Stock Hawaii XT DPM table:

    DPM0 = 300MHz - 0.96875V
    DPM1 = 516MHz - 1.01875V
    DPM2 = 727MHz - 1.05000V
    DPM3 = 840MHz - 1.07500V
    DPM4 = 890MHz - 1.10000V
    DPM5 = 936MHz - 1.12500V
    DPM6 = 977MHz - 1.18750V
    DPM7 = 1000MHz - 1.21250V

    Ettől függetlenül az 1.27V nekem még soknak tűnik, mi az ASIC quality? GPUZ-vel ki tudod olvasni.

    Megint van egy kis kavarodás, de megoldjuk.
    A memória feszültsége 1.5V, mindig, ezt nem is tudod állítani. Amit a második táblázatban látsz, az az adott DPM szinthez tartozó memória órajel, és az ahhoz a szinthez tartozó GPU fesz, ami ugyanaz mint elsőben.

    Tehát ha idle 1V-os GPU fesszel bírja a memóriavezérlő ( ne kérdezd,hogy függ össze,ha külön tápfesze van... ) az 1625-re felváltást, akkor DPM0-ban elég lehet neked a ~1V, nem kell a full feszt rátolni 300mhz-en. Csak annyira kell megemelni, hogy ha mem órajel felvált,de GPU nem, akkor legyen elég fesz a GPU-nak, hogy ne dobja el magát.

    Mivel kezdetleges az editor, ezért kell ezeket az értékekeket másolni manuálisan a táblák között, tisztább lenne, ha magától csinálná, és csak 1 helyen kéne beírni, de ne legyünk telhetetlenek. :)

  • Ghoula

    senior tag

    válasz colossal89 #36458 üzenetére

    Na, csak sikerült :)

    Nekem még mindig sok ez a fesz. Nézzük meg GPZ teszben mennyi a load fesz-ed.
    Aztán írjál be biosba idle 1000mV, loadhoz 1250-et, majd nézzük meg újra GPUZ-vel.
    Lehet "láthatatlan" offszet van a biosban,ami -25mV? Vagy ennyit drop-olna? Utóbbinak kicsit sok,de nem lehetetlen.

    ASIC Q itt elviekben szivárgást jelöl, a kissebb a jobb, de ahhoz meg nem értem,miért ilyen magas a fesz. :)
    ért

    @36459 Ad-m
    Azért az erős lenne,ez hülyének nézni....

    Szóljatok ha tudok még segíteni. :)

  • Ghoula

    senior tag

    válasz colossal89 #36462 üzenetére

    Azonos fesz még nem para, a magasabb az érdekes.
    Bár ha abból indulok ki, hogy képesek voltak 10Mhz-el átlépni a strap váltást, ami így lassabb mint az 1250, nem az lesz az év dolgozója Asus-éknál,aki ezt összerakta :)

    1018mV az idle feszed, ehhez képest kapsz ~980-at. Nálam ha 1000mV az idle,akkor 1000mV-ot mérek, szerintem nálad van -37 mV offszet. A DCII-es VoltegeObject-es hibrid 390 biosom-ban van -6.25mV, így azzal valósban 992mV-ot mérek 1V-os idle-nél. Load alatt még ok lehet a droop ( ennyire persze ott sem), de idle-ben nem.

    DPM0: GPUClock = 300 MHz, VID = 0.96800 V
    DPM1: GPUClock = 516 MHz, VID = 1.07500 V
    DPM2: GPUClock = 763 MHz, VID = 1.06800 V

    Ha megnézed, gyárilag nálam is magasabb a DPM1,mint a DPM2. De a közteseket szerintem hanyagoljuk, idle a lényeg, és leginkább a DPM7.
    Csinálj egy biost, 1000mV idle, 1250mV DPM7 és nézzük meg azzal mit mutat. Offszetelj idle-ben felfele addig, amíg nem lesz az idle a beállított érték. Kezdjük 37-el, szerintem ennyi lesz.

    Addig nézd meg az én custom bios-om, én egy köztes hasraütött értéket írtam be, eddig megy,nem tapasztalok hibát, de ha szúrja a szemed a többi,meg köztes állapotokat is meg akarod csinálni, hajrá, de előbb rakjuk rendbe a 0 és 7-et.

    Felső 3 DPM van kitesztelve,oda beírtam a feszeket, és órajeleket, köztesekhez közelítő értékeket, de maradhat a gyári is elsőnek.

    Annyi plusz, ha ilyen beégetett,láthatatlan offszetes biosról váltasz nem offszetesre, akkor ez az offszet soft reset-nél nem tűnik el, full power cycle kell neki.

    3D órajel 2D-ben az az MSI gaming app, ha jól értelmezem a többieket, bár én ilyet nem használok,nincs tapasztalatom.

  • Ghoula

    senior tag

    válasz colossal89 #36464 üzenetére

    Így akkor nincs itt offszet,vagyis annyi,mint nekem a dc2-es hekkeltel, egy 6.25-ös egységnyi. ( load alatt a régebbi bioshoz képest kellett is emelnem, idle elég neki a a 8mV-al kevesebb is.)
    Normál 390es modbiossal nincs ilyen, legalábbis az 1.8-al, a régebbi 1.7-ben volt 37mV láthatatlan plusz offszet.

    A gyári DPM0 az 1019 és mégis 980 a valós, lehet AIDA olvassa ki ott rosszul, szerencsére az biosban numerikusan benne van.
    DPM7 AIDA szerint 1.27, mégis 1.25V-al több feszt kapsz,mint a gyári 1.27-el? Na ez a fura, tuti nem volt ott valami offszet szoftverből?

    Load alatt a ~30mV drop az normális, szóval ha egy tuning órajelhez 1.3V-ot akarsz, akkor 1306-ot írsz be (209*6.25), ami jelen esetben ~30mV offszet a gyáridhoz képest ( már ha valóban 1.27 a DPM7)

    Igen,kezdetnek az jó, eltünteted a pointereket a biosból, mindenhova beírod a gyári feszt, és onnan jöhet a tesztelés. Mást nem megnézed, mennyit téved DPM-enként az AIDA.

    Egy próbát még tehetsz az általam régebben linkelt 390X biossal,amiben DCII VRM config van, csak az itt kitesztelt feszeket és órajeleket vidd át, illetve a memóriánál valami konzervatívabb, pl 1375 MHz-el kezdj,mert ott 1250/1375-ön koppra húzott mem időzítések vannak.

  • Ghoula

    senior tag

    válasz colossal89 #36467 üzenetére

    Hmmm, én eddig abban a hitben voltam,hogy AIDA pontos, de ezek szerint ez nem mindig állja meg a helyét.
    Viszont egy közelítő fix érték beírásával elég hamar ki lehet találni mennyi az annyi.
    GPUTweak-et nem használok, AIDA mérését a fentiek miatt fenntartásokkal kezelem, GPUZ és AB-vel szoktam mérni, azok egyeznek is.

    Abu egyszer írta, elvileg a konkrét feszt nem lehet kiolvasni, hanem egy regiszterben egy átlagfeszt lehet, ha felveszed a mintavételezési frekit, látszik, hogy elég gyorsan változik. Dokumentáció hiányban csak találgatni lehet, multimeter lenne a megoldás, de sajnos nem férek hozzá a mérési pontokhoz, így nem tudom megnézni azzal.

    Lassulást szépen kimérted, hibát nem fogsz látni,mert ECC-vel korrigál, de lassul,ami látszik is.
    Ez türelemjáték, de úgy látom menni fog. :)

    Amúgy kipróbáltam 16.2-t, mit hoz TR-ben, de hibázik vele. Gondoltam azért,mert jobban tekeri a gpu-t,de fesz emelésre, sem alacsonyabb órajelen sincs javulás.
    Most visszatettem 16.1.1, azzal megy rendesen. Nem triviális, hogy driver miatt van, eléggé szét van hekkelve a cucc, de ha valaki más is belefut, próbáljon meg visszamenni előző driverre.

  • Ghoula

    senior tag

    válasz Jani18 #36671 üzenetére

    Szerintem meg a fullcover-ezett 290-nél egyik se lesz jobb. :)

    @colossal89 már írtam fentebb, Arctic-ot próbáld ki. Nekem volt 7W-os Phobya, hát,jó sz@r. Kemény, elcsúszik, nem is éreztem azt az átütő teljesítményt.

    [ Szerkesztve ]

  • Ghoula

    senior tag

    válasz Jani18 #36676 üzenetére

    És ha nem titok, miért? Én a vga-n meghagynám, még ha cpu-val át is térsz légre.

  • Ghoula

    senior tag

    válasz #92888064 #36739 üzenetére

    Azért a mestere túlzás,de már csináltam :) :R

    Ha már bios, tovább küzdöttem a biosommal, TR ment simán,majd Borderlands, és bucira fagyott a menüben 2 sec után. Vsync on, így 8-900 Mhz-en megy a gpu.
    Mint kiderült, köztes órajelekhez tartozó feszek voltak a ludasok. Érdekes,mert eddig nem volt vele bajom, simán lehet, hogy a sok bios váltás,Crimson,régi oprendszer,kettősfront, stb. bekavar.

    Jelenleg így fest a bios.

    A gyári feszen stabil 1100-hoz írtam a gyári feszt,majd 25mV faragás 1050 alapon,és így tovább.
    AUX-nál látható,hogy a biosban lévő 6.25mV offszetet kompenzáltam. Core-nak AB-ből adtam 6mV a tuning profillal, majd ha lesz időm és energiám, bevésem ezt is.

    Ja és még valami, előző biossal néztem AIDA-t.

    DPM0: GPUClock = 300 MHz, VID = 1.00000 V
    DPM1: GPUClock = 516 MHz, VID = 1.07500 V
    DPM2: GPUClock = 727 MHz, VID = 1.10000 V
    DPM3: GPUClock = 892 MHz, VID = 1.10000 V
    DPM4: GPUClock = 890 MHz, VID = 1.10000 V
    DPM5: GPUClock = 1050 MHz, VID = 1.20000 V
    DPM6: GPUClock = 1100 MHz, VID = 1.25000 V
    DPM7: GPUClock = 1150 MHz, VID = 1.32500 V

    DPM4 kivételével ami biosban van. Hogy az miért ez és ennyi? Jó kérdés... talán az alacsonyabb órajel miatt.
    (Most nem vagyok annál a gépnél,hogy újabb biost megnézzem,de abban már DPM4-en emeltem órajelet is, hogy ne kavarjon be. Aztán lehet, hogy az tök másra való,de így jobban fest :) )

    Lássuk ugyanezt egy 56mV-os offszettel AB-ből, és 40 Mhz emeléssel:

    DPM0: GPUClock = 300 MHz, VID = 1.00000 V
    DPM1: GPUClock = 516 MHz, VID = 1.07500 V
    DPM2: GPUClock = 749 MHz, VID = 1.10000 V
    DPM3: GPUClock = 919 MHz, VID = 1.20000 V
    DPM4: GPUClock = 917 MHz, VID = 1.20000 V
    DPM5: GPUClock = 1081 MHz, VID = 1.25000 V
    DPM6: GPUClock = 1133 MHz, VID = 1.32500 V
    DPM7: GPUClock = 1190 MHz, VID = 1.32500 V

    A kanyarba sincs a fentivel,szóval ha közelítő értékeket akartok olvasni, reset AB-ben.
    Majd ha lesz időm kimatekolom,tippre a limit táblás százalékos értékekben lesz a megoldás, lehet érdemes lenne a köztes órajeleket az alapján beírni.
    Szóval akinek a tuning beégetett biosa, downclock-nál rakoncátlankodik, érdemes a köztes feszeken is emelni kicsit.

  • Ghoula

    senior tag

    válasz CsonkaImo #36836 üzenetére

    Nekem tokeletesen futott,fix60-al. 8x msaa-val, meg 8k shadow-al lehettek droppok az akkori driverekkel de ennek mar nyoma sincs. Viszont a PPF az cpu oldali beallitas, i5-el erdemes 32-vel is megprobalni.

  • Ghoula

    senior tag

    válasz Runner_fxr #37049 üzenetére

    Azért majd írd meg,brokkolival milyen hőmérsékleteket produkál a VRM furmark alatt. ;]

  • Ghoula

    senior tag

    válasz CsonkaImo #37172 üzenetére

    A 390 modbios alapbol alulfeszel 290es kartyaval. Manualisan kell a megfelelo feszeket beirni editorral.

  • Ghoula

    senior tag

    válasz korcsi #37176 üzenetére

    @Tomi, vagy abban vagy a szerkesztos topikban volt rola szo ocn-en, de szerintem itt is emlitettem.

    Vdroop, load alatt ejti a feszt az aram fuggvenyeben. Mivel a modbiosban van lathatatlan ofszet ezert emelkedett a vddci feszed is. 5x6.25 van benne alapbol de emlekeim szerint az uj verziokban ez mar 1x6.25 negativban. Aida meg tud butasagokat kiirni, foleg ha meg szoftverbol adsz neki feszt. Ez nem feltetlen az aida hibaja, lehet ez annak a kovetkezmenye hogy nem tudjuk a pontos mukodeset a szoftveres oldalnak (sem). :)

    En ennel azert nagyobb gyorsulast mertem. A memoria meg nem fog megtaltosodni orajelben ( hacsak nem az emelt vddci miatt) mert koppra vannak huzva benne az idozotesek.

    [ Szerkesztve ]

  • Ghoula

    senior tag

    válasz deadwing #37181 üzenetére

    Mit jelent a nem ment az 1300? Instabil volt felette,emelt vddci. BS-ezett idle-ben,emelt idle fesz az ofszet miatt.
    Gyari bios lehet bena idozitesekkel volt parameterezve 1375 es felette, itt nem.
    Viszont azt ne feledjuk hogy papiron ugye lazitottak az MC idoziteseken megis azonos orajelen gyorsabb.

    @korcsi
    Ofszet van a bios-ban? 290 es 390 bios valtas kozott volt aramtalanitas?(ofszet marad ha nem)
    Idle-be alacsony orajellel nezd meg ott nincs annyi drop
    Ez egy dpm a 8 kozul :) a kozteseket is nezd meg.

  • Ghoula

    senior tag

    válasz abridabri #37561 üzenetére

    2 kör az semmi. 2 óra után mit mutat,miután átmelegedett? :) (Közelebb áll a játék közbeni folyamatos terheléshez )

  • Ghoula

    senior tag

    válasz N@idia #37824 üzenetére

    Jól értem, hogy a bios kapcsoló egyik állásában megy a kártya, másikban nem?
    Tovább olvasva, ott valami nem kerek, de attól,hogy a biost átkapcsolod, nem kéne így viselkednie. Egy byte különbözik elvileg a perf és normál bios között.
    Én lehet töltenék hozzá egy gyári biost és beírnám, azzal mit csinál.
    Ha azzal se ,akkor mehet vissza
    (gondolom hőmérsékletek rendben....)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák